Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lesz valaha jobb az életem?

Lesz valaha jobb az életem?

Figyelt kérdés

Annyit szenvedtem már életemben. Sokáig voltam iskolai bántalmazott diáktársaim és tanáraim által is. Volt egy hosszabb betegségem. A családom sosem volt támogató, sosem adtak nekem erőt, hogy elhigyjem, hogy képes vagyok rá, sőt a legtöbbszöt lehúztak, konzervatívak és helikopterszülők voltak egyszerre. Nem vagyok képes befejezni az egyetemet, már 5 éve nyúzom, de képtelen vagyok bejárni, a legtöbbször erőt veszek magamon elkezdem a tanévet, de még vizsgaidőszak előtt feladom, ilyenkor jönnek az öngyilkos gondolatok és a teljes értéktelenség érzése. Nemrég kiderült, hogy generalizált szorongásban szenvedek. Nagyon szeretném az egyetemet befejezni, de képtelen vagyok(hiányszakma, el tudnák vele helyezkedni és szeretném is), nem akarok így tovább élni. Az egyetlen, ami életben tart az a kutyám. El vagyok teljesen keseredve és nagyon csalódott vagyok. Lesz ez valaha jobb vagy adjam fel most ne fussak felesleges köröket?

24/L



2022. júl. 8. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nagyon áttudom érezni :( én 4 évig küzdöttem az egyetemmel és volt mikor tényleg pokoli volt, mindent amit csak tudtam az utolsó pillanatig halogattam, leadás előtt egy hónappal álltam neki a szakdogának, egy hét alatt készültem fel az államvizsgára mert egyszerúen semmi motivációm nem volt, ráadásul az én szakmon tényleg felesleges és használhatatlan is csak a szüleim hajtottak, hogy a papír legyen meg más nem számít, de ebből nem engedtek.. brutál volt ez a félév, közben elhunyt a nagymamám is, a konzulensem meg folyton irogatott, mindenbe belekötött, de végül meg lett minden és mostmár jobb egy fokkal, de a szorongás még mindig nem szünt meg, mert most parázhatok a meló miatt.. annyit tudok tanácsolni, hogy mindig próbálj egy keveset foglalkozni az egyetemmel, napi egy óra fixen vagy ilyesmi, de ne hagyd hogy a fejedre nőjjenek a tennivalók.. meg gondolj arra, hogy vissza kell fizetned ha nem fejezed be és inkább szoritsd össze a fogad és csináld végig, mint hogy ennek a sz@r rendszernek fizessél . szintén 24/l
2022. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a gyerekek kegyetlenek tudnak lenni egymással, és ha nem ütköznek ellenállásba a végtelenségig képesek elmenni. Viszont hogy a tanárok.. Ezt egy kicsit ki tudod jobban fejteni?


Mindenesetre én a legfőbb problémának az önértékelési gondokat venném elő és megkérdezném magamtól, hogy miért ne lennél értékes? Mi az ami értéktelenné tesz téged? Lemerem fogadni, hogy nem tudsz rá válaszolni... Úgy is meg tudod csinálni az egyetemet, ha komolyan veszed, mindent meg lehet idővel tanulni.. Most ha egy kicsit több időt vesz igénybe, hát legyen úgy, kinek probléma ez? Irigy vagyok rád, hogy megvan az elhatározottságod, ahhoz, hogy tudd merre felé indulj el. Konkrétan minden a helyén van eddig, csak össze kellene szedned magad. Nagyon sokan elindulnak egy úton, majd rájönnek fél úton, hogy ez nem is az, amit vártak tőle, de ha már elkezdték, akkor már folytatják, többek között magamra gondolok. Inkább csak egy kis erőt kellene magadon venned és mindent folytatni, utána úgy is jobbra fordul :)

Tegyél magad körül "rendet", koncentrálj arra, hogy végig tudd csinálni az egyetemet és ne foglalkozz felesleges dolgokkal. A céltudatosságoddal, már a szememben egy értékes ember vagy, csak ne keress magadnak zsákutcákat. Akár mennyire szeretnénk neked segíteni, csak biztatással tudunk, a többi csak rajtad múlik.


26/F

2022. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat az rajtad mulik..
2022. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy támogató partnert..
2022. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Ha gondolod, beszélgethetünk
2022. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!