Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet vissza integrálód...

Hogyan lehet vissza integrálódni a társadalomba?

Figyelt kérdés
Két éve nincs kapcsolatom a külvilággal. Kivéve pár alkalmat tavaly, amikor is pszichiátrián kezeltek szorongásos depresszióval, paranoiával, parafíliával. Eléggé tartok az emberektől, nem bízom meg bennük. Nagyon furcsa érzés közöttük lenni, mintha kívülálló lennék.

2023. febr. 28. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Kezdd kicsiben! Először csatlakozz egy egyesülethez/klubhoz, ahol kezdetben elég csak heti néhány napot aktívan részt venni!
2023. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Pszichológushoz azért még jársz? Mert mindenképpen hasznos lenne, hogy segítsen ebben.
2023. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már nem járok. Tíz alkalom után közös megegyezéssel abbahagytuk a terápiát, mert nem hozott eredményt.
2023. febr. 28. 11:46
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Új szakember?
2023. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Arra sajnos nincs anyagi keretem, egyedül szeretnék kilábalni ebből.
2023. febr. 28. 12:47
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Nekem 3 éve nincs, coviddal kezdődött

Csak én még a kórházból is elmenekültem

2023. febr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos, ebbe a társadalomba ne is akarj integrálodni..

De komolyra fordítva a dolgot: család, szülők, testvérek?

Esetleg partnerkapcsolat, volt?

Nem ennek a kornak vagy az embere. Ezt el kell fogadni. Én is kívülálló vagyok és szerintem vagyunk még így egy páran.

A pszichológust én sem javasolnám. Legalábbis felnőtt korban szerintem már nem igazán segít, gyermekeknél nyílván más a helyzet.

Ez olyan Amerikábol behozott divat, ott van mindenkinek saját dilidokija. És? Boldogabb ettől az amerikai társadalom? Ettől még nem lőnek agyon ott évente 20 ezer embert, és nem lövi szét kabszerrel az agyát másik 150 ezer? Szóval amilyen jól hangzik, hogy keress fel egy pszicologust, annyira kétes is lesz az eredmény.

Nemsokára itt a tavasz. Első "parancs ": irány a természet!

Milyen helyen laksz? Pl tarthatnál egy kutyát is, ha megoldhato.

2023. márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
úgy lehet hogy kilépsz a "komfortzónádból"és azt csinálod amitől legjobban félsz.Kapcsolatot teremtesz a külvilággal,pl egy munka!És az új helyzet új dolgokat teremt!
2023. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!