Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetnék boldogabb?...

Hogyan lehetnék boldogabb? Vagy legalább egy fokkal kevésbé szarul...

Figyelt kérdés

Azt "tanácsolják" az ismerőseim, hogy legyek boldogabb, pozitívabb, ne csak a rosszat lássam. Valahogy ezzel az életfelfogással a körülményeim miatt nemigen tudok azonosulni, vagy csak kis ideig (amíg újra össze nem omlik körülöttem minden). 30 felett három helyen dolgozom éhbérért (körülbelül ötször váltottam az elmúlt 4 évben, mindenhol átbaxtak a fizuval, én csinálok mindenki helyett mindent, félpénzért), szabadidőm, magánéletem semmi, 18 éve autoimmun beteg vagyok, a gyógyszereim nem tudom kábé fizetni, nemhogy még nyaralni, kikapcsolódni, vagy bármit, amitől kicsit is jobban érezném magam. Barátaim nincsenek, vagy csak addig, amíg valamire kellek, mert érdek fűződik hozzám (például munkahelyeken). Ha esetleg egy nő megvakulna annyira, hogy véletlenül rám nézzen, a körülményeimmel és a fentiek miatt nulla életkedvemmel zicher, hogy elüldözöm magam mellől. De mégis hogyan tehetnék ez ellen, ha minden napom egy fosadék? Amikor a lófaxt osztották, én tátott szájjal álltam sorba. Az egész életem lehetne azzal az egy mondattal jellemezni, hogy "Pistike elesett, beverte a fejét, vérzett, de Józsika felsegítette volna, megcsúszott, lefejelte, a tanárok ezt meglátták és Józsikát megbüntették a tettéért". Segítek, ahol tudok, szívem-lelkem beleteszem (már ami még maradt belőle) abba, amibe belekezdek és ennek ellenére is csak a szívás van folyton, az életem összes területén. Hogyan lehetne ezt jól felfogni, ha mindennap azon gondolkodom, hogy hova kössem fel magam estére, mert csak könnyebb lenne ezáltal a világnak és a környezetemnek?!


Ti mit csinálnátok egy reménytelen helyzetben? Lassan mindenem elbukom.


2022. dec. 6. 21:59
 1/4 anonim válasza:

Először is, szeretném leszögezni, hogy sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. Az élet néha nagyon nehéz lehet, és nem mindig könnyű optimistának lenni, főleg ha sok a negatív dolog körülötted. Azt azonban nem gondolnám, hogy a helyzeted reménytelen. Valószínűleg rengeteg olyan dolog van az életedben, amiért hálás lehetsz, és amelyekre érdemes figyelned. Azt is látni kell, hogy a negatív dolgok mellett mindig vannak pozitívak is.


Egy lehetséges megoldás lehet, hogy próbálsz megváltoztatni a körülményeidet. Az életünkben mindig vannak változások, és bizonyos esetekben ezek segíthetnek nekünk jobban érezni magunkat. Például, ha nem vagy elégedett a munkáddal, akkor talán érdemes lenne új állást keresned, amely jobban megfelelne az igényeidnek és amelyben boldogabb lennél. Ugyanígy, ha a környezeted nem támogató, akkor talán érdemes lenne megfontolnod, hogy más emberekkel vagy helyekkel veszed körül magad.


Másodszor, fontos megemlíteni, hogy a boldogság nem valami, amit el kell érnünk, hanem valami, amit meg kell élni. Nem mindig lehetünk boldogok, és ez természetes. Az életben mindig vannak hullámvölgyek, és ez rendben van. Azt javasolnám, hogy próbáld meg elfogadni az életed olyannak, amilyen, és próbálj meg boldogabbnak lenni az apró dolgokban. Például, ha van egy kedvenc ételed, akkor egyél meg belőle egy tányérnyit, ha van egy kedves emléked, akkor idézd fel, ha van egy kedvenc zenéd, akkor hallgass meg belőle egy dalt. Ezek az apró dolgok segíthetnek abban, hogy jobban érezd magad.


Harmadszor, fontos, hogy kérj segítséget, ha szükséged van rá. Nem kell egyedül átélned a nehézségeidet. Ha úgy érzed, hogy túl sok a terhed, akkor beszélj valakivel, aki megért téged és segíteni tud neked. Lehet, hogy van egy barátod, családtagod vagy más ismerősöd, akivel beszélgethetsz a problémáidról, és aki adhat neked támogatást. Ha nem érzed magad biztonságban a környezetedben, akkor érdemes lenne megfontolnod, hogy elmész egy pszichológushoz, aki segíthet neked kezelni a nehézségeidet.


Ne feledd, hogy az életben mindig vannak változások, és ezek segíthetnek neked jobban érezni magad. Próbálj meg változtatni a dolgokon, amelyek nem tetszenek neked, és keress olyan dolgokat, amelyek boldoggá tesznek. Emellett ne feledd, hogy nem kell egyedül átélned a nehézségeidet, és ha szükséged van rá, kérj segítséget. Remélem, hogy ezek a tanácsok segítenek neked jobban érezni magad.

2022. dec. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Növessz tököt.
2022. dec. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező

Az életedet te alakítod, ehhez már elég felnőtt vagy. Látod is, hogy nem jó az az élet amit élsz - számodra. Ugyanezekkel, ugyanígy valaki más lehet, hogy tök jól érezné magát, de neked nem jó - akkor ne így élj!

Nagy változtatás kell és ez nagyon nehéz, nem is biztos, hogy egyedül meg tudod oldani.

Nem attól leszel boldog ha hírtelem nyersz a lottón vagy megemelik a fizetésedet a duplájára, hanem ha azt érzed, hogy amit teszel az neked megfelelő, ahol vagy az neked jó.

Most nagy keservesen fenntartod ezt a jelenlegi életedet, de talán nem kellene. Talán el kellene költöznöd egy teljesen más környezetbe, a 3 állásod helyett valami teljesen mást keresned - csak egyet. Valami teljesen más munkát kellene végezned, ahol nem is tudnak átbaxni vagy mindent rád hagyni.

Tudom, hogy messziről könnyű tanácsokat osztogatni - de hát te írtad ki a kérdést egy ilyen portálon. Nagyon sok élethelyzet van ami a tiednél is sokkal rosszabb, ahogy rengeteg olyan munka van, ami ugyan szintén nem fizet jól, de van mellé lakhatási lehetőség, a munka miatt az ember jobban érzi magát. A pénz alapvető fontosságú, de rossz fizetés és rossz fizetés között is van különbség, nem mindegy mit kell érte csinálnod.

Azt már látod hogy így nem jó és hogy ideje tenned valamit, ahhoz viszont hogy kiderüljön mit tehetnél helyette valami segítség kellene. Talán jó lenne ha beszélni tudnál a problémáidról valakivel, erre itt találhatsz lehetőségeket anoním módon:

[link]

De nyugodtan felkeresheted a közeli egyházközösséget is. Nagyon sokszor tudnak már azzal segíteni, hogy meghallgatnak, egyszerűen csak nem leszel egyedül és talán ha részt veszel valaki másnak a segítésében, azzal a saját életedben is találsz majd pozitívumokat.

Nagyon sokan vannak úgy mint te, akár olyanok is akik fizikálisan nincsenek egyedül, mégis azt érzik, hogy nekik csak a terhek, nehézségek jutnak az életből.

Most olyan a helyzeted, mint amikor esik az eső. Hiába mondanám neked, hogy milyen gyönyörű is tud lenni a vihar vagy milyen szép a lecsorgó víz a járda szélén, miért nem látod meg ezeket a szép dolgokat, "miért nem nézed pozitívabban az életet", ha éppen fázol mert teljesen vizes vagy és már késésben vagy valahonnan, pont az eső miatt és előre tudod, hogy ott is rossz lesz, mert vizes vagy. Előbb el kell jutnod oda, hogy ne kelljen rohannod ha esik, ne legyen baj ha megázol, mert van nálad ernyő és hasonlókat. Ami egyedül most még nem megy és pont amiatt nincs melletted aki ebben segítene, mert olyan az életed amilyen.

A lényeg, hidd el másoknak is nagyon sok a gondja, nem vagy egyedül azzal amit érzel. Ettől még az élet nem kilátástalan - csak nehéz. Néha a legnehezebb arról dönteni, hogy ami életet élsz azt le kell cserélni máshol egy másféle életre. Ráadásul nem is biztos, hogy elsőre sikerül eltalálni mi is tesz majd elégedettebbé. De biztos hogy sikerülni fog, csak nehéz rájönni mit tegyél helyette és nehéz meg is tenni.

De rosszabb bizonyosan nem lesz, mint amilyen most.

2022. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a sikeres emberek legnagyobb része elbukott az élete során, de nem adta fel, és újra és újra nekifutott, csak más aspektusból közelítette meg a dolgokat, és végül nyert. A balfék emberek is elbuknak, csak mindig pont ugyan úgy futnak neki az akadálynak és így örök vesztesek maradnak.


Ember, változtass az életeden. Költözz el, tanulj új szakmát, tanulj nyelvet, szedd össze magad mert a siránkozással semmire nem fogsz menni. Állj a tükör elé, és beszéld meg saját magaddal mit kellene tenned. Ha kell meditálj, hátha elkezded érezni a saját intuícióidat, vagy csak beugrik egy heuréka ötlet.

2022. dec. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!