Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi lehet a gond velem? Többi lent

Mi lehet a gond velem? Többi lent

Figyelt kérdés

Egy ideje, kb fél éve lehet, hogy nagyon magamba fordultam, zárkózott vagyok, és félek az emberi kapcsolatoktól, nem is szeretek emberekkel körülvéve lenni. Csak akkor vagyok boldog, ha valami sikert érek el, pl. megnyerek egy versenyt, vagy jó jegyeket kapok a suliban (a sok tanulás meghozza a gyümölcsét), vagy ha az egész szobámat kitakarítottam és a végeredmény nagyon tetszik. Tehát az tesz boldoggá csak, ha dolgozok valamin és sikereket érek el. Úgy érzem, hogy nem vagyok szerethető. Elég sok csalódás ért már az emberi kapcsolataimban (család, barátok, szerelem), és ezért inkább úgy vagyok vele, hogy inkább legyek egyedül egy halom pénzzel, dolgozzak rengeteget, utazzak a nagyvilágban, és magamat tegyem boldoggá. Nem szeretem kimutatni az érzéseimet, de nagyon fáj hogy az emberek magasról tesznek rám, például egy társaságban ahol mindig egyenként kell elmondani hogy éreztük magunkat a héten, mindig utolsónak választanak, és emiatt oda se szeretek már menni, mert minek. Mindig a filmekbe, sorozatokba, könyvekbe menekülök el, alig várom hogy haza érjek és hogy megnézzek egy filmet vagy elolvassak egy könyvet, mert így nem a saját életemmel foglalkozok, hanem egy más világba csöppenek. Nagyon magányos és szomorú vagyok, de sose mutatom ki senkinek, szó szerint senkinek, akkor sírok ha egyedül vagyok, és mindig keményszívűnek teszem magam, hogy ne érjen több csalódás, visszautasítás, stb.

Szerintetek ez normális? Jó, mondjuk ez hülye kérdés, gondolom nem.. tudna valaki erre valamit mondani? Menjek el egy pszichológushoz?

17/L



2023. márc. 18. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem annyira nagy gond ez. Most nincs egy jó baráti társaságod, később még lehet. Ha meg lesz saját családod, időd se lesz annyi, hogy ilyeneken filozofálj.
2023. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen egy átlagos tini, még keresed önmagad. Vannak ilyen időszakok, de hullámvölgy után mindig hullámhegy jön.modt az a lényeg, hogy koncentrálj magadra, a könyv tökéletes kikapcsolódás, épít is, hozzád tesz. Aztán meg majd később biztosan találsz olyan embereket, akikkel jól kijössz:)

De azért próbálj meg nem teljesen elzárkózni az emberektől. Ha lehetőség adódik, vegyél részt programokban, aztán majd alakul minden.

2023. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem jó, hogy nagyon bezárkózol, mert később csak még nehezebben fogsz tudni nyitni az emberek felé (higgy nekem, én is így voltam vele). Próbálj új emberekkel ismerkedni, az is nehéz, de csak úgy fogsz tudni megfelelő embereket találni és pozitív tapasztalatokat szerezni.
2023. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kertész Körte válasza:
Szia! Én is így vagyok ezzel, szintén 17 évesen. Én Covid óta annyira bezárkóztam, hogy szülőknek is nehezen nyílok meg, még többet stresszelek, mint eddig, de én eldöntöttem, hogy barátok nélkül fogom saját magam köré felépíteni a gazdagságot. Sajnos az iskolában csak olyanok járnak, akikkel én nem találom meg a közös hangot és képes vagyok inkább 20-30 évesekkel beszélgetni, mert sokkal értelmiségibbek, mint a mai tini tátsadalom. De ha gondolod írj nekem privit nyugodtan és beszélgethetünk!:)
2023. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!