Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha totálisan...

Mit tegyek, ha totálisan belenyomorodtam az életbe és semmihez sincs energiám/eszem/kedvem?

Figyelt kérdés

30 múltam, van egy irtó nehezen megszerzett diplomám amivel nettó 250-ért gürizek már évek óta miközben olyan szintű depresszióm van, hogy nemcsak a munkahelyen nem tudok gondolkozni, de emiatt már az angolt is durván elfelejtettem így esélyem sincs munkát váltani.


Minden hétvégém totál üresen eltelik gépezéssel és nincs egy barátom se (barátnőm meg pláne nincs). Szűz is vagyok és semmihez nincs kedvem. Természetesen szülőkkel élek együtt, mert egyrészt albérletet fizetve kb. 0 megtakarításom lenne másrészt mégjobban depressziós lennék.

Nincs semmilyen hobbi/elfoglaltság ami minimálisan érdekelne.


Utálok mindent a világban. Az álszent mosolygós szerelmespárokat, a nagyképű egoista felszínes nőket és törtető lenéző alfahím pasikat, a bunkó autósokat. Elegem van, hogy semmi nem tud lekötni. Legszívesebben egész nap aludnék, de ahhoz hétvégén nincs türelmem amikor meg kellene (munkába induláskor reggel) akkor pedig nem tehetem meg.


Ha ez mind nem lenne elég, van egy krónikus betegségem is, amire kapok tb-s kezelést ami nélkül rokkant lennék. Emiatt teljes nihilizmus jellemző rám, öngyilkosságra nem gondolok, amig még ott vannak nekem a családtagjaim, de utána nem tudom mi lesz.


Semmi értelmét nem látom az életemnek, de öngyilkosságra eddig még nem mertem vállalkozni.



2023. ápr. 10. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
keress fel egy pszichológust.
2023. ápr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Tanulj angolt és válts munkát.

Csinálj olyan dolgokat amiket szeretnél csinálni de nincs hozzá kedved. Ha elkezded akkor egy idő után belejössz és élvezni fogod nagy eséllyel. És ismerkedj emberekkel, akár neten.

2023. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Amióta megismerkedtem az internettel és a társkereső oldalakkal kinyílt a világ.Józsi bácsi 64F
2023. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akàr èn is írhattam volna, csak én làny vagyok, plusz én nem is dolgozom, ami extrán gàz...:/ Megértelek, sajnàlom. :(
2023. ápr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Hát erre jobb megoldás nincs, mint hogy fogod a fent leírtakat, kigyűjtöd belőle a problémákat egy listába, aztán mindegyikhez írsz legalább egy megoldási ötletet. Tudom, hogy ez egy sablon válasz, de mást nem tudsz tenni.

Nem tudsz angolul és miatta nem megy a munkahely váltás? Kezdj el angolul tanulni. Ha megengedheted magadat, akkor akár még heti 1-2 alkalommal magántanárral is csinálhatod. Ez még jár is valamennyi társasággal, főleg ha egy számodra szimpatikus tanárral teszed. (Van olyan barátom, aki imádja az egyik nyelvtanárát és már inkább csak azért jár hozzá, hogy jókat beszélgessenek az adott nyelven, nem is a tudás érdekli.)

Vágj bele új hobbikba, amik társasággal is járnak. Pl. keress valamilyen ingyenes túra klubbot, vagy sportkört vagy akármi mást.

2023. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!