Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csendes, komoly személyiségkén...

Csendes, komoly személyiségként teljesen reménytelen bárminemű kapcsolat kialakítása?

Figyelt kérdés
Azt tapasztaltam, hogy az emberek nem igénylik a komoly, tényleges tudást átadó beszélgetéseket, akár tudományról, gazdaságról, művészetekről, filozófiáról, bármiről, egyszerűen csak röhögni akarnak folyamatosan és hülyéskedni (viccelődni, sztorizgatni, bulizni, stb). Egy lány volt akivel azt hittem megtaláltuk a közös hangot és ő is olyan mint én, inkább a fent említett dolgok érdeklik és hasonlóan halkszavú. Aztán lettek drogozós, bulizós haverjai, és itt hagyott. Még a szüliemtől is azt kapom csak, hogy sokkal szívesebben buliznak vagy utaznak a barátaikkal, mint hogy velem legyenek, mert ők azok a tipikus nagydumás partiarcok, sokkal szórakoztatóbbak mint én. Munkahelyen, klubbokban, rendezvényeken, mindenhol azt látom hogy az olyan személyiségekre mint én egyszerűen senki nem kíváncsi, mindenkit csak untatok. (tényként mondom, nem önsajnáltatásból) Emiatt eléggé sötéten kezdem már látni a világot, néha úgy érzem semmi keresnivalóm itt és feleslegesen tanulok, mert úgyis csak ki fognak utálni minden munkahelyről.

2023. ápr. 23. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Igen. Nem-Igen. Egyén függő. Helyzetfüggő.
2023. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Dehogy. Én például sokkal jobban kedvelem az ilyen embereket, mint a nagydumás, felszínes egyéneket. Bár az igaz, hogy elég ritka manapság ilyen normális embert találni.
2023. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Hány èves vagy?

Egyèbkènt rá tudsz látni,èrezni arra ha valakinek igènye van másról is beszèlgetni a komoly dolgokon kívül? Tudsz alkalmazkodni bármilyen tèmához?

Lehet,hogy megèrzi a másik,hogy veled csak bizonyos dolgokról lehet beszèlgetni,korlátoltan közben igènye lenne a szórakozásra is ès ha veled nem tudja megoldani akkor más társaságot keres.

Kèrdès, hogy neked mennyire fontos alapból,úgy igazán,hogy a másik jól èrezze magát veled?

2023. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a probléma inkább azzal van, hogy a körülötted lévő emberek nagyon mások+az emberekkel való kommunikáción is érdemes lenne dolgoznod, hogy azért olyanokkal is tudj beszélgetni, akik máshogy gondolkodnak.

Ha valakivel jóban vagy kezdj el azon gondolkozni hová tudnád elhívni, hogy ne csak az iskola, munkahely stb miatt találkozzatok.

2023. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Én szeretek komoly témákról, komolyan beszélni, viszont ha valakivel csak erről lehet, akkor az lég unalmas tényleg. Plusz szellemi munkát végzek, mellette egyetemre járok, az agyam már van mikor a komolyabb témákat képtelen felfogni is. Ilyenkor jó ha el lehet hülyülni is, nem mindig csak gondolkodni.
2023. ápr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem inkább az a baj, hogy te nagyon-nagyon komolyan veszed magad, veled csak fennkölt témákkal lehet társalogni, és ha valakinek éppen nem erre lenne igénye, akkor az felszínes, hülye és drogos. vegyél vissza magadból, nem vagy semmivel jobb az emberiség többi részénél.


én csendes vagyok és "komoly" (definíciód alapján, lásd: tudomány, művészet, nagyon-értelmiségi-témakörök, illetve csendes fizikailag, nagyon jó a hallásom -enyhe túlhallás valószínűleg- és ezért elég halkan beszélek, nekem tényleg úgy tűnik mintha már-már kiabálnék, meg lépkedni is ilyen macskaléptekkel szoktam, csengőt hordok a lakásban hogy ne ijesszek rá senkire XD). de szerintem önmagában az, hogy elemző-értékelő esszét írok egy barátommal a meglátogatott kiállítás minőségéről vagy mélyelemzést tartok az öcsémmel az újraegyesített németország politikájáról és saját történelmének feldolgozásáról pénteken, nem jelenti azt, hogy szombaton nem mehetek el valami hülye vígjátékra röhögni vagy táncolni egy klubba... vagy mondok még szörnyűbbet, megnézzük a vígjátékot otthon, majd csinálunk egy koktélt (kettőt, hármat...) és megbeszéljük a végtelen fogalmának különböző értelmezéseit, mert pont az jutott eszünkbe a stáblistánál. csendesen, mert az öcsém tudja, hogy érzékeny a fülem. most akkor műveltek vagyunk vagy drogosok?


nem kell karót nyelt, felszínes, egoista baromnak lenni, aki azt hiszi jobb mindenkinél és lenéz mindenkit aki egy kicsit is különbözik tőle, és nem leszel egyedül, nagyon egyszerű a dolog.

2023. ápr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem igaz, mert ha nem is sok, lesz legalább egy-két ember, akivel egymásra fogtok találni. És ez lehet barátság, szerelem, bármi egyéb. Tapasztalat!
2023. ápr. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"nem kell karót nyelt, felszínes, egoista baromnak lenni, aki azt hiszi jobb mindenkinél és lenéz mindenkit aki egy kicsit is különbözik tőle, és nem leszel egyedül, nagyon egyszerű a dolog."


Magamat írtam le, egy szóval sem írtam hogy aki nem olyan mint én az rohadjon meg. Itt egyedül te vagy, aki lenéz, és úgy beszél velem mint egy darab szarral, de mindegy. Egyébként a drogost ő maga mondta, nem én találtam ki.

2023. ápr. 24. 05:31
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

igen, lehet hogy ő mondta, és a többi emberről ugyanolyan negatívan nyilatkozol. két csoport él a fejedben: az egyik te vagy, aki tökéletes, a másik meg az összes többi ember, akit magasról lenézel, mert néha szórakozni merés nem pont ugyanolyan, mint te.

de valóban, a duzzogás sokkal jobb dolog, mint az önreflexió, hiszen eddig is milyen jól elvoltál nélküle.

2023. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!