Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tényleg egyre többen, sőt már...

Tényleg egyre többen, sőt már több háziállat van a lakásokban mint gyerek?

Figyelt kérdés
Sokan a magány ellen vagy gyerek helyett kutyát tartanak, jól látom? Ezt hogy nevezik, társadalmi probléma?
2023. máj. 14. 03:02
1 2
 1/19 Kitana. ***** válasza:
90%

Senki nem tart a _gyerek helyett_ állatot, rengeteg ember van, aki a gyerek mellett is tart állatot, más meg se gyereket, se állatot nem akar.

Nekem macskám van, gyereket nem szeretnék, de nem érzem úgy, hogy egy állat pótolná az emberi társaságot. Szimplán szeretem a házi kedvenceket, mindig volt valami kisállatom gyerekkorom óta. A gyerekkel foglalkozás meg nem hiányzik, de a kettőnek semmi köze egymáshoz.

2023. máj. 14. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%
Mindig röhögök Orbán Viktor és náci bandáján, mikor látom, hogy ilyen csaholó patkányokat huznak maguk után az emberek, gyerek helyett, kettőt-hármat is néha.
2023. máj. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nekem is pont hogy azért van macskám, mert nem akarok gyereket. Ő nem azért van hogy pótoljon valamit
2023. máj. 14. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Én konkrétan a kutyámmal élek, most is az agyban fekszik rajtam és alszik..nincs ehhez fogható érzés.


Amúgy igen én is észre vettem ezt.

2023. máj. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a problémád egészen pontosan?
2023. máj. 14. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha a macska olyan lenne, mint a gyerek, nem lenne macskám.

De nem olyan, és nem pótol olyat, amit nem akarok, simán mindig volt háziállatom.

Statisztikát nem ismerek erről, de biztos van, keress rá.

2023. máj. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan, ahogy kóbor állatból is sokkal több van, mint kóbor gyerekből...
2023. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont az a lényeg, hogy az állatka nem olyan mint a gyerek. Ha olyan lenne akkor miért ne gyerek lenne? Sokaknak van állatkája is meg gyereke is.
2023. máj. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Senki nem tart kutyát/ macskát gyerek HELYETT, egy hülyeség. Semmi közük egymáshoz.

Aki gyereket akar annak így vagy úgy nagy eséllyel gyereke lesz, aki nem annak nem.

Gyerekes családok is élnek kisállatokkal, és gyerekmentes családok is. Ahogy mindkét esetben is van olyan aki nem akar egy 4lábúról sem gondoskodni.

Aki kisállattal él, azért döntött így jobb esetben, mert szereti őket, és szeretett volna egynek vagy többnek otthont adni.

Mi a férjemmel gyereket egyáltalán nem akarunk soha! Nem szeretjük a gyerekeket és nem vágyunk rá, hogy legyen. Ezért nincs is gyerekünk. Viszont imádjuk a kutyákat, van is egy kiskutyánk akit közösen fogadtunk örökbe. Tehát semmilyen szinten nem gyerekpótló. Pont Azért van csak kutyánk mert csak kutyát akartunk. Minek próbálnánk meg pótolni valamit amit egyikünk se akar? Semmi értelme. Más kidobta az utcára amikor még pici, alig 3 hónapos volt, hozzánk 5 hónaposan került. Nekünk a szemünk fénye😊 és nagyon szeretjük, ahogy ő is minket. Azért lett a családunk tagja, mert szerettünk volna amúgy is kutyát ( volt 3 másik de ők már mind meghaltak, idősek voltak), és hát adódott egy lehetőség az ő befogadására és éltünk is vele.😊

2023. máj. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Cicáink voltak, és nem gyerek helyett tartottuk őket. Ha akartunk volna gyereket, lett volna, de NEM AKARTUNK. Barátnőmnek van gyereke, és cicái is vannak. Két teljesen különböző dolog.

N

2023. máj. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!