Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más hogy tudja elviselni ezt...

Más hogy tudja elviselni ezt az életet?

Figyelt kérdés

Régen nagyon vallásos voltam, persze modern értelemben, nem bigott módon mint mondjuk a 12. században. Sokat foglalkoztam, a halál utáni élményekkel. Egy darabig jó is volt így, ebben a tudatban. De az évek hamar elrepültek. Most már a harminchoz közeledem, és egyre inkább bizonytalan vagyok mindenben.


Ezzel párhuzamosan a fentebb említett gondolatok menedék volt, mert a sorsom nem úgy alakult ahogy ideális vagy optimális lett volna. Egyfajta menekvés volt ez. Mert a saját élményeimen keresztül: gyerekkori traumák - azt tapasztaltam, hogy nekem nem jó ez az élet. Élőszőr féltem az öregedéstől, aztán a haláltól, majd most már inkább a fókusz átment a szeretteim, idősebb hozzátartozóim elvesztésétől való félelemre.

Nem merek belemenni az életbe! - Félek ettől a világtól, főleg ebben az országban. Persze lehet mondani hogy relatíve jó itt... de nem érzem jól magam itt. Szenvedésnek élem meg az életet, meghalni nem akarok, nyilván. De nekem tényleg semmi nem jött össze az életben. Van egy nő aki nagyon tetszik aki hallani sem akar rólam. Gyereket nem szeretnék mert valamiféle látens skizofrén lehetek (gyógyszert szedek). Ezt egyébként az idegösszeomlásom és a felnőtt létbe való "belevajúdásom" hozta elő. Mert már kamaszként sem találtam a helyem.

Nem igazán tudom lefogadni ezt az életet. Nekem olyan semmilyen. Valahogy hiányoznak belőle a csodák, a misztikumok, az analógiás misztériumok, a szépség, a kaland. E helyett mindenhol veszély, terror, lopás, csalás, háború, agresszivitás stb. stb.

Ha nem a pénz mozgatna mindent meg a a hatalom menyivel szebben tudnánk élni! (Persze mikor erről beszélek, mindenki csak pislog és azt mondja hogy álmodozó vagyok.) Nem a modern eszközökkel van a bajom, hanem a modernitással magával. Egy zsákutcának tartom. A technika mindig itt volt és velünk együtt fejlődött. Csak ez a primitív emberi gondolkodás ez nem változott. (Hatalom, pénz szex, stb) - Bennem ez soha nem volt. Idegennek érezem magam itt. Elvágyom innen. Szerintem menthetetlen az emberiség.



2022. dec. 8. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Én cigivel piával.
2022. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Kedves Kérdező, van igazság abban, amit írsz. Ettől függetlenül ez a nagyfokú szorongás az élettől nem jó. Próbáltál már segítséget kérni, pszichológussal beszéletni a szorongásaidról?
2022. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Sehogy, mindig ittam, utóbbi alkalommal csúnyán bebasztam balhét csináltam, majdnem meg is haltam, cserébe úgy néz ki, hogy már családom se lesz.. Na erre adj önsegítő könyvet, gyógyszert vagy szakembert..
2022. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alkesz vagyok es egyszer majd ha megszarabb lesz minden kinyirom magam szerintem. Nem varok 70 eves koromig.
2022. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
35%
Ez a vallás átka, kérdező. A hitedtől várod/vártad a segítséget, ahelyett, hogy beleálltál volna, és harcoltál volna a kitűzött célokért. Persze ehhez célok is kellettek volna, amiket egy nemlétező istentől szintén nem kaptál meg.
2022. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
Jó kérdés, a hitetlenek isznak, majd valamelyik vallás filozófiája megtetszik így arra váltják a piát, aki meg csalódik a hitébe és kiábrándul az meg elkezd inni xd
2022. dec. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!