Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Behálózta egy kamu insta profil?

Behálózta egy kamu insta profil?

Figyelt kérdés

Az egyik családtagomat betalálta az instán egy kamu profil egy olyan insta celeb nevével akit követett. Már privátban írkálnak, pénzt kért tőle "mert a menedzserei nem adnak neki", azzal hitegeti hogy oda megy hozzá repülővel és boldogan élnek együtt. A családtagom teljesen bevette, "szerelmes" a kamu profilba, minden nap egy csomót ír neki. 100 dollárt utalt is neki Paypalen. Az ilyennel mit lehet csinálni? A kamu profilt jelentettem instán de kétlem hogy miattam törlik. Csak ilyen szerencsétlen pasik a követői, úgy 200. A valódi celebnek pedig olyan 360 ezer követője van.

Hogyan nyissam fel az illető szemét mielőtt még több pénzt küld??? Teljesen meg van győződve hogy ezzel a nővel majd valami karibi szigeten fognak élni boldogan. 40-es férfiról van szó amúgy



2023. aug. 30. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szerintem azokat, akik ezeknek még mindig bedőlnek, nem nagyon tudsz segíteni :(


Esetleg írj az eredeti profilnak, hogy visszaélnek a nevével, hátha ő legalább kirak egy ilyen figyelmeztetést a profilján, amit meg tudsz mutatni a rokonodnak.

2023. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 40 feletti férfi rokonodat sikerült már "csapdába" csalni akkor sajnálom, de nem tehetsz semmit
2023. aug. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha ennyire debil, és a szülei annak idején nem törődtek vele annyit sem, hogy gondnokság alá vetessék, akkor sajnálom, de te már semmit nem tehetsz érte.
2023. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez tanulopenz lesz
2023. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shaddark ***** válasza:

Ez durva.

Ami jó benne, ha most átverték 200 dollárral, később nem tudják ennyire könnyen 1000-el.

De a további költekezést tényleg le kellene állítani valahogy.

IQ-ra hiába hatsz, az érzelmi döntés mindig felül bírálja a józan észt. Nem véletlen van egy szervezett bűnözői kör kormányon nálunk 10+ éve, és választják meg őket az emberek :)

De úgy tudom, hogy sokan csinálják ezt. Keress neki néhány sztorit amik hasonlóak, talán segít.

Még azt is el tudom képzelni, hogy egyszer csak meglátogatja. Szex nem lesz, de visz tőle pénzt.

Informatikusként sok ilyenről olvastam már, a jó múltkorában a kékfényben láttam ilyesmit, őt feljelentette az áldozat amikor leesett neki és el is ítélték a nőt.

Bár az ő esetében valószínűleg egy férfi kis MI rásegítéssel akivel társalog.

Ha ettől se kavarodik fel a gyomra, akkor meg nem is kell neki nő :)

- Bocsi, nem vagyok homofób, tőlem mindenki azt csinál amit szeretne a magánéletével, picit sem zavar, de én ha ilyesmire gondolok elkezd ugrálni a gyomrom, nem nekem való...

2023. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shaddark ***** válasza:

[link]

Itt lehet bejelentést tenni, talán lekapcsolják a profilt.

[link]


[link]


[link]


Ilyesmiket olvastass vele.

2023. aug. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ghanaban ez szo szerint iparag, annyira szo szerint ugyanugy megy az egesz. Keress egy esetet es mutasd meg neki. Egy afrikai fiuval levelezik, aki egy piramis aljan van, sokszor nem is o lesz gazdag, neki ez robot-melo.

De annyi balek van sajnos, es a vegsokig kuldik a penzt.

2023. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!