Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Jól látom, hogy a férfiak...

Jól látom, hogy a férfiak sokkal nehezebben viselik a magányt?

Figyelt kérdés
Legalábbis az itteni kérdések alapján sokkal több erre panaszkodó férfit látok, mint nőt.
2023. jan. 6. 12:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Nem feltétlenül. Persze lehetséges, csak ezt a kérdést más szemszögből érdemes megközelíteni.

A férfiakat nagyobb részben érinti a magányosság. Így a sok, akár 30-40 éveiben járó egyedül maradt férfiak gyakran teljesen elzárkózik, haragját a nőkre vetíti ki. Persze ez csak ez kisebb réteg, nőként könnyebb kapcsolatot találni. Igen tudom, lehet jönni a szokásos szöveggel, hogy bizony nekik is nehéz megtalálni a megfelelőt, de akár még egy átlagosnál rosszabbul kinéző nőt is gyakran betalálnak a férfiak.


Így ezt, hogy ki viseli jobban, nehéz megállapítani. Ember függő, de az biztos, hogy több férfit érint a dolog

2023. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jobban viselik.
2023. jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%

szerintem a nők is csak nekik nincs magány xd

közösségi média is pityog nekik mindig, érdeklődnek stb

2023. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Akkor csak itt panaszkodik több férfi, mint nő. Szerintem legalábbis.
2023. jan. 6. 12:52
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Ezt úgy lehetne letesztelni, ha holnaptól ugyanannyi figyelmet kapna mindkét nem minden tagja (vagy legalább egy-egy kontrollcsoport).


Szerintem a nők 90%-a összeomlana attól a fajta figyelemnélküliségtől amiben a legtöbb férfi évtizedekig eléldegél.


2022 nyarán pl ki is jött egy könyv amiben ilyen és ehhez hasonló élményeit írja le egy nőből férfivá operált transz. Pár hónappal rá öngyilkos lett.


Ennyire viselnék jól a nők többsége a teljes egyedüllétet.

2023. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kérdésben sem lehet általánosítani, mert embere válogatja.

Érzelmileg mindkét nemnek nehéz, viszont a szexnélküliséget a férfiak rosszabbul viselik, ami evolúciós és hormonális (magasabb tesztoszteronszint) okokra vezethető vissza.

2023. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Mindig is a férfiak kezdemenyeztek, és a tarstalansag nem jelent teljes egyedulletet jó esetben.
2023. jan. 6. 13:02
 8/27 NTBS ***** válasza:
100%
A magány mindenkinek fájdalmas.
2023. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
#5 Na igen, egy átlagos csaj az online térben sokkal nagyobb figyelmet kap, mint egy átlagos srác.
2023. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
Általában a két nemben más fogalom él a magányról. Az a nő, aki után csak kilenc férfi érdeklődik, de pont az a tizedik nem, akit ő szeretne, az úgy értékeli, hogy rá rá se néz senki. Fogalma sincs a férfimagányról, amikor abszolút 0 ember van. Ráadásul a társadalom a férfiakat libertárius mércével ítéli meg. Mindenki annyit ér, amennyije van. A nőkkel szolidárisabbak, jobban megértik és elfogadják a múltbeli traumáikat és az azok következtében kialakult előítéleteiket.
2023. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!