Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért áldozathibáztatják...

Miért áldozathibáztatják azokat a magányos embereket is, akik tényleg tesznek azért, hogy jobb legyen a helyzetük, de valami mindig közbecsúszik nekik?

Figyelt kérdés

Voltam pszichológusnál, ilyen-olyan szakembernél, volt egy szűk baráti köröm is az egyetemen, de mindig olyan embereknél kötöttem ki, akikkel nem voltam egy hullámhosszon. Ehhez vélhetőleg az is hozzájárult, hogy rajta vagyok az autizmus spektrumon, annak minden előnyével (koncentráció egy dologra) és hátrányával együtt (nehezen figyelek többfelé, pl. az autóvezetés is több szellemi erőfeszítést igényel egy átlagembernél).

Értelmes, konstruktív hobbijaim vannak, csak elsajátítani nehezebb őket (rajzolás, programozás.)


A saját felelősségemet elismerem, nem akarok mindent a szüleimre, a másságomra fogni. De az, hogy az emberek ennyire elutasítóak tudnak lenni, mert nem illeszkedem bele az ő világképükbe, az egyenesen bicskanyitogató.


Itt nem arról van szó, hogy "nem próbálkozom", hanem arról, hogy mintha csak nagyon kevesekkel érezném a kémiát, a kötődést - a fentebb említettek miatt.


Nem tudom eléggé lazán venni a dolgokat, nem röhögök mások sekélyes humorán. Az autizmus miatt érzékenyebben reagálok az érzésekre, ingerekre, szagokra. Nem vagyok eltartott kisujjú sznob, csak nem szeretem, ha valaki közönséges. Ugyanakkor sokaktól megkaptam már, hogy túlérzékeny vagyok. Régebben tagja voltam bizonyos szubkultúráknak, csoportoknak, de kinőttem őket; mert annyira saját maguk körül tudtak forogni. Van egy Discordos baráti társaságom, de ezt leszámítva egyedül vagyok.


Igaz, már lényegében jobb a helyzet, mint évekkel ezelőtt. Csak mire elfogadtam magam, úgy ahogy vagyok, már 30 lettem, és nem húsz.


Egész egyszerűen tudni akartam, mások is rezonálnak-e erre a problémára, ki kellett írnom magamból.



2022. dec. 17. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Nem vagy Chad, ez a te problémád.
2022. dec. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Jellemzően a nyomorult emberek próbálnak bele rúgni azokba, akikről azt érzékelik hogy maguknál is nyomorultabbak, hogy ettől jobban érezzék magukat.
2022. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most sem vagyok az, de jobban nézek ki, mint régebben.
2022. dec. 17. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, én ugyanezt látom magammal kapcsolatban. Ugyan jóval fiatalabb vagyok mint te.

Introvertált személyiség vagyok, ami az embereknek nem tetszik túlságosan, nem vagyok elég laza és nagyszájú. Erőmön felül megpróbáltam mindent, de egyszerűen nem megy a barátkozás. A másik felek nem nyitottak rá.

2022. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Egy 32 éves férfi ismerősöm hasonlít rád, de őt kevert szorongásos-depressziós zavarral diagnosztizálták. Informatikai területen dolgozik többnyire otthonról, így nem nagyon van társaságban, ami csak ront a lelki bajain.
2022. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A magyarok ilyenek maradnak már.
2022. dec. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Hasonlóakat tapasztalok én is. Rezonálok az írtak döntő többségére.
2022. dec. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

6: Mi ez az állandó "magyarozás"? Mintha amúgy nem általános tendencia lenne ez mindenhol. Látom a média megtette a hatását. Fájdalmas lesz az ébredés, csak ne túl későn történjen meg.


A kérdésre a válasz: A legfőbb probléma az, hogy az emberek olyanokkal szeretnek ismerkedni, akikkel nincs gond. És nem csupán "normálisak", de még rájuk is lehet pakolni tengernyi panaszt, hallgatni viszont nem kell őket. Na ez az amit szeretnek az emberek csinálni.


Valamint imádnak a náluk sokkal jobban kinéző, menőbb emberekkel lógni, mert ha nem tennék, azt éreznék kimaradnak valamiből.


Az egyszerűbbekkel azért nem szeretnek barátkozni, mert ott fennáll a veszélye annak, hogy lemaradnak a jobbaktól.

De hogy megnyugtassalak, ez csupán egy egyszerűen alacsony működés eredménye.

2022. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nagyon hasonló helyzetben vagyok, mint te. Az emberek felé történő kezdeményezéssel, nyitottsággal már kevés problémam van szerencsére, viszont az általad is említett felszínesség, közönségesség miatt barátokat találni nagyon nehezemre esik. Én is többször kikötöttem olyan társaságban, amiben nem találtam meg önmagam, nem voltam komfortos közöttük, viszont mióta önismeretet tanulok, sokkal "válogatósabb" lettem, így még annyi emberrel sem alakul ki barátság, mint azelőtt.

Ezenkívül a barátságaim és egyéb emberi kapcsolataim is tönkremennek általában, mert nem úgy viselkedek, gondolkodok, ahogy ők azt elvárnák. Én is szoktam persze hibázni, belátom, de az esetek többségében nem képesek elfogadni azt, amilyen vagyok, vagy megérteni a viselkedésem mögötti okokat.

Összesen 3 IGAZI barátom van, akikkel vagy 10 éve ápoljuk a kapcsolatot, bár voltak kisebb-nagyobb hullámvölgyek, de MINDIG túllendülünk ezeken idővel, együtt nőttünk fel konkrétan, csak sajnos nem tudunk eleget találkozni. Őket leszámítva a társaságom állandóan cserélődik az elmúlt néhány évben.

Nálam is fennállhat az esélye neuropszichológiai zavarnak és/vagy mentális betegségnek, tervben van a kivizsgáltatás, de ettől függetlenül is igazságtalannak és megmagyarázhatatlannak érzem, ami velem történik. Ma töltöttem a 21-et, estére elmondhatatlanul lehangolt lettem, mert az újdonsült "barátaim", de még sok rokonom sem volt képes felköszönteni...

2022. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!