Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Annyira szeretnék valami jót...

Annyira szeretnék valami jót megélni mielőtt meghalok de egyszerűen mindig minden csak ugyanaz maradt törődjek bele?

Figyelt kérdés

Jobb ha nem gyerekeskedek és le tudok inkább mondani szinte mindenről?

De,hogy tudjak nélkülözni!?

Akkor nincs ami motiváljon engemet az életben maradásra hús-vér emberi lényként emberileg akkor minek éltem eddig és próbáltam kitartani mindezideáig!?az az igazság ezt érzem én,hogy már réges régen bekellett volna fejezni az életemet de nem megy félek a haláltól jól akartam volna én is érezni magamat a bőrömben de nem érdemeltem meg ezek szerint a karma a sors mindig igazságos és korrekt volt én velem szemben!!!



2022. nov. 21. 23:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#1 Alapvetően jó tanácsokat adott, de egy pár mondata helyesbítésre/kiegészítésre szorul, mert néhány apró részleten nagyon ki tudnak ám siklani a dolgok!


"Mindenkinek eljön a maga ideje, türelem rózsát terem."


A türelem fontos erény és nélkülözhetetlen az eredményekhez, de nem szabad csak várni az eredményekre, aktívan tenni is kell értük és az aktív cselekedeteket is folyamatosan ellenőrizni kell, hogy helyesen, értelmesen cselekszünk-e a céljaink eléréséért. Aki csak várja a csodát és nem tesz az eredményért, az csalódni fog. Aki megfontolatlanul, össze-vissza cselekszik, az hiába tesz az eredményért, nem biztos, hogy azt az eredményt fogja elérni, amire vágyik.

A példánál maradva nem elég csak türelmesen várni a rózsára, előbb el kell ültetni a rózsát, hogy esélye legyen kinőni és miközben várjuk, hogy kinőjön, közben nem árt rendszeresen locsolni, rendben tartani a kertet, kiirtani a gazt, hogy ne vonják el a tápanyagokat és a vizet a rózsánktól. Közben viszont arra is figyelni kell, hogy csak annyi vizet kapjon, amennyire szüksége van, a gazzal együtt ne irtsuk ki a rózsatövet is, mert ha buzgalmunkban túlöntözzük, a gazzal együtt a rózsa gyökereit is kigyomláljuk, akkor a túlzott törődésünkkel többet ártunk a rózsának, mint amennyit segítünk neki.


"Aki mer az nyer, vagyis ha változást akarsz, akkor ne csak ülj a babérjaidon, hanem lépj ki a komfortzónádból és cselekedj!"


Ez is nagyon fontos tanács, de a cselekvés önmagában, megfelelő gondolkodás és a cselekedeteink helyességének felmérése, ellenőrzése nélkül veszedelmes is lehet.

Határozottan igaz, hogy ne csak ülj a babérjaidon, hanem cselekedj. De a cselekvést érdemes mindig a helyzet hiteles felmérésével és a körülményekhez illeszkedő cselekvéssel kezdeni.


"Az aki mer az nyer" tévképzet nagyon sok szerencsejátékost vitt már csődbe, mert távolról sem mindenki nyer, aki mer. Az az olvasata viszont határozottan igaz ennek a mondatnak, hogy aki meg sem próbál valamit, az biztosan nem fog vele sikert elérni. Viszont az pontosabban leírja a helyzetet, hogy "A szerencse ahhoz pártol, aki észnél van." Inkább úgy kockáztass, hogy előtte nem felméred a kockázatokat és felkészülsz azokra az eshetőségekre is, hogy mit fogsz csinálni akkor, ha nem jön be a terved. Nem szabad ott megállni, hogy nem sikerült. Érdemes felmérni a kudarcok okait, megkeresni, mit tehetsz érte, hogy következő próbálkozásra jobban sikerüljön és addig fejleszteni a próbálkozásodat, amíg jobb eredményre nem vezetnek. Nem szabad azelőtt abbahagyni, hogy sikerrel jártál.

2022. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: Keresd a jó dolgokat magad körül! Értékeld az apró örömöket is, ne légy telhetetlen. Minél apróbb dolgoknak is tudsz örülni, annál boldogabb lehetsz. De főleg a lehetőségeket keresd minden helyzetben, ne a problémát. Ne azt keresd, hogy valami miért nem jó, miért nem működik, mi a gond vele, hanem hogy mire ad lehetőségeket.


Pl.

Elhibáztam valamit? Hogyan van lehetőségem máshogyan próbálkozni vele?

Másnak sikerült, nekem nem? Hogyan tudnám az ő sikeréből eltanulni, hogyan sikerülhetne nekem is?

Elromlott valami? Hogyan tudom megjavítani?

Nem lehet megjavítani? Hogyan tudom így is felhasználni valamire?

Felesleges számomra? Hogyan tudna valaki másnak hasznára lenni?


Az elégedetlenkedés és kétségbe esés nem segít megoldani a problémákat. A higgadtság és a lehetőségek keresése igen. Ha ezt eddig nem tanultad még meg, akkor három lehetőséged van. Vagy most tanulod meg, vagy később, vagy soha.

Ha eddig működött, elérted így a céljaidat és elégedett vagy az eredményével, akkor kitarthatsz emellett a probléma megoldási módszer mellett. Persze akkor is kitarthatsz mellette, ha nem oldotta meg a problémáidat, csak akkor nem túl sikeres döntés kitartani mellette. Hiszen, ha valamit mindig ugyanúgy próbálsz megoldani és sosem jársz sikerrel, a legbölcsebb dolog, amit tehetsz, hogy máshogyan próbálkozol a probléma megoldásával, mint ahogyan már tudod, hogy nem sikerül. Ha az újabb próbálkozásod sem jár sikerrel, akkor megismertél egy újabb módszert, ami nem működik és ha kellően sokáig próbálkozol mindig más módszerrel, előbb vagy utóbb megtalálod a megoldást. Ha előbb feladod a próbálkozást, mint az összes lehetőséget kipróbáltad, akkor nagyobb az esélye, hogy a feladás miatt nem találod meg a megoldást, nem azért, mert nem létezik megoldás.

Ha össze-vissza találomra kapkodva próbálkozol, akkor az indokoltnál többet bízol a véletlenre. Ha higgadtan és módszeresen valamilyen rendszer szerint próbálkozol, nyilvántartod, hogy mikor mit és mennyire változtatsz a próbálkozásaidon, akkor egyre tudományosabbá válik a kísérletezésed. Nem utolsó sorban úgy könnyebb is lesz később megismételned a sikert elérő műveletet. Vagyis ha nem csak találomra csinálsz dolgokat, amik vagy jó eredménnyel járnak, vagy nem, hanem kikísérletezed, hogy mi működik és mi nem, akkor sokkal könnyebb megfejtened azt is, hogy miért működik egyik dolog és miért nem működik a másik. Ezek a tanulságok pedig lehetővé teszik a világ minél alaposabb megismerését, hasonló problémák könnyebb megfejtését. Hiszen, ha egy korábban már megismert és sikeresen megoldott problémába belefutsz, akkor nem kell a nulláról újra kitalálnod a megoldást. Kezdheted azzal a megoldással, ami egyszer már bejött egy hasonló helyzetben. Ha most is bejön, akkor vagy csak szerencséd volt, vagy tényleg a helyzet hasonlósága miatt sikerült megoldanod, de tovább küzdened már legalább nem kell vele, jöhet a következő probléma. Minél több problémát meg tudsz oldani, annál nagyobb lesz a rutinod is benne, hogy a problémákat egyre könnyebben meg tudd oldani. A már könnyen megoldódó problémák egyre kevésbé fognak akadályt jelenteni, már észre sem veszed őket. Egyre nagyobb és nehezebb problémák megoldására leszel képes, egyre kisebb erőfeszítések árán. Ezt hívják fejlődésnek.

2022. nov. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha te csendes, érzékeny, mimóza lelkű vagy, akkor ne akarj harcolni, hisztizni, fejleszd inkább az empátiád, kérj csendesen, tanulj meg érvelni, harc nélkül megoldani a konfliktusokat. Tanulmányozd az asszertív kommunikációt, filozófiát, vallásokat. Jézus, Buddha, de vallás semlegesen a sztoikus filozófia is rengeteg példát mutat rá, hogyan lehet erőszak mentesen érvényesíteni a saját érdekeidet.

Viszont az is egy nagyon is fontos lehetőség, hogy azokat a készségeidet is fejleszd, amikkel hátrányban vagy. Attól, hogy békés vagy és nem akarsz másokat megverni, vagy verekedéssel megvédeni magadat, még fejlesztheted magad a harcművészetek terén is, hogy jobbak legyenek a reakciós készségeid, hogy megtanulj jól esni, ha mások rád támadnak, hogy megtanulj kitérni a támadások elől, vagy legvégső esetben megvédeni magadat. Attól, hogy nem akarsz erőszakot alkalmazni még önvédelemre sem, lényegesen jobbak az esélyeid, ha edzésben vagy és kevésbé sérülsz, mintha teljesen felkészületlenül érnek a támadások.

Az elefánt azért nagy darab és vastag a bőre, hogy kevésbé tudják bántani az oroszlánok. Cserébe lassú, de ez nem okoz neki akkora gondot, mert nem is akarják bántani. A zebra azért gyors, hogy el tudjon menekülni, így kevésbé kell jól bírnia a támadásokat. A csíkok miatt meg jobban egybeolvad a csorda és kevésbé látszik, hogy melyik állat hol kezdődik és hol ér véget, hányan is vannak.


Az evolúció titka a fejlődés. Az egyén szintjén ez azt jelenti, hogy amiben nem vagy olyan jó, azt fejleszd, hogy minél jobb legyél benne. Ami jobban beválik, azt használd, ami kevésbé működik, azon fejlessz, ha utána sem válik hasznodra, akkor keress helyette mást, amivel tovább kísérletezhetsz.

2022. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!