Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a depresszió definíciója?

Mi a depresszió definíciója?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket, hogy most ne a wikipédiából vegyétek.

2022. nov. 8. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Oké, nem Wikipédia.

"Hangulatzavar: a psychiatriai megbetegedések azon csoportját alkotják, amelyben a hangulat tartósan valamely szélső irányba tolódik, és ezt a környezeti tényezők nem vagy alig befolyásolják. A hangulat változása együtt jár a magatartás, az érzelmi reakciók, a kognitív funkciók változásával. Legtöbbször károsodnak a szociális kapcsolatok és a munkahelyi teljesítmény.

(...)

Depresszió tünetei: depressziós hangulat - érdeklődés, örömre való képesség csökken. Fáradékony, inaktív, motivációja csökken - koncentráló-figyelem csökkenése - önbizalom, önértékelés csökken - bűnösség-értéktelenség érzés - szuicid gondolatok - étvágy- alvászavar, szexuális disfunctio- pesszimista jövőkép."


Klinikai ismeretek belgyógyászat köréből - Medicina könyvkiadó 2013


Jó lesz??

2022. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, Köszönöm!
2022. nov. 8. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Én vagyok a depresszió definíciója.
2022. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
több - a pszichológiában meghatározott - alfaja létezik, mindegyik meghatározása különböző. de ha egy húsvér depressziós embertől kérdezed, elmondom: amikor kivétel nélkül mindenről negatív gondolataid támadnak, majd nem sokkal ezután ettől a ténytől már önmagában is, végül már fizikálisan érzel egy negatív hártyát az agyad és a tested körül ami csak húz egyre lejjebb, már nincs oka a rossz közérzetednek, egyszerűen minden úgy szar, ahogy van, indoklás nélkül.
2022. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
#4 tudat alatti depresszió is létezik, vagyis sokszor olyan nyomott a hangulatod, de nem tudod miért. Nekem már volt ilyen, egész nap normális állapotban voltam, estefelé néztem a tévét és a semmiből bumm rámjött egy depis hangulat, és elkezdtem sírni, odamentem a tükörhöz és azt mondtam most mi a fasz van ?! Még én magam sem értettem... Na ez azért már eléggé aggasztó, mikor ennyire szétcsúszol 1 pillanat alatt :D
2022. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: igen, tokeletesen leirtad, ez is nagyon ismeros.
2022. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!