Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem feleslegesnek az...

Miért érzem feleslegesnek az életemet, ha mindenem megvan?

Figyelt kérdés
Vannak barátaim, nem vagyok szegény sem, szerető családom van, párom mondjuk nincs, de valamiért nem is szeretnék, vagy igazából csak elhitetem magammal ezt. Már sok ideje azt érzem, hogy nincs miért élni, de szerintem nem vagyok depressziós, vagyis nem tudom, hogy hogyan lehet megállapítani. Sokmindent elnyomok magamban, nincsen kivel beszéljek, és már egy ideje az is zavar, ha a családommal kell töltenem az időt. Jobban érzem magam egyedül. Vagyis a barátaimmal szeretek lenni. Mondjuk a barátaim is olyan barátok, akikkel csak akkor beszélek, ha találkozunk, így külön iskolán kívül nem beszelunk, nem találkozunk. Nem tudom miért van folytonos rossz kedvem, amikor nincs is rá okom.

2023. jan. 14. 23:00
 1/7 A kérdező kommentje:
utólag még annyit, hogy pszihológushoz is járok, de neki sem nyílok meg, és nem értem értelmét az üléseknek, mert néha az ülésektől rosszabb lesz a kedvem, és már néha-néha úgy érzem, hogy megőrülök, és nagyon fáj a szívem. Már nagyon félek, kérlek segítsetek, hogy hogyan tudnék megint olyan életet élni, mint amikor minden rendben volt!
2023. jan. 14. 23:04
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen meglepőnek is tűnik, az embert a kitűzött céljai és az azok elérésére tett törekvései tartják mozgásban, ezek adnak értelmet az életének. Kialakultak, majd megváltoztak az életkörülményeid, amelyekhez elfelejtettél tovább fejlődni, mert elhalt benned a fejlődésre való igény, nincsenek reális, elérhető céljaid. Erősen javallott újra rendezni a sorokat a fejedben és megkeresni azokat a célokat, amelyek tovább tudnak lendíteni, át tudnak billenteni a jelenlegi állapotodon!
2023. jan. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, célok nélkül hamar unalmas lesz minden.
2023. jan. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont olyan mintha rólam irtad volna, az egyetlen különbség, hogy én nem járok pszichológushoz. Mondjuk neked is csak akkor lenne értelme ha megnyílnál neki, így nem sokat tud kezdeni ő sem a helyzettel.


Azzal tudok egyetérteni, amit az előttem írok is mondtak, hogy a célok hiányoznak belőlünk, azért van ez az üresség, mert nem tudjuk merre tovább.

2023. jan. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a "felesleges" a jó szó erre, inkább a céltalan, vagy üres. Nem bántásként!

A többiekkel pedig egyetértek; kellenek a reális célok, amikért tenni, dolgozni tudsz, amik felpezsdítik a mindennapjaid, amiket várni tudsz. Ismerős az érzés, amikor egyik nap folyik a másikba és nem történik semmi, minden monoton, ilyenkor kell célokat, vágyakat kitűzni. Nem fog varázsütéssel megváltozni az egész egyik pillanatról a másikra, de igenis segíteni fog.


A pszichológushoz járást pedig egy kicsit érdemes lenne mérlegelni. Mármint, az a feladatuk, hogy segítsenek egyről a kettőre jutni, ami nem épp a legkivitelezhetőbb dolog, ha nem nyílsz meg neki sem kellően. Tudom, hogy nehéz megnyílni, de előbb vagy utóbb ennek is meg kell történnie; a megfelelő kapcsolatok kialakításához például elengedhetetlen.

2023. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
valóban kellenek célok, de hogy kitűzöl csak úgy random egyet nem fog segíteni, valami olyan cél kell amit tényleg akarsz, nem csak hogy "holnap lefogyok" vagy "elutazok XY helyre mert miért ne". Plusz a célokkal is vigyázni kell, olyat még véletlen se tűzz ki, ami nem csak rajtad múlik, például hogy "akarok egy gyereket/családot/feleséget-férjet" mert abba még jobban bele lehet rokkanni, ha mégse jön össze. Mert ugye az nem csak tőled függ... de úgy kb minden más meg igen, csak tőled.
2023. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
6-os látod én minden 2. Este sírok 26 évesen, mert én szeretnék családot, de sosem volt senkim. :( És egyre félelmetesebb az egész, hogy ez örökre így marad, és egyedül fogok meghalni 3 macska társaságában. Pedig még viszonylag vonzó nő vagyok, csak mindig azok találnak meg, akiknek nincs esélyük.
2023. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!