Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szorongó típus vagyok, hogyan...

Szorongó típus vagyok, hogyan ne agyaljam ezt túl?

Figyelt kérdés

Nem vagyok budapesti, vidéki nagyvárosban van egy lakásom, ami tehermentes és 3 szobás.


Viszont most úgy alakult az életem, hogy még az idén felköltözhetek Bp-re. Egyetlen logikus megoldás, ha a lakást kiadom albérletbe, és Bp-n keresek egy albérletet.


Jelen esetben szoba lesz, mert sajnos most nincs párom. Na és ez aggaszt, a szingliség. :(


Van rá esély, hogy ez megváltozik Pesten, hiszen ha már ott leszek, egy pár évig mindenképpen ott szeretnék maradni.


Ami viszont részemről nem nagyon fog menni, hogy hogyan legyen saját lakásom Pesten egyszer... vidékhez képest alsó hangon 1,5-2x annyi egy ilyesmi lakás. És én nyilván nem az alapján fogok párt választani, hogy milyen az anyagi helyzete. Viszont én a magam részéről őrültségnek tartanám Budapesten a hitelt, csak azért, hogy a szép és napos vidéki lakásom helyett vegyünk egyszer egy másikat, a leendő párommal, ahol majd reményeim szerint a gyerekeinket is felnevelhetjük. Az meg részemről teljesen kizárt, hogy ha màr van ez a lakás, akkor Budapesten albérletben neveljek majd gyerekeket.


Anyám meg állandóan azzal rágja a fejemet, hogy olyan férfit keressek, akinek nem lesz probléma azon gondolkodni, hogy mi-mennyi Pesten... Én sajnos nem fogok nagy pénzeket szakítani, eddig is örültem, hogy a lakhatásom meg van oldva, de Pesten ez megint gond lesz egy idő után.



2023. jan. 8. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Először az 1. lépés, aztán a második és a harmadik. Nem kell mindent előre tudni akarni.
2023. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Szeretnél ismerkedni?
2023. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2-es az online térben én már nem... az exem így ismertem meg és megcsalt, azt mondta ez neki eleve benne volt a pakliban, mert nem az a monogám típus... ja csak ezt nekem felejtette el megmondani.
2023. jan. 8. 21:29
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Én hűséges vagyok, de te tudod...
2023. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a baj, hogy mire lenne mire családot alapítani, már túl idős az ember. Fiatalon még menne, de anyagilag minden problémás, kilátástalan. Vagy egy gazdag és vén pasit találsz vagy egy fiatalt, akinek viszont kilóg a feneke a szakadt nadrágból. Pesten egy másfél szobás lyuk a panelben 30...40 M. Honnan? Miből ? Amikor havi 10% az infláció, aranyat kell venni, nem hitelt a nyakadba.
2023. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Maradj otthon.
2023. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5-ös látod én is ezt gondolom. Én a nagyszüleim halála után kaptam ezt a lakást, mert mibe tették volna 50 évesen a szüleim a pénzt... nekik megvan mindenük, nincs hitelük, megtehették, hogy megvegyék nekem a lakásomat. Mások az örökségüket megkapják és csak arra futja (jó esetben), hogy a hitelüket kifizessék, a gyereknek már semmit se tudnak adni, esetleg az esküvőjükbe belefizetnek, fizetik az egyetemet, kocsit legalábbis átlag alsóközéposztálybeli ismerőseim így éldegélnek. Nekik elképzelhetetlen már, hogy valaha, ha hitellel is, saját lakásuk legyen, mert nincs semmi alaptőkéjük hozzá. :( Nekem megvan ez a helyzetem, ne legyünk már telhetetlenek, ha egyszer boldog leszek valakivel, akinek nincs ennyi vagyona, akkor csak megoldjuk majd a kisebb városban is, de saját lakásban, hitel nélkül. Én tényleg vágyom a házasságra és a gyerekre is, de egyelőre még képződnöm is kell, hogy biztosan azt mondhassam, nem bántam meg a húszas éveim... Más 27 évesen nem szingli, nem azon agyal, hogy vajon hol lesz 5 év múlva, hanem elmegy szülési szabadságra... Én így jártam. De majd alakul. :)


Nem lehet rossz harmincas anyának se lenni, még van 3 évem építeni magam és találni egy jól működő kapcsolatot. A fiatal szülőknek is hajrá!

2023. jan. 8. 23:07
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
6. Nem te fogod megmondani másnak, hova is menjen. Az ő élete, nem a tiéd.
2023. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
6-os ez jó vicc... ha tanulni akarok, mennem kell. ez nem opció, ez tény.
2023. jan. 9. 00:31
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem egy típus, hanem egy betegség
2023. jan. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!