Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem találom meg a közös...

Miért nem találom meg a közös hangot a többi nővel? Hogyan javíthatnék ezen?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, a középiskolában még voltak barátnőim, de aztán messzire sodort minket az élet, és a távolság meg az időhiány (többen családot is alapítottunk, én is) lassan felőrölte a kapcsolatokat. Évente 1-2 alkalommal írunk egymásnak és ennyi. Fáj leírni, de az az igazság, hogy már rég nincsenek barátaim, csak régi ismerőseim, azok is alig. Jézusom...


Már a főiskolán sem tudtam lányokkal barátkozni (fiúkkal sem nagyon, csak egy-kettővel, és ezen a ponton meg kell mondanom, hogy egyébként is zárkózottabb, gátlásosabb, introvertáltabb jellem vagyok, DE ezzel együtt is hiányzik a társaság, volna rá igényem), azóta sem.

Nem érzem magam közéjük valónak, és nem tudom, miért. Olyan, mintha fiatalabb, "gyerekebb" lennék náluk, ők meg a "nagylányok". Bármilyen hülyén is hangzik ez, így tudom leírni az érzést.

Vannak a szuper magabiztosak, tőlük valamiért rámjön a szorongás, hogy naívnak és kislányosnak tartanának, nem a szó bájos értelmében. Egyébként ezek a jelzők valószínűleg valamennyire igazak is.

Akik elérhetőbbnek tűnnek, azokkal pedig egyszerűen csak nem jön a közös hullámhossz, hiába hogy még szimpatikusak is. Elbeszélgetünk egy keveset, de "se íze, se bűze", nem jön a humor, vagy olyasmi, ami megfogna minket egymásban. Többnyire anyukás témáknál vagy semleges aktualitásoknál ragadunk le. De basszus, mit mondhatnék egy idegennek? Ha túl személyes témát kezdek feszegetni, az taszító lehet. Ha bedobom a hülyülős oldalam, az kínos lehet. Mert ezeket senkitől nem látom...nem látok 30 feletti nőket jóízűen, szívből szakadni a nevetéstől, vagy önfeledten vihogni, csak illemnevetéseket látok, olyan konszolidált poénokon, mint hogy mit művelt a gyerek a totyiklubban. Jó, akik tényleg barátnők, azok biztos elröhögnek valahol 4 fal között. Vagy nem. Nem tudom.

Teljesen elvesztettem a szociális interakciók fonalát. Hogy kell kapcsolódni?


Férfiakkal jobban megy, már amelyikkel. De az más, a férfiak elnézőbbek (egy nővel), nekik tényleg bájos az, ami egy másik nő szemében teszem azt infantilis, és másként tekintenek arra, ha elsütök egy csípős poént 2 hét ismeretség után, mert érzem a fogadó oldalon az erre vevő "vibe"-ot. Ezt végülis nem más okozza, mint a nemek közti pezsgés, még akkor is, ha se szándék szerint, se gyakorlatban nem flörtről van szó. Ezeket sem nevezhetem barátságnak, de jobb híján ezek töltik fel a szociális raktáraimat, meg női kollégákkal való beszélgetések (amik jobbak, mint a magánéletiek, de ezek sem jutnak barátságig, talán azért sem, mert többnyire nyugdíj körüli nőkkel dolgozom).

Hogy szerezzek barátnőt? Olyan, mintha senki nem illene hozzám. Nem azért, mert hópihe vagyok, nem tartom magam jobbnak senkinél, sőt egy csomóan jobbak nálam. Inkább a társkereséshez tudnám hasonlítani, amikor sok remek emberrel egyszerűen "nincs szikra". Ilyen nehéz lenne a barátkeresés is?



2023. okt. 19. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem veled van a baj. Az emberek fásultak, érdektelenek.


Nekem például több barátnőm van, mi közel vagyunk már az 50 - hez, mégis úgy elnyihogunk együtt, mint a 15 éves lányaink.. 😃


A mi barátságunk (3 nő) gimi óta tart, és ebbe belejott az egyikünk kolléganője, aki 10 évvel fiatalabb nálunk, mi így vagyunk egy kis csapat.


Barátkozni bárhol lehet, például munkahelyen a legjobban szerintem. Szomszédlany, rokon, stb.


Szerintem ne add fel, és legyél továbbra is humoros, laza.

Esetleg kiránduló, túrázó csoportokba érdemes még elmenni, nem tudom, fővárosi vagy e.

2023. okt. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Én hasolnót akkor éreztem, amikor elvesztettem a kapcsolatot a korosztályommal. Külföldön egy neves étteremben dolgoztam évekig, ahol a vendég kör a tehetősebb réteg, szóval ilyen befutott negyvenesek, és fölfelé, és fiatalokat, vagy a korosztályom (én most harminc vagyok) csak akkor láttam ha valami családi rendezvényre jöttek csoportosan vagy valami alkalomból pl: szülinap megünneplése. Ezen kívül a korosztályom és a nálam fiatalabbak nem engedhették meg maguknak a nálunk fugyasztott drága ételeket, és amúgy is a fiatalosabb, tőlünk nem messze lévő bárban pezsgették eletüket. Vagy ilyen beülős helyeken mozogtak ahol szívjatták a vizipipát, és ott elvoltak órákig olcsón. Én meg azt éreztem magamon, hogy belassultam, és hozzá óregedett a lelkem az idős vendégkörhöz… Szóval én sem találtam/találom azóta a helyem. Nem tudom mennyiben segít ez a te kérdésedben, csak gondoltam megosztom veled, hogy nem vagy egyedül. (: Amúgy fiatal lányokkal/nőkkel ismerkedni/barátkozni számomra kapcsolat szempontjából akár itt is lehet. Bárhol is lehet. Gondolom igaz ez a barátkozásra is. Ha a fiatalkori iskolás barátságok érzését keresed, akkor az már elmúlt. Ha nem maradtak gyerekkori barátaid azt már utólag létrehozni nem lehet. Kialakítani újra sem feltétlen érdemes. A helyedben felnőtt barátokat keresnék, új barátokat, akiknek nyugodtan megmutathatod akár a jelenlegi, akár “unalmas” énedet is. Aki kapcsolódni tud hozzád az megmarad. Ha meg akar maradni. Ha meg nem hát annyira nem nagy veszteség. Végtelen számú barát jelölt van az interneten. És ezt sem kell túlmisztifikálni. Csak legörgetsz három kérdést egy számodra szimpatikus kategóriában, ott megkeresed az ötödik válaszolót, és megnyomod a privát gombot. Onnantól már is megpróbàlhatod eladni magad, vagy megvenni az illetőt. Emberi kapcsolatokat nem olyan nehéz létrehozni, működtetni, és fenntartani. Az igaz, hogy mind két fél kell hozzá. Szóval ne éld meg saját kudarcnak, hogy egyedül maradtál. Ehhez is ketten, s többen kellettek. De te most itt vagy. Magadon elsősorban meg csak te tudsz segíteni. Később könnyebb lesz ha csapódnak hozzád, vagy te is csapódhatsz. Mostanában egy új baráthoz nem ritkán egy egész baráti társaság is jár. Sokan baráti társaságból is ismerkednek, szóval nem ritkán szerelmek is szövődnek. Szóval semmi sem lehetetlen. Csak ennyit akartam mondani. Fel a fejjel. (: 30/F
2023. okt. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Mi az ami érdekel téged? Hobbi? Zene? Bulik?

Család, gyerek van?

Szerintem elsősorban ezek fontosak

2023. okt. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem sincsenek barátnőim :( 27 évesen külföldre mentem, 36 évesen jöttem haza. Az itthoni régi barátaim lemorzsolódtak, gyakorlatilag kollegiális kapcsolataim vannak, plusz a párom és az ő barátai, akikkel néha összejövünk, de ez már nem ugyanaz, mint a gimis vagy egyetemi barátságok. Sajnos ez van, 40 körül nagyon nehéz már barátságot kialakitani.
2023. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Feleannyi idős vagyok mint te és ugyanezt érzem. Tudom ez nem segít a megoldásban, de nekem jó érzés tudni, hogy nem vagyok egyedül:)
2023. okt. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez tök fura. Bárki ismeretlennel pár perc alatt megvan a közös téma, és bizony hülyülünk, röhögünk is, ha vevő rá. És sokan vevők. Nekem spec azért nem igazán vannak már barátaim, mert nem igénylem annyira a társaságot. Ideiglenesen jólesik, de utána fárasztó. Szóval bőven elég ez, hogy időszakosan vannak közelebbi haverok, ismerősök, aztán eltűnök az életükből, vagy maradnak távoli ismerősök. A kulcs amúgy szerintem magunkban van. Empátia, fejlett emberismeret és kommunikációs készségek. Ilyesmik kellenek a könnyű kapcsolatteremtéshez, és ezek mindegyike fejleszthető.
2023. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!