Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kutyát vagy macskát jobb...

Kutyát vagy macskát jobb tartani ha az ember magányos?

Figyelt kérdés
Otthon a szüleimnél van kutya is macska is,nekem is lehetne sajátom itt ahol lakom,de keveset vagyok itthon ezért nem tartom jó ötletnek hogy beszerezzek egy háziállatot.De melyik háziállat mellett könnyebb elviselni a magányt?

2022. febr. 6. 12:50
A kérdező szavazást indított:
Kutya jobb ha magányosak vagyunk
Macska jobb ha magányosak vagyunk
Egyformán jó mind a kettő
Egyik sem,egy háziállat nem megoldás a magányunkra
Nekem nyuszim van otthon
62 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Régen volt otthon nyuszink is,kettő is.Most csak kutya és macska van otthon.
2022. febr. 6. 12:52
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Amelyiket te jobban szereted, illetve amelyik igényeit biztosítani tudod. Magány szempontjából nincs különbség.
2022. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nyuszim van, de a 3. opcióra szavazok. Olyan állatot tarts, aminek jó életet tudsz biztosítani, pl. ha teher lenne naponta sétáltatni a kutyát, akkor inkább macska.
2022. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Csupán a címet olvasva azt mondtam volna, hogy egyformán jó mindkettő, de továbbolvasva, hogy keveset vagy otthon ezért a cicát mondanám. Lehetőleg két cicát és ivartalanítva.
2022. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Reggel elmegyek,késő este hazajövök,így nem lenne jó semmilyen állatot tartani.Jó,van hogy egész nap otthon vagyok,de egy háziállat mellett mindig lennie kell valakinek.Háziállatot úgy jó tartani ha többen laknak egy fedél alatt és felváltva mindig otthon van valaki a kutyával cicával.
2022. febr. 6. 13:01
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kutya a preferált. Mindegyik állat kedves és édes, sokféle állatot tartottunk mi is, de a kutya a legmagasabb szinten emberhez szocializált faj és ez elég látványos különbség is a tartásukban. Anno sok etológiai tanulmányt olvastam róluk, emiatt zúgtam bele az ebekbe. :)


De ízlések és pofonok, tényleg, minden állat aranyos és szerethető.

2022. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kutya több törődést igényel, le kell mindennap vinni sétáltatni, és alapból jobban igényli a "falkavezér" társaságát. 1-2 macska ilyen szempontból jobban elvan.
2022. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7 egyetértek.Bár nálunk otthon a macska nyáron sem nagyon szeret kimozdulni a lakásból,pedig nem perzsa macska.Télen nyáron bent szeretnek lenni.
2022. febr. 6. 13:06
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiket jobban szereted. Nekünk például cicánk van, de régebben kutyánk is volt. Bármilyen állat jó lehet. Azt kell figyelembe venni, mi az igénye és Te tudod-e biztosítani neki.
2022. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a kutyát-macskát (és úgy általában minden állatot) de mégis azt mondanám - feltételezve, hogy fiatalember vagy - hogy inkább az emberi kapcsolataidon dolgozz!

Persze te ismered a természetedet, a körülményeidet, de ha éppen féléve nincs párod, az nem tragédia és nem kell beszerezned terápiás céllal semmilyen állatot, ami 15-20 évig is élhet, felelős gazdi mellett.

Kutyát egyébként semmiképp, mert azzal sokat kell foglalkozni, naponta 3x sétáltatni (nem 20 percet!) és fajtától függetlenül búskomorak lesznek a magánytól.

2022. febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!