Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Volt már rettenetes honvágyad?...

Volt már rettenetes honvágyad? Elmesélnéd?

Figyelt kérdés
2023. júl. 29. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Nekem antihonvágyam volt, amikor Dubajból hazajöttem az 5 fokba. Maradtam még volna!
2023. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem szinte mindenkinél jelentkezik előbb utóbb, aki hosszabb ideig tartózkodik kint elétvitelszerűen, munka, tanulás céljából. Az hogy ezt mennyire tudod lekuzdeni az attól függ hogy mennyire boldogulsz kint munka, anyagi téren, illetve hogy mik környezeti szempontok, körülvevők,ha ez nagyjából rendben van, akkor könnyebb legyőzni.

Ha viszont te többet vártál attol hogy elmentél.... Nem érzed kint jól magad se anyagi se környezeti szempontból, akkor nagy valószínűséggel haza költözöl.

Ha kint vagy nagyjából minden rendben és kint alapítasz esetleg családot... akkor ezt könnyebb leküzdeni... és akkor már csak nyarolni, meg csalódot látogatni jössz haza.

Attól is függhet, hogy mennyi idős vagy mennyire tudod megszokni új környezet

Bármitől lehet honvágy:

-Megkívánsz egy ételt, amit nem lehet ott kapni, vagy ha el is tudod készíteni, az ott kapható alapanyagokból nem lehet olyan finomra készíteni mint otthon.

-Valamiről, vagy valakiről eszedbe jut egy itthon lévő családtagod, szereted.

-Esetleg hallasz magyar hangot szoba állsz velük kiderul hogy turisták és eszedbe jut hogy pár nap múlva haza jön, te meg ott maradsz.. És ez rossz érzés,akár egy pillanatra is...

-Amikor nagyon rossz kedved van és sok minden osszejon.. Akkor valahogy megszépülnek az itthoni emlékek... Még akkor is ha nem teljesen valós....

2023. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Volt ,És van mai napig!


Igazság szerint ez akkor alakul ki ha sokáig éltél egy helyen.

Nem is a hely ami hiányzik , hanem fúúh.. ezt nehéz körbeírni.

Az emberek , az események az élmények ,az hogy ismersz mindent ,tudod hogy azon a helyen (városba - faluba) mit hogyan tudsz megoldani. Hogy hogy működnek a dolgok. Átszövi az egész addigi életedet az ott veled történt dolgok. Lényegében ezeknek a dolgoknak az összessége ami okozza a honvágyat.


Én egy elég lehetetlen (poros ,csöves) kis városba születtem ,25 évesen úgy döntöttem elég ebből ,vonzottak a városi fények felköltöztem Pestre.

Kezdetben rokonoknál ,haveroknál laktam szobát béreltem ,összedobtuk a lakbért. Hol volt pénzem hol nem. Akkor még nem éreztem honvágyat ,dolgoztam hajtottam a pénzt. Minden új volt ,nem volt időm ilyesmiken gondolkozni. Aztán összejöttem egy lánnyal ő lett az élettársam öszeköltöztünk. Risz rosz munkáink voltak kezdetben úgyhogy úgy döntöttem kimegyek nyugatra dolgozni. 3-4 hetet dolgoztam kint egy hetet voltam otthon. Ez ment egy évig. Aztán az asszonykám is úgy döntött kijön velem.

Évekig kint dolgoztunk. Mindíg mikor Magyar határon beléptem elkapott egy ilyen megkönnyebbült otthon érzés azt hittem megcsókolom a földet.

Aztán örökölt az asszonykám egy lakást dunántúlon ,rendbe is tettem neki. De valaiért sose éreztem azt hogy az az én otthonom is!


A szülővárosomban már senkim nincs. Szüleim elhunytak. Minden egykori barátom haverom rég elment onnan. Benősültek más városokba ,sokan kimentek külföldre. Az egykori családi házat is eladtuk.

Semmi nincs ott már de mégis rettenetes honvágyam van.

Kezdtem megérteni azokat a bolondokat akik eladták a házukat és mégis visszaszökdösnek oda.

Ekkor jöttem rá hogy az én otthonom már nem ebbe a dimenzióban van , hanem csak a fejemben a régmultban.

De hiába lakok szebb helyen jobb környezetben hiába van házam egy másik távoli városban az otthon az nem csak egy ház. Az valami más.

2023. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet elég lenne a szülőfalumban egy kis hétvégi ház és kéthetente eltölteni ott egy hétvégét. Ez talán megoldás lenne hogy ne vágyódjak mindig oda☺
2023. aug. 2. 08:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Eleve kenyszer miatt mentem ki is. Mivel az otthonom nem otthon nincs biztonság semmi
2023. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tucsokciripeles es az illatozo fajtaju harsfak hianyoznak. A tajat, a budapesti epiteszetet megtalalom mashol. Az emberek nem hianyoznak, csak mindaz a hangulat, kornyezet, amiben felnottem, es amit szetrabolva, lepusztitva nem akarok latni.
2023. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Volt. Haza is jöttem.
2023. aug. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6 éve költöztünk az USA-ba, abszolút nincs honvágyunk. 2x voltunk eddig Magyarországon; elvagyunk nélküle. Anyukám már nem él, a többi rokonnal elég neten tartani a kapcsolatot. De megértem, ha valakinek hiányzik a család, a barátok. Mindenesetre ha máshol sikerül jól beilleszkedni, mardosó honvágy nem lesz.
2023. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt, de ez egy false érzet. A távolból minden másnak tűnik.. különösen ha amúgy a távolban egy kellemes környezetben vagy, jó a közérzeted, akkor hajlamos az emberre "elfelejteni" a rossz emlékeket, vagy éppen azt hogy miért is jött el, mit érzet ott akkor, és a jóra emlékezni.



Arra tudnám hasonlítani, hogy mondjuk egy mérgező szülővel/családtaggal/baráttal több ezer kilométerre vagy és felhív telefonon, egészen másképp kommunikálsz vele akkora távolból telefonon, mint mikor együtt vagytok egy légtérben.

2023. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, de nem az a mardosó hogy jaj otthon akarok lenni, hanem ahányszor csak hazajöttem, mindig boldog voltam, meghatott. A nyelv viszont hiányzott nagyon. Inkább abban nyilvánult meg a honvágy, hogy nem tudtam máshol otthon érezni magam. Mindig idegen maradtam. Ez nagyon rossz érzés. Idővel csak egyre rosszabb. Sosem akartam örökre elköltözni, pár évet voltam itt-ott, de most már ott tartok, hogy nyaralni sincs abszolút kedvem se kimenni a határon kívül. Az embereket is jobban megszerettem itt, jobban tudom értékelni, mint korábban.
2023. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!