Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Megrekedt az életem. Nem...

Megrekedt az életem. Nem látom a kiutat. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Kegyetlen nehéz sorssal áldott meg az élet. Beleszülettem egy nagyon rossz családba. Szegénységben éltünk, brutális sokat éheztünk. Mellette apám részeges agresszióját kellett elviselnem,ami többször szó szerint majdnem az életembe került. Sokszor napokig kellett előle bújdosni. Anyám mindig húzott maga után, estéken át, hogy megkeressük, apám melyik kocsmában iszik. Emlékszem mennyire rossz érzés volt. Nem fogtam fel akkorka gyerekként, hogy mi történik,de éreztem, hogy nagyon rossz az a helyzet. Józanul sem volt melegszívűbb velem. Ellökött magától, sosem szeretett. Nem kaptam tőle soha szeretetet. Hideg elutasítást csak. Nem törődött velem. Ha közeledni próbáltam,abban sem volt köszönet. Ràmförmedt érte. Sosem beszélgetett velem, nem is adott rá lehetőséget, hogy kommunikáljak vele. Azt se bánta volna,ha nem élek. Anyám se sokat törődött velem. Inkább a saját sebeit nyalogatta. Amikor csak tehették,kidobtak a nagyszüleimhez,akiket szintén nem érdekelt mi van velem. Az öreg szintúgy részeges volt, nagyanyám folyton bántott, gunyneveket aggatott rám. Egésznap rám se néztek. Folyton egyedül kellett lennem. Amikor otthon voltam, akkor is magam voltam egésznap,mert apám a csavargàst választotta, minthogy velem legyen otthon. Sajnos az iskolàban is rendszeresen gyötörtek, bántottak, kínoztak. A társaim nagyon csúnyán bántak velem. Rendszeresen megaláztak, fizikálisan bántottak, gúnyoltak. Mindaz,ami velem történt egy életre megpecsételte a sorsom. Sajnos nem vagyok egy emberszerető, noha én nem bántom őket, de azt tapasztalom, hogy rettentő kevesen fogadnak el engem. Az első benyomás nagyon negatív rólam általában azt látom rajtuk, illetve mondták is már,pedig semmi olyat nem teszek. Bőven 30 fölött vagyok már,de barátnőm sosem volt. Nem tudom, hogy kell ismerkedni. Nem tudom hogy kell egy nőt megközelíteni. Sosem mertem. Annyira tönkretették az önbecsülésem. Minden területen az életben sokat kínlódok. A jelenlegi munkám is kétszer olyan nehéz volt megtanulnom,mint másoknak. Elég ügyetlen vagyok mindenhez. Egy pokol az életem. Gyűlölöm az életet. Egy büntetés élnem. Megrekedt a semmiben az életem. Egyedül,magányosan telnek a napjaim, főleg a szabadnapjaim. Nem tudom hogy élhetnék teljes életet. Nagyon elkeseredtem. Nem látom a kiutat. Mit tehetnék? Lassan kezdem elfogadni az öngyilkosság gondolatát,mint lehetséges megoldást.
2023. máj. 15. 19:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress fel egy pszichológust. Esetleg pszichiátert, azon keresztül ingyenes a pszichológiai tanácsadás. Nekem nagyon úgy hangzik, hogy depressziós vagy. Van kiút, de tenni kell érte, egyedül nem fog menni, merj segítséget kérni! Háziorvos tud neked adni beutalót. Nem kell befeküdni, sima járóbeteg ellátás. Sokan nem veszik komolyan, pedig a lelki betegség is van olyan súlyos, hogy sokszor már fizikai tünetekhez vezet.
2023. máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Jártam sokáig
2023. máj. 15. 20:50
 13/16 A kérdező kommentje:
Fizikai tünetek is vannak. Sokszor puffadok. Van hogy két napig sem eszem pedig 12 órás pörgős gyári munkás vagyok. Egyszerűen nem esik jól. Annyiból szeretek ott lenni hogy nem vagyok addig se egyedül. Itthon egyedül vagyok és sokszor nem találom a helyem...
2023. máj. 15. 21:01
 14/16 anonim ***** válasza:
Nincs valamilyen hobbid, amiből erőt meríthetnél? Pl. regényolvasás, túrázás, valamilyen sport, fotózás, zenélés.. Barátod van? Ha nincs, a hobbijaid révén lenne esélyed találni az adott hobbival foglalkozó csoportokban. És ha már van kivel néha beszélgetned, eljárnod erre-arra, akkor több lehetőséged lenne új emberekkel találkozni, akik között felbukkanhat olyan, aki elfogad, akár meg is kedvel. Pszichológiai könyvek olvasása is sokat tud segíteni abban, hogy nőjön az önbecsülésed (pl. a Szülősebek c. könyv), nekem legalább is segítettek, hogy meggyászoljam magam, amiért nekem nem jutott abból, ami minden gyereknek feltételek nélkül járna, és hogy ezután megtanuljam magamat jobban szeretni és értékelni, és ezáltal egy kevésbé önpusztító hozzáállást felvenni az élethez..
2023. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
16#. Köszönöm. Ez nagyon jó volt. Zenéltem régen de minden kedvem felemésztette az állapotom. Barátaim vannak. Szoktam velük programot csinálni de önmagam elől ők sem tudnak elbújtatni
2023. máj. 15. 21:27
 16/16 A kérdező kommentje:
18# jól elvagyok a munkámban. Igaz ahogy írtam is kétszer nehezebb volt megtanulnom mint másoknak de megy és megdicsérnek a főnökeim. Ennyi jó legalább van
2023. máj. 15. 21:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!