Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Félek kimenni külföldre. Mit...

Félek kimenni külföldre. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem vesznek fel itt sehova, csak gyári munkára esetleg 12 órába. Volt egy munkahelyem, 3 hét után a próbaidő alatt elbocsátottak (boltban voltam). Nem találok munkát, csak a külföld marad.

Egyedül mennék ki, egyedül élnék vagy idegenekkel. Nincs senkim se, csak a szüleim és két barátom van itt, akikkel ritkán tudok találkozni, de az is jobb, mint a semmi. Ott meg nem lenne még az sem,,hogy havonta beülünk valahova. Így olyan rossz lesz, de nincs más. Félek a magánytól, ami ott körül fog venni. 19 vagyok, és 30 meg 40+-osok vannak főként.


nov. 11. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen így kezdtem 3 évig dolgoztam úgy hogy a kutyával nem találkoztam( max munkatársaimmal lógtam el 1x havonta) Egyedül mentem shoppingolni, mekibe stb.Kilehet bírni.Majd megismertem a páromat épül a házunk és várjuk az első gyerekünket.Hidd el mindent is ki lehet birni.
nov. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
1es vagyok külföldről van szó szintén..
nov. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Tudod, "külföldön" is vannak 0-80+ évesek, nem csak 30-40-esek!

Böven vannak fiatalabbak is, természetesen ott föleg nem magyarok, de ez csak elöny. Sokkal jobb esélyed van beilleszkedni és kapcsolatpkat találni, mint MO-on

nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Továbbtanulás nem jön szóba?
nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem találok munkát, csak a külföld marad.

Az ugye megvan hogy kulfold, ami azert orszagonkent mast jelenthet, nem valami vegtelen munkalelo hely?

Ha nem beszeled a nyelvet, nincs jo szakmad vagy relevans tapasztalat, ott sem kapsz naponta 10 munkaajanlatot. Viszont gyar meg 12 ora kulfoldon is van. Ahova a magyarokon kivul jelentkezik meg 20 masik nemzetisegu bevandorlo.

Nem lehetetlen, es jobb lehetosegek is varhatnak rad, de azert jobb ha realisan latva indulsz neki a vilagnak.

nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Hat nezd, szerintem nem neked valo.

Lehet, h itt is csak 12 oras gyari melot kapnal, amit nem szeretnel.

Valahogy nem biztos, h megallnad a helyed. Foleg igy, h felsz. Nem javaslom.

nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Végzettséged?

Miért bocsátottak el 3 hét után?

Mi a bajod a gyári melóval?

nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Átèrzem a problèmád.


Ne egyedül menj ki hanem ismerősökkel ,barátokkal ,vagy ilyesmi. Akkor nem leszel se egyedül se magányosan. Sőt anyagilag is jobb a helyzet ha egy lakhelyet rezsit fizettek.


Vagy csatlakozz be valahová ahol szimpik az emberek. Egyedül csak úgy ne menj ki. pláne ne magyar vállalkozónak.

Engem már húztak így be. (kemèny munka lószar fizu)


Èn kint dolgozok 12 ève.

Mondjuk ez más mert èn kamionozom ,ès nem kell lakást fizetnem van hálofülke a kocsiba. Meg vannak szerte szèt ilyen telephelyek közössègi terekkel tusolóval stb free használhatom. Hetente többször útba tudom ejteni valamelyiket fuvar így közbe. (Kb így lehet túlèlni)

Viszont havonta egy hetet otthon tölök magyarba a lakásomba a családdal. Mikor elegük van belőllem addigra újra kijövök ès kipihenik azt hogy otthon voltam.


De hidd el nagykèpüsèg nèlkül mondom de mindenem amim van az külföldi pènzből kalapáltam össze.


28-èves koromig ugyan ezt játszottam mint most te. Itt kirugtak- ott csőd volt. Csak egy jó kis Svájcifrank hitelt sikerült összeszednem egy ótvar kocsira kemèny munkával. Azt is külföldröl fizettem ki. Máshogy nem is ment volna.


Megpróbáltam többször is belevágni otthon magyarba valami vállalkozásba ès azt tapasztaltam mindíg mikor már beleöltem milliókat ès elkezdett volna valami megèlhetès fèlèt termelni ,hoztak spontán egy új jogszabájt ès lehúzhattam a retyón az egèsszet. Már nem èrte meg sehogy.


Kint se fonják kolbászból ,ès bele lehet nyúlni ratyi munkákba ,de ha bejön akkor utánna sokkal jobb èletszínvonalon tudsz èlni ès nem kell attól fèlni hogy kirugnak. Sőt. Álltalában szebben bánnak a melóssal mint otthon a magyarok egymással. Pedig kint csak egy emigrante vagy. Ja ès van egèszègügy. Nem meghalni visznek a kórházba. Nyugodtabbak az emberek ,mivel van lètbiztonság. Ha bemèsz a boltba nem flegmán pofákat vág az eladó. Simán annyit kapsz fizetèsnek hogy megtudj èlni. Sőt. mèg olyan is lètezik hogy hobby.

nov. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írországba például lehet menni időseket gondozni, családhoz. Van lakhatásod, társaságod. Biztos jobb, mint egy gyári meló.
nov. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!