Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan kezdjem újra az életeme...

Hogyan kezdjem újra az életemet? 22 évesen ez még lehetséges?

Figyelt kérdés
Kezdem a történet elején. Gyerekkorom óta megkeseríti az életmet egy bántalmazó testvér. Ezáltal nekem az otthon sosem jelentette a biztonságot. Ő azóta szerencsére elköltözött. Mindezek mellett az iskolában is bántalmaztak, ennek köszönhetően kimaradtam, minden barátot elvesztettem. A mai napig félek az emberektől, nincs önbizalmam, céljaim. Az érettségit estin raktam le, idén tavasszal. Jelenleg munkanélküli vagyok, otthon vagyok egész nap, szorongok, depressziós vagyok, fogalmam sincs mit kezdenék magammal. Nekem az is álom kategória már, hogy ki merjek menni a városba és lássam a szép őszi színeket, vagy hogy friss levegőt szívjak, emberek közt legyek, szépen felöltözzek. Nem merek kimenni itthonról, nem merek segítséget kérni és nem tudom hogyan építhetném fel az életemet, amikor 22 évesen nulla munkatapsztalatom és nulla emberi kapcsolatom. A családomat leszámítva azt sem tudják, hogy ki vagyok.
2022. okt. 31. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem keress orvosi segitseget
2022. okt. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
A nulláról. Kezdésnek mondjuk kereshetnél munkát 22 évesen.
2022. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Orvos, aztán szépen fokozatosan felépíted magad. Először munka, aztán barátkozz, járj el edzeni, szerezz önbizalmat. Ismerkedés is jó ötlet, nyílván egy párkapcsolat is sokat tud segíteni, amint fixálod a jelenlegi helyzetedet. Egyébként pedig butaság a kérdés, 40 évesen is újra lehet kezdeni, te meg pár éve még gyerek voltál, bármikor változtathatsz.
2022. okt. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ilyen mértékű szorongásos depresszív állapot esetén ajánlatos szakember segítségét kérni. Valószínűleg neked terápiás és a terápiát segítő gyógyszeres kezelesre is szükséged lehet.
2022. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!