Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért félek jobban, mikor...

Miért félek jobban, mikor lányokkal kell beszélnem? Hogy javíthatnék a helyzeten?

Figyelt kérdés

2021. aug. 24. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez általában normális. Lesznek alkalmak amikor muszáj lesz lányokkal beszélgetned majd. Hiába szeretnéd, hogy elmúljon, nem fog. Ahogy éled az életed, egyre több lánnyal fogsz beszélgetni és majd eljutsz arra a szintre egyszer csak, hogy fogsz tudni beszélgetni velük. Velem is így volt és még sokakkal. Most érettebb fejjel meg már nem is tudom, hogy lehet az hogy eddig nem sikerült? Amikor nincs benne semmi nehéz. Csupán élet tapasztalt. Ne zárkózz el tőle és idővel te is megérted.
2021. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A 'hogyan tudsz rajta javítani' kérdésre az 1. válaszoló megadta a választ. Én adok egy választ a 'miért félek' kérdésre: pszichológiai szempontból ez egy ösztönös érzés, mely abból fakad, hogy tudat alatt egy hetereszexuális férfi mindig potenciális partnert lát egy nőben, különösen ha az még vonzó is, illetve ha 'bejön neki'. Namármost, ebben a helyzetben a nő egyfajta ítélőbíróként (is) funkcionál. Ha pozitív reakciókat sugároz, akkor ráerősít a férfiasságodra, jó érzés és magabiztosság tölt el. Viszont, annál nincs a világon lesújtóbb és megsemmisítőbb érzés, amikor egy nő elutasít / ellenszenvet sugároz feléd. Ez egyetlen pillanat alatt romba döntheti az önbizalmadat és tudat alatt csorbát ejthet a férfiasságodon. Ez egy olyannyira erős hatás, hogy már pusztán az elutasítás gondolata félelmet kelt benned amikor egy nővel kell beszélned, ha pedig ehhez a múltban szerzett negatív tapasztalatok is társulnak, akkor idővel minden nővel kapcsolatban megjelenik ez a szorongás. Természetesen a fentebb leírtak nem minden körülmény mellett állják meg a helyüket, értelem szerűen nem ez a helyzet, ha egy férfinak a közeli női rokonaival, vagy egy olyan nővel kell szóba állnia aki iránt az égvilágon semmit nem érez (még tudat alatt sem).
2021. aug. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

:)


Nekem az segített, hogy innen ismerkedtem meg egy nővel (csak barátkozás, semmi komoly), akivel beszélgettünk pár órát.


Illetve van egy csoporttársam, egy nálam valamennyivel idősebb nő, akivel online kb. lassan másfél éve tartjuk a kapcsolatot, de a való életben csak nemrég tudtunk találkozni, mert a koronavírus miatt nem volt jelenléti oktatás. Mivel már elég jól ismertem, nem izgultam a találkozón, és az egésznek nem is volt "tétje", mert sajnos a szóbanforgó hölgynek már van párja.


Röviden, egy kicsit gyakoroltam a beszélgetést a nőkkel, és most kevésbé izgulok hasonló helyzetben. Bár nekem az elsődleges problémám az az, hogy nem tetszem senkinek, de ez a kérdés szempontjából már irreleváns :)


21F

2021. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!