Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sose leszek boldog ember?

Sose leszek boldog ember?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és úgy érzem hogy belőlem már sose lesz boldog ember, bármi is történjen. Anyám teljesen tönkretette a gyerekkoromat a mindennapos “családi” vitáival, és velem való veszekedéseivel. Úgy érzem, ott eltört bennem valami, és kb 10 éves korom óta nem voltam felhőtlenül boldog hosszútàvon. Voltak szebb pillanatok, de mindig visszatért a depressziós hangultat, ami főleg anyám viselkedésének köszönhető, mert tökmindegy milyen párja volt, mindenki mellett megcsinálta a vitákat. Jelenleg anyámmal élek, mert nincs más vàlasztásom, akármennyire is szeretném a saját életem élni, nem tudnék fenttartani egyedül egy albérletet, maximum úgy, hogy maradna 10-20 ezer forintom a hónap végére. Néha kicsit jobbkedvem van, de ahogy haza jövök, anyám negatív életszemlélete és vitatkozása újra visszalendít a depresszióba. Pl soha életemben nem ittam, nem drogoztam, nem cigiztem, 19 évesen rúgtam be először a haverjaimmal, az első hozzászólása az volt másnap, hogy remélem nem kapsz rá a piára, és ő soha többet nem fogja feltakarítani a hányásomat. És mindenben ilyen, ha bármit csinálok amit valaki már rég àtélt fiatalabban, mint pl a berúgás, akkor egyből csak lehúz valami beszólással. Szerintetek lehetek én még felhőtlenül boldog, nem csak pillanatnyilag? jelenleg úgy érzem hogy nem, mert nem làtok kiutat semmiből, és ilyenkor jönnek az öngyilkos gondolatok, mert én már nem akarok így élni. Vagy csak anyámtól kéne megszabadulnom, mert az ő környezete miatt vagyok állandóan depressziós? Persze ő ezt az egészet nem így gondolja, és az én agyammal van a probléma, és jön azzal a szöveggel, hogy mindenkinek saját magának kell megteremtenie a boldogságát,stb, mondja ezt úgy, hogy régen is amikor kicsi voltam, karácskonykor állandóan megcsinálta a balhékat, őrjöngött, azóta gyűlölöm a karácsonyokat, fa se volt állítva vagy 5-6 éve. Bocsánat kicsit összeszedetlen az egész, de megint ilyen depressziós hangulatomban vagyok, és úgy éreztem hogy ki kell hogy írjam magamból valakinek, de ismerősnek semmiképp. Tudtok valami tanácsot adni?
2023. júl. 22. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Érdemes feldolgozni pszichológus segítségével.
2023. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát itt tényleg látszólag csak az segíthetne ha kiszakadnál egy kicsit az ő környezetéből, albizás társbérlőkkel, vagy elmész messzebbre dolgozni munkásszállóba. Igen elismerem, ez egyik sem fenékig tejfel, de te tudod mérlegelni, hogy melyik a "kisebbik rossz".
2023. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
pszichológus mit tud ezen segíteni? Nem hiszem hogy bármi is jobb lenne. Szerintem amik már megtörténtek, azokat nem lehet úgy feldolgozni mint ha soha meg sem történt volna.
2023. júl. 22. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Olvasd el mondjuk "A terapeuta esetei" sorozatból valamelyik könyvet és rájössz: miképpen tud segíteni pszichológus.

Mármint ha érdekel és segítségért szeretnél fordulni. Ha eldöntötted: "mit tudna segíteni", "úgyse tud segíteni" akkor nem kell segítséget kérni, de a másoknak erről történő panaszkodás nem fogja megoldani ezt.

2023. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Keress olyan hobbit, ami érdekel, kizökkent a valóságból, és boldoggá tesz. Ne tedd emberektől függővé, hogy miként érzed magad, találd meg azt, ami örömet okoz (számítógépes játék, kirándulás, városnézés, könyvek, festés stb.), és adj bele mindent, ne foglalkozz mással.
2023. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!