Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok boldog ember...

Miért nem tudok boldog ember lenni?

Figyelt kérdés

Nincsen senkim!

Mindig csak rossz kedvem van.Csak negatívan tudok hozzá állni az élethez.Nagyon kilátástalan az életem.Nem látom értelmét hogy vagyok.f


2023. okt. 10. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Mert nem teszel érte. Nem leszel csak úgy boldog, ha nem dolgozol rajta, senkinek nem hullik az ölébe.


El tudom mondani, hogy nekem mi kell a boldogsághoz, de ha nem írsz konkrétumokat, nem tudunk segíteni. Ha egyáltalán akarsz hallani konstruktív gonolatokat, csak mert a legtöbben ide csak nyafogni meg panaszkodni járnak.

2023. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kólauborkával ***** válasza:
74%

A boldogság úgy általában (nálam) a befektetett munka hozta gyümölcsök után van.

Példák életem örömeire és az utakra:

1# Utálok kertet ásni és gyomlálni, de jól esik amikor idegen járókelők is a kertet fotózzák, mert annyira szép (magamnak csinálom, de az ember hiú, na), illetve jól esnek a gyümölcsök is amikor megérnek és leszedem őket, ezek boldogsággal töltenek el.

2# Egyetemen sok dolgot feleslegesnek tartottam megtanulni (tölteléktárgyak), de örömmel töltött el, amikor átvettem egy olyan érdemjegyű diplomát, amivel szabadon mehetek tovább majd mester képzésre, ha lesz kedvem.

3# Hobbiból néha kifogok magamnak egy matekfeladatot, van amikor napokig küzdök vele, néha már hülyének érzem magam, hogy nem tudom megoldani, de miután megoldom öröm tölt el.

Ez csak pár dolog, de látható, hogy befektetett munka nélkül és az azzal járó kihívások nélkül nem igen tudom elképzelni, hogy csak úgy spontán boldog legyek.

Félre ne érts, nem rosszak az átlagos, semmittevő napok sem, kellenek olyanok is, de az egy általános tudatállapot, nincs okom sem örülni, sem szomorkodni, az olyan átlagos, de a boldogság érzése szerintem valami cél elérése amiért aktívan cselekedett az ember valamit, de az sem örökké tart, csak egy ideig, így mindig keresni kell a következő apró célt, kihívást amivel az ember megbirkózhat, majd érezheti a örömöt miután elérte a célt. A semminek csak a bolond örül, nem?

2023. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ÉS ha szabad kérdezni jelenleg mit csinálsz? Dolgozol vagy tanulsz még?
2023. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kései Sirató ***** válasza:
65%

A boldogság nem más, mint folyamatosan küzdeni egy célért.


"A boldogság az út, nem a cél" - van egy ilyen mondás, sokszor igaz, és sokszor az is igaz, hogy a cél elérésekor boldog az ember. Pl. amiket 2-es válaszoló írt, vagy pl. a sportolók a győzelemnek, a sikernek örülnek és miközben küzdenek érte, addig sem boldogtalanok, mert van céljuk.


Szóval azzal kezdd, hogy kitűzöl célokat és ismerkedsz és hinned kell benne, hogy boldog leszel, mert az optimista emberek lesznek boldogok és ők azok, akik viszik valamire.

2023. okt. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Vannak alkatilag optimista emberek, akik azt magyarázzák ami nekik teljesen magától értendő. El sem tudják képzelni, hogy másnál ez nem így működik.

Én sikeresen, viszonylag jó eredménnyel elvégeztem az iskoláimat, egyiktől se lettem boldogabb. Most van egy jól fizető munkahelyem, ami egyáltalán nem tesz boldoggá csak kitölti a napjaimat. Egyedül nem érzem jól magam, ezért próbálkoztam társaságba menni. Az sokkal rosszabb volt. Eljártam sportolni, egyáltalán nem érzem jól magam ott sem.

Mostanra beletörődtem, a legtöbb amit kihozhatok az életből, hogy nem szaporodok és túlélem a szüleim.

2023. okt. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Átèrzem.

1. Betörtek, elvittek mindenemet.

2. Havi 300 órát dolgozok, és nincs időm semmire, senkire.

3. Nincsenek barátaim.

4. Nincs párom.

5. Nem tudom mit keresek itt.

6. Nem kellek senkinek. A kollégáim is full gyökerek, alkoholisták, stb.

2023. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

A kérdésre a válaszom:

mert 'kishitű' vagy.

Merj álmodni, s tenni érte!

2023. nov. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kései Sirató ***** válasza:

#6


Azért nincsenek barátaid, se párod, mert havi 300 órát dolgozol. Ennyi munka mellett semmi másra nincs időd.

"Nem tudom mit keresek itt".


De tudod, hajtod a pénzt a rengeteg munkával. Talán adósságod van és azért vagy erre rákényszerülve?


A kollégákon kívül rengeteg más módja van annak, hogy valaki jól érezze magát, boldog legyen, de ennyi munka mellett ez lehetetlen.

nov. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8, igazad van...Nincs adòsságom, volt de hála az égnek azokat kitisztáztam. Most már egy saját ingatlan miatt hajtok, de amiben élek azt is fel kéne újítani, ráadásul ahogy betörtek kb semmink sincs, tehát bitang sok pénz kéne, azért robotolok. Meg hála az égnek kényelmes munkám van, csak mindig bent vagyok, és nincs időm semmire.

Jövőre lehet váltok, és megpròbálok ebből kitörni, mert így tényleg a munkahelyen élem az életemet, annak ellenére hogy fiatal vagyok.

nov. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kései Sirató ***** válasza:

#9


Ha váltasz, nagy mértékben fog megnövekedni annak az esélye, hogy boldog légy.

nov. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!