Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aki messzire ment a családjátó...

Aki messzire ment a családjától dolgozni, hogyan élte meg?

Figyelt kérdés

Holnap este indulunk ki ausztriába egy közvetítő céggel, és csak 2-3 hetente van hazautazás 1 napra. Nem hagytam még el a családomat 2 napnál hosszabb időre és elég szarul érzem magam. Tudom, hogy ezzel tudok rajtuk is és magamon is segíteni de azért fáj elmenni. Nekem senkim nincs rajtuk kívül, és most őket is elveszítem.

Ki hogyan vészelte át ezt az időszakot, aki volt hasonló helyzetben?



2023. szept. 7. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Szia.

Én a 3. Hónapja vagyok kinn Ausztriában. Ha szeretnéd írj nyugodtan, én is egyedül érzem magam :)

2023. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Legalább külföldön sok pénzt keresek, és jól élek.
2023. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én Bécsben élek 2 éve. A családommal videóhívásozom, meg lehet szokni egy idő után. Van párom, de nincsenek barátaim, úgyhogy a közérzetem sokszor nem a legjobb.

Én úgy vagyok ezzel, hogy bele kell ebbe törődni, aztán meg változnak ígyis-úgyis a dolgok.

2023. szept. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

"Van párom, de nincsenek barátaim, úgyhogy a közérzetem sokszor nem a legjobb."


nem hogy értékelnéd... én 7 éve vágyok egy párra

2023. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20 éve élek folyamatosan Ausztriában. Egyedül jöttem ki és egyáltalán nincsenek magyarok a környezetemben.

Minden nap megünneplem, hogy eljöttem onnan.

Senki és semmi nem hiányzik onnan.


Nem tudom, hogy egy ilyen közvetítő céggel ( pláne ha magyar) mennyit lehet keresni,de ha már most honvágyad van, talán meg sem éri elindulni. Mármint ha otthon tervezel élni,mert tényleg nem hiszem, hogy tisztességesen ki leszel fizetve.


Ahogy fentebb említették: van videótelefon, lehet naponta az otthoniakkal beszélni.

A WhatsApp teljesen ingyenes,bár én beszereznék egy "osztrák" kártyát. Nem egy nagy összeg.


Tanuld / gyakorold a németet. Próbálj minél több időt osztrákok tölteni. Kedves, segítőkész népek.



Mindenesetre sok sikert kívánok.

2023. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
8 éve élek kinn, semmi pénzért nem adnám fel ezt a függetlenséget. Értsd: hiába gondolnák úgy, hogy "átugranak", nem tehetik meg, mert 1200 km-re élek :D
2023. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: "szintén zenész".

Én vagyok a nagycsaládi pólus.

Mindenki mindent nekem mond el.

Én neutral vagyok. Mindenkit meghallgatok, leteszem a telefont és egyetlen további gondolatot sem pazarlok az aktuális világfájdalomra.


Élem tovább a teljesen magyar mentes nyugodt életemet.😆


#5-ös voltam 😊

2023. szept. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eddig milyen kint, kérdező? Remélem jól érzed magad, és minden rendben megy:)


Én mondjuk (még) nem külföldön vagyok, csupán pár megyére a szüleimtől, munka miatt. Ez a jelen állapot tart már pár hete, de még így sem mindig egy sétagalopp, főleg, hogy rajtuk kívül nekem sincs senkim, és én sem voltam még ennyire távol tőlük ennyi ideig. Telefonon beszélünk mindennap, ami viszont óriási segítség, főleg, hogy ahol dolgozom, én vagyok a legfiatalabb, és munkaidőn kívül elég sokat vagyok egyedül.

2023. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!