Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan viselitek a hosszan...

Hogyan viselitek a hosszan tartó magányt, tarstalansagot? Szerintetek miért van olyan sok magányos ember? Miért olyan nehéz elkotelezodni, főleg férfinak még akkor is ha szereti a nőt?

Figyelt kérdés

2023. okt. 2. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
szerintem jobb a magány mint egy rossz kapcsolat, nem mindenki igényel társat...
2023. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem az elköteleződéssel van gond, csak a rohanó világban amikor gyakorlatilag bárhol és bármikor tudsz bárkivel beszélni a világon, már nem szánnak annyi időt az emberek egymásra és a személyes kapcsolataikra. Legtöbben úgy vannak vele, hogy nem értik megy a többiek és szimplán magába fordul.
2023. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

egyre rosszabbul. már ott tartok hogy úgy érzem rohadok belülről, 13 éves korom óta szeretnék barátnőt de eddig nem találtam egy normális lányt sem, értéktelen kurwákat viszont tonnaszámra látok

20f

2023. okt. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
95%

Szerintem ez a társadalmunk rákfenéje. Egyre több ember van egyedül, mert a karrier például sokkal fontosabb mint emberi kapcsolataink. A felszínesség a mély kapcsolódások helyett. Mindenki rohan, siet, sok a választék, nem építünk ki már igazi személyes kapcsolatokat mert van lehetőség a neten, lesz másik. Emellett az értékek átrendeződése sok csalódással jár.


Én azt vallom sokkal több ember szar párkapcsolatban, mint ahány szingli van. Plusz párkapcsolatban is lehet valaki magányos.


Manapság meg sajnos mindenki rövid távon gondolkozik, megvesz egy telefont, autót bármit hogy x ideig legyen aztán veszi az újat. Így van ez a kapcsolatokkal, most ez így tök jó, de hogy félek attól h mi lesz velem 20 év múlva, és közel sem biztos hogy őt akarom magam mellett, mert mi van ha történik valami....


Ez bonyolult társadalmi pszichológiai és szociológiai kérdés, youtubon van egy csomó jó beszélgetés, interjú vagy podcast amit lehet hallgatni a témában, és hozzáértő emberek, kutatók boncolgatják.

2023. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szarul
2023. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3as: 20 évesen? !! Ne viccelj már! Én is akkor találkoztam az első szerelmemmel, amiből 10 évig tartó kapcsolat és házasság lett! Mi van a mai fiatalokkal,hogy azt gondolják, 20 évesen már lekéstek mindenről? És nem arról van szó, hogy a 90es évek elején csak 20 éves korukban kezdtek el a férfiak csajozni. Az összes haverom már vígan kuro gatott jobbnál jobb csajokat. Soha nem irigykedtem rájuk. Összejött nekik? Remek. Aztán egy szilveszteri bulin bemutattak a későbbi feleségemnek..
2023. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Miért van sok magányos ember? Mert a szélsőséges individualizmus és elkülönülés korát éljük. Mindenki legszivesebben a telefonját nyomkodja,esetleg számítógépes játékon játszik. Nem nagyon fér ebbe bele egy másik, csak idegesitene, akadályozna a virtuális világban történő kalandozásomban. Egy süllyedő világ, társadalom tünetei ezek.
2023. okt. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég magányosan élek, ez az idő 99%-ban nem zavar, nagyon ritkán van az, hogy vágynék egy párkapcsolatra (pl. utcán sétálva látok egy nagyon szerelemes párt - sajnos nekem ilyen valószínű nem lesz - de ahogy jött ez a gondolat, úgy el is illan).

Elváltak a szüleim hamar, anyumnak sohasem volt senkije. Egyszerűen nem érzem azt, hogy kellene egy férfi az életembe. Szeretem, hogy azt csinálok, amit akarok, nem kell alkalmazkodnom senkihez. És nem arról van szó, hogy rossz az alkalmazkodó képességem, ha szükséges, simán rugalmas vagyok bármiben. A lényeg az, hogy a magánéletemben nem kell alkalmazkodnom, ha nem szeretnék. Plusz nagyrészt csak a saját döntéseim határozzák meg a sorsom.


24n

2023. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Individualista világot élünk, ahol az egyén van fókuszban, aki elég sokszor a karriert választja az emberi kapcsolatok helyett. Mostanában a kommunikáció sem épp a fénykorát éli, így pedig még nehezebb mélyebb, normális emberi kapcsolatokat létrehozni.

Többen félnek az elköteleződéstől is, nem állnak rá készen, vagy túlzottan szabályozottnak érzik. A környezetemben is már nem egyszer hallottam azt az utóbbi hónapokban, hogy nyitott kapcsolatban élnek, ami nekem megint csak fura koncepció.


Engem igazából nem a társ, hanem a barátok hiánya visel meg. Pedig volt belőlük pár, csak az elmúlt évek alatt sorra kikoptak az életemből. Ami nem kicsit bántott, de tudom, hogy én megtettem mindent. Mégis hiányoznak.

Nem párkapcsolati síkon érzem magányosnak. Elég sok kavarást láttam az ismerőseim körül ilyen téren, és bár nem jelenti ez automatikusan azt, hogy én is úgy járnék, azért a dráma cseppet sem hiányzik.

dec. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!