Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdenél magaddal?

Mit kezdenél magaddal?

Figyelt kérdés

26 évesen kezdem azt érezni, hogy az én életem értelmetlen.


Mielőtt félreértésekbe ütköznénk, egyáltalán nem vagyok sem depressziós, se semmi hasonló csupán:


Belekerültem abba a bizonyos "mókuskerékbe", hogy csak dolgozom és alszom, mert a munkánál nincs jobb dolgom az életemben, ezért megpróbálom a lehető legtöbb időm ott tölteni... Sok ideje gondolkozom ezen, de most jött el a pillanat, hogy be is valljam magamnak.


Család az 0, sem szülőkkel sem rokonokkal nem tartom a kapcsolatot.


Párkapcsolatom is tönkrement és nem érzem azt, hogy szükségem lenne másikra.


Barátaim nincsenek, mert akik voltak, azok is leléptek külföldre.


Az elmúlt 1 évben azon kívül, hogy megcsináltam a B-s jogosítványt, csak dolgoztam, ettem, aludtam, netflixeztem, ill. munkahelyen beszélgettem a kollégákkal...


Valaki járt már hasonló helyzetben?

Tanácsokra lenne szükségem, hogy mit kezdjek magammal... Hogyan tudnék ezen változtatni


26f


2023. ápr. 28. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Á

Ên még nállad is lentebb vagyok 😞

2023. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Család és barátok nélkül szinte semminek nincs értelme.
2023. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Keress hobbit, ügyet, amivel el tudod tölteni a szabadidőd és elfelejteti, hogy nincs túl sok értelme az életnek...


Én kutyázom és menhelyre járok :) szerintem nagyon jó lehet bármelyik olyan versenysport, ami azért hobbi a többségnek, nem full munkaidős állás és inkább a meló mellett csinálják vagy szuper lehet még embereknek segíteni, természetvédelemben résztvenni.

2023. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Szintén így vagyok, csak 29 vagyok.
2023. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanígy vagyok 40 évesen, életközépi válsággal és kapuzárasi pánikkal súlyosbítva. Én arra jöttem rá, hogy végre meg akarom tanulni azt, ami mindig is érdekelt, úgyhogy idén jelentkeztem egyetemre. Lehet, hogy nem fogom tudni elvégezni, vagy épp fel se vesznek, de legalább adtam neki egy esélyt. Szóval én tanulni próbálnék meg a helyedben valamit, akár egy nyelvet.
2023. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Rising Phoenix ***** válasza:
74%
Megtanulnék valami olyat, amire korábban nem volt lehetőségem. Zenélni, új nyelvet, barkácsolni, akármit, ami érdekel. Illetve végiggondolnám, hogy mi az, amit soha nem gondoltam volna magamról, hogy egyszer ki fogom próbálni, vagy lesz hozzá bátorságom és azt azonnal megtenném. Érhetnek pozitív meglepetések.
2023. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Se család, se társ, se barátok? Egy sem? Min csodálkozol?
2023. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jelentkezem potmaminak 😂
2023. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem egyedi eset. Fogj egy füzetet és ha nem is napi rendszeresseggel, de napló jelleggel ír le dolgokat, amit úgy veszel észre hogy épp fogalkoztatott aznap. Néha olvasd vissza a korabbiakat és ha találsz benne valami érdekeset vagy amit úgy gondolsz, hogy érdemes lenne tovább gondolni, akkor azt folytasd. :) vagy épp azt a tevékenységet kezd el. Anyagilag nincs tuti tipp szerintem, de ha költségesebb hobbi jó ki, akkor minden hónapban valami potom összeget tegyél félre és akkor néhány hónapon belül összejöhet egy értelmezhetőbb összeg a célra.. Csak tipp..
2023. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Értsétek már meg,hogy semmi hobbi,sem kisállat,sem sport nem pótolhat emberi érzéseket,emberi kommunikációt.

Pár éve elhagyott a párom,hiába volt kutyám,hobbim,kirándultam rengeteget, a magány felőrölt szinte teljesen.

Annak az egynek tudok örulni,hogy egészséges vagyok és a munkámat szeretem.De nem ebből áll az élet és nem naplózgatásból.

Egy ölelést, egy baráti beszélgetést semmi de semmi nem pótol!!! Hiába dumálnak mást a coachok,tanácsadók,stb.

Rengeteg magányos ember van és sok esetben azért,mert mások megvalósították magukat,a másik kárára,könnyein át.Ilyen önző és lelketlen sosem volt a világ,mint most- és ez egyre rosszabb.


F

2023. ápr. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!