Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagy szerinted magányos?

Miért vagy szerinted magányos?

Figyelt kérdés

Mit szoktál csinálni szabadidődben?

Miót vagy magányos és mi lehet az oka?


Mennyi idős vagy?



2023. jan. 16. 00:54
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Mit gondolsz fog ez változni?


Teszel azért hogy ne légy tovább magányos, ha igen mi az?

2023. jan. 16. 00:55
 2/32 neincat ***** válasza:
95%

Gyakorlatilag nincs szabadidőm. Tele van a naptáram, tele van a teendőim listája, egy kérdést jöttem ide feltenni ezekben a késői lopott percekben, amiket az alvásomtól veszek el, hogy kikapcsolódjak. Ha esetleg mégis van, akkor kreatív dolgokat csinálok (perpillanat laptoptokot varrok régi farmerből), olvasok, vagy filmet nézek.


Nem tudnám belőni, hogy igazából mióta, nekem ez az érzés jön és megy, kiszámíthatatlan időtartamokra. Leginkább azért érzem így, mert félek megnyílni az embereknek, megfelelési kényszerem van, tartok attól, hogy a barátaim nem olyannak látnak, amilyen vagyok/szeretnék lenni, vagy nem látják a szándékot a tetteim mögött. Illetve a legjobb barátom jelenleg önkeresését éli, ami nála azt jelenti, hogy karácsony óta a két kezemen meg tudnám számolni hány mondatot (!) beszéltünk, chaten egy kicsit többet, ami azt jelenti, hogy az alaphoz képest kb. 2-3 napnyi mennyiséget. Ezek mellett nehéz, kihívásokkal teli időszakon megyek keresztül, amivel úgy érzem muszáj vagyok egyedül megbírkózni, viszont segítségre lenne szükségem, mert nem birok el mindent egyedül.


Mindenképpen fog változni, viszont nem bánom a magány érzését, elfogadtam, hogy itt van velem. Igyekszem dolgozni a megfelelési kényszeren és önbizalom hiányon, hiszen tudom, hogy a valóságban a barátaim becsülnek és szeretnek.


22

2023. jan. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem nézek ki jól, nincs önbizalmam és introvertált típus vagyok, triplán taszítom a lányokat.
2023. jan. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vegyesen vagyok jelenleg. Van egy hozzám nagyon közel álló személy, aki nálam első helyen van, de fordítva tudom hogy nem. Néha azt érzem azt sem tudom hányadik vagyok :(


Néha viszont azt, hogy én is fontos vagyok neki. Kezd kicsit felőrölni ez a helyzet, hogy nem tudom mennyire becsül meg.

2023. jan. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

"Mit szoktál csinálni szabadidődben?"

Könyvolvasás, programozás.


"Miót vagy magányos és mi lehet az oka?"

Nagyon régóta. Gyerekkorban és kamaszkorban számos fájdalmas tapasztalat ért hosszú éveken át, nem volt lehetőség menekülni sehova. Azóta is csalódtam emberekben.

Fogyatékosság, tartós betegség az oka, nincs erőm sem "az élethez".


"Mennyi idős vagy?"

40

2023. jan. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapja költöztem páromhoz, 170 km-re az eddigi lakhelyemtől. Ez azt jelenti, hogy konkrétan mindent, amit eddig ismertem, szerettem ott, azt most hátrahagytam. Itt minden teljesen idegen, senkit nem ismerek páromon kívül, ő pedig sokat dolgozik, keveset van itthon, ezért sokat vagyok egyedül és magányos vagyok. Szereztem én is munkát, de sajnos egyelőre csak alkalmit találtam, illetve próbáltam ismerkedni itt lakókkal, de mindenki hamar lepattint...
2023. jan. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

"Miért vagy szerinted magányos?":

Nem nyitok az emberek felé, nem járok sehova sem, aki nyitna felém, azzal hamar megszakítom a kapcsolatott


"Mit szoktál csinálni szabadidődben?": Olvasás, de inkább neezés, ügyintézés, sajna semmittevést.


"Miót vagy magányos és mi lehet az oka?": 40 éves vagyok, egész életemben ilyen voltam eddig. Van egy alapbetegségem, amiatt is lezárok.

2023. jan. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
2%

Nem kell a sok duma segítek

Mind csávó és mind azért mert nincs nője, nincsmit

2023. jan. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

"Mind csávó és mind azért mert nincs nője, nincsmit"

Ez nem ilyen egyszerű, mint amilyennek szeretnéd látni.

2023. jan. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%
Mert gyengék a kommunikációs és a szociális készségeim. Amit sikerült ezen javítanom, azt elsodorta egy depresszió. Az azota eltelt evek alatt pedig csak mégjobban elidegenedtem a társaságtól. Hiába szenvedek attól, hogy nincs kihez szólnom, már akkor sem tudok mit mondani, ha éppen volna kinek. Megközelíthetetlenné váltam. A hobbijaim sem olyanok, amikkel dicsekedni lehetne. Idegen nyelvű cikkeket olvasok és fordítok, meg videókat nézek. Ja és gyakorizok, hogy legalább itt kiadjam magamból a nyomorom egy részét. Már 3-4 éve is ilyesmi válaszokat írkáltam ide.
2023. jan. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!