Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szülőkkel élő, egyedülálló,...

Szülőkkel élő, egyedülálló, középkorúak, hogy készítitek magatokat a szüleitek halálára? Mi lesz utána? Vagy, akik már túl vannak rajta, mi lett veletek?

Figyelt kérdés
Eléggé elkezdtem ezen stresszelni.
2023. aug. 2. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Bizonyára megfogom tudni oldani.
2023. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Megmondom őszintén hogy én nem a haláluktól félek, meg hogy mi lesz utána, hanem hogy mi lesz előtte!

Mert bizony sok embernek nem adatik meg a gyors halál, hanem hónapokon, éveken át szenvednek, ápolni kell őket. És ez az igazán nagy probléma.

Hogy nincs normális szociális ellátórendszer, a 24 órás ápolás megfizethetetlen kategória egy átlagembernek stb, stb. Dolgozó ember meg nem teheti meg hogy "csak" beteget ápoljon, főleg ha egyedülálló.

Egy középkorú embernek egyébként tudnia kell egyedül boldogulni, kivéve ha gyámság alatt van (pl fogyatékkal élő).

Úgyhogy nem értem milyen szempontból félsz hogy "mi lesz utána..."?

2023. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván érzelmileg. Nem attól, hogy hogy fogok bevásárolni...
2023. aug. 2. 17:36
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom. A szülőm, akivel élek jobban rajong értem mint én ő érte úgy hiszem. Ettől függetlenül persze rossz lesz, ha "elmegy" és szokatlan.
2023. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Girlll3 ***** válasza:
100%
Erre nem lehet felkészülni... Jò, ha van legalább egy ember, aki ott lesz melletted a gyászban. Ennyit tudok mondani.
2023. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég nem a szüleimmel élek, de nincs családom, sőt, párom se. Van viszont egy ingyenélő öcsém, aki 30 éves létére a szüleimen élősködik, ott lakik, még egy napot nem dolgozott életében, és a jelek szerint ez nem is igen fog változni a közeljövőben. Sokat gondolkodom, mit kellene majd vele kezdeni, mert egy igazi pióca. Sajnos vele szemben szülői részről soha nem voltak elvárások, mindig hímes tojásként kezelték. Mostanában nekem is gyakran eszembe jut ez a téma.
2023. aug. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem lesz senkim, végleg magamra maradok. Össze kell majd csődítenem a szűkebb rokonságot, már akik még egyáltalán élni fognak közülük. Akikhez különböző okokból nem fűz szeretetkapcsolat. Én se fogok már tudni megváltozni, nekem párkapcsolatom, családom, de semmi kiterjedt kapcsolati hálóm nem lesz. Szóval félek. Talán idővel enyhülni fog ez a szorongás.
2023. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7. miből gondolod, hogy enyhülni fog? Hiszen időben egyre közelebb kerülünk hozzá.
2023. aug. 8. 21:13
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

8#

Ismerek egy hozzám hasonló különcöt, aki nem pánikolt be amikor az anyja elment.

2023. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekem már gyerekkoromban meghaltak a szüleim, és fiatal felnőtt koromban a nagyszüleim is. Egy hozzátartozóm él, emellett egyedülálló vagyok.

Sokat szorongok ezen, hogy 1 hozzátartozóm él, és szerintem ez feldolgozhatatlan. Olvastam olyan pszichológiai megközelítést, hogy aki szorong, hogy egyedül marad, az az életében kb. lusta volt megtenni mindent azért, hogy ne szorongjon, ha egyedül marad. Szerintem ez nem igaz, mert sajnos iszonyat hendi kepp az életben magányosan, szülők nélkül felnőni, és az erőfeszítések ellenére sokszor nem térül meg a befektetett energia. Mondjuk a középkorú gyermek rettegése a szülők halálától, már lehet, hogy jobban keletkezhet a saját életbe való túl kevés energiabefektetéssel, azáltal, hogy inkább a szülői függés áll fenn, mintegy feltételként ahhoz, hogy a saját életed jól menjen... De nem tudom, mert szerintem a szülők halála, egyáltalán egy szerettünk halála örök hiányt okoz bennünk. Az is igaz, hogy egy középkorú embernek lehet, hogy már idősebbek a szülei, és ez akárhogy is nézzük egy természetesebb velejárója az életnek, hogy az emberek öregebb korukban meghalnak...de hogy emiatt ezt könnyebb legyen elfogadni... Nem tudom.

2023. aug. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!