Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet elviselni a magyaro...

Hogy lehet elviselni a magyarországi életet?

Figyelt kérdés

Próbálok "nagy levehetőt venni" és "Jó-pofát vágni" mindenhez. De nem megy. Úgy érzem nagyon elfáradtam. Dolgozom jelenleg, de végkimerülés szélén vagyok.

Életéveim alatt nem tapasztaltam mást ebben a közösségben, mint a szívatást, alázást a hatalom részéről. Azt is tapasztaltam, hogy egy percig nem segíti ez az ország az állampolgárait, sőt, szívatja. De a legtöbb ember se különb, ugyan olyan alja.

Nem látom a mentőövet sehol, hónapról-hónapra élünk, családot még nem alapítottam, de iylen világba minek is. Most karácsony közeleg de semmi kedvem az egészhez, állandón a megélhetés és a jövőm kattog a fejemben. Nem látom mikor lenne jobb, egy kicsit is. Nincs semmi ösztönző erő, mindenki túlél az alsóbb rétegekben legalábbis.

Sokszor van elegem ebből, hogy itt minden egy kézben lesz, az egész ország. Sok ember éhezik, nincstelen hontalan. És azokat is megbüntetik.

Ebből a világból hiányzik minden emberség és jóság.


Annynira legem van az egészből! Ma is alig akartam felkelni. Utálok ebben a világban létezni, teljesen tönkretették már.



2022. dec. 18. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes, én sosem tapasztaltam, hogy engem megalázott volna holmi "hatalom" (az meg ki?). Te valami nyavalygó lúzernek tűnsz, aki másokat okol saját tehetetlenségéért. Ne foglalkozz annyit politikával meg másokkal, koncentrálj a saját életedre.
2022. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Igen, rengeteg gond van az országban. De ettől még lehetséges kialakítani egy mikorkörnyezetet, amiben boldogan élhetsz.


Én jól megvagyok, nincsenek nagy igényeim. Egyetemre járok, nagyon szeretem, van munkám (vagyis most váltok éppen, de volt meg nemsokára aláírom a szerződést és lesz is) és szeretem is. Vannak barátaim, szerető családom, boldog párkapcsolatom, lehetőségem a hobbijaim űzésére. És remény a jövő tekintetében, mivel pont olyasmit szeretek csinálni, amit nagyon megfizetnek.


Alakíts egy olyan világot magad körül, ahol jó élni. Az embereket az életedben te választod meg. A munkádat, hivatásodat te választod meg. A párodat te választod meg.


Szerintem csak így lehet. Kicsit struccpolitika.

2022. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Én jól elvagyok. Tanultam, sokat utaztam, 31 éves koromra összejött a lakásra, jól megy a kis oktatási/tanácsadó cégemnek, szeretem amivel foglalkozok, van időm a barátaimra, lányokra, és élni. Szerintem azért legalább részben nem a világ oka, hogy te szenvedsz.
2022. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Es szerinted ez jobb lesz mashol?

Vannak gondok az orszagban, igen, de magad elol nem futhatsz el.

Ezek a problemak ugyanugy kulfoldon is elo fognak jonni, mert jelen esetben szerintem itt most benned van a hiba.

2022. dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Aki lúzer, az mindenhol lúzer, és mindig mást okol.


Aki belátja, hogy az életéért maga felel, az a megoldást keresi.

2022. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Jobban el lehet viselni, mint az alábbi helyeken:

- Tuvalu

- Nauru

- Kiribati

- Marshall-szigetek

- Palau

- Mikronéziai Szövetségi Államok

- Sao Tome és Principe

- Tonga

- Dominika

- Comore-szigetek

- Saint Vincent és Grenadine-szigetek

- Szamoa

- Vanuatu

- Saint Kitts és Nevis

- Granada

- Salamon-szigetek

- Bissau-Guinea

- Seychelle-szigetek

- Antigua és Barbuda

- Gambia

- Zöld-foki Köztársaság

- Saint Lucia

- Belize

- Közép-afrikai Köztársaság

- Dél-Szudán

- Burundi

- Malawi

- Niger

- Közép-afrikai Köztársaság

- Mozambik

- Madagaszkár

- Szomália

- Kongói Demokratikus Köztársaság

- Sierra Leone

- Afganisztán

- Togo

- Uganda

- Burkina Faso

- Csád

- Észak-Korea

- Libéria

- Etiópia

- Gambia

- Ruanda

- Bissau-Guinea

- Comore-szigetek

- Tádzsikisztán

- Guinea

- Benin

2022. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Az él túl aki gyorsan képes alkalmazkodni. Amióta világ a világ, ez azóta így van.
2022. dec. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
"...Majd beletörődsz, hisz tudod, semmi sem változik..." (Desperado)
2022. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, el is mehetsz, jelenleg a teljes európai únióba elég a személyid, mehetsz akármelyik országba, kis sporoltnpénzzel kimész, kiveszel egy albit aztán keresel munkát...

Énbismerek olyat aki pl Tenerifén van, az is eu...

Ha ilyen rosszil érzed magad, nem nyavajogni kell, hanem cselekedni, tenni ellene valamit.

2022. dec. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon rosszul érzed magad, akkor én is azt ajánlanám, gondolkodj el a költözésen, mérd fel a lehetőségeid, járj utána a dolgoknak.

Mit dolgozol? Van valamilyen végzettséged? Beszélsz nyelveket?

Sokszor, amikor az ember külföldre költözik, megkapja, hogy "ott sincs kolbászból a kerítés", "azt hiszed majd ott tökéletes lesz?". Szerintem senki nem gondolja így. De azért ettől még lehet jobb a helyzet...

2022. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!