Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem találok soha magamho...

Miért nem találok soha magamhoz hasonló embert barátnak? Tényleg ennyire egyedül lennék az érdeklődésemmel, beállítottságommal, gondolkodásommal stb.?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok.


Tisztázni szeretném először, hogy senkinél sem gondolom magamat különbnek, csak más vagyok, mint ők, és nem találok magamhoz hasonló embereket.


-Nem szeretnék se párkapcsolatot/összeházasodni, se gyereket (több okból sem). Persze semmi gond nincs azzal, ha valaki szeretne.

-Nem érdekel az öltözködés, szépítkezés, csak akkor változtatok magamon, ha nekem nem tetszik valami, és nem vásárolok össze minden hülyeséget. Drága, nem annyira ismert márkás, de időtálló, minőségi táskám, cipőm és futócipőm van, minden mást alig használtan vettem, veszek.

- Szerelmem a biológia, most tervezek biológus mesterképzésre menni. A rák genetikailag módosított vírusokkal történő gyógyítását, vagy a mentális betegségek és fertőzések kapcsolatát kutatnám szívesen. De kamaszként például az autizmus érdekelt nagyon.

- A zenei ízlésem igen fura (nem különleges!), szívesen hallgatok korai (1940-es és '50-es évekbeli) elektronikus zenét, IDM-et, chiptune-t, instrumentális progresszív metált, skát és jazzt, de a két volt munkahelyemen hallgatott Rádió 1-en egy nap minimum 15-ször lejátszott zenék nem tetszenek, miközben mindenki más azokat hallgatja szívesen.

- Szerintem nem ciki, ha valaki például felnőttként a szüleinél lakik, mert 1) könnyebb, ha van segítséged a mindennapi életvitelben, pl. nem neked kell munka után, hullafáradtan főznöd és vásárolnod; 2) drágák az albérletek ahhoz, hogy egyedül fizesd, 3) ha éppen nincs senki, akivel összeköltözhetnél, akkor kifejezetten nyomasztó is lehet az egyedüllét egy idő után - szóval szerintem szingliként hülyeség a különélés.

- Imádok rajzolni, és kerámiázni, igaz, nincs hozzá semmi tehetségem, de kikapcsol.

- A humorom is fura, szeretem a szóvicceket, a WC humort, a szürreális humort, az "annyira rossz, hogy már jó" dolgokat, a félrehallott dalszövegeket.

- Sokkal többre tartok egy bolti eladót vagy egy takarítót, mint egy tehetségtelen dísz "énekest"/"színészt", vagy egy olyat, aki ugyan jó pozícióban van és jól keres, de korántsem jó szakember és hiányzik belőle az alázat.


jan. 28. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A magasabb intelligenciájú emberek sokkal nehezebben találnak barátokat, társakat. Remélem, hogy neked sikerülni fog.
jan. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan törvény ami kimondja, hogy csak hasonló tulajdonságokkal rendelkező emberrel barátkozhatsz! Sokszor teljesen különböző emberek is nagyon jól kijöhetnek egymással, csak ehhez az kell hogy nyitott légy a másik gondolataira és érdeklődési köreire és ne elítéld csak mert ő pl: szereti a színészeket te meg nem.
jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik fö ok, nem tudsz valamit rendesen végiggondolni. Annak az ismertetéséröl föleg kár szot vesztegetni. Ezzel nagyon megnehezited a körülötted élöknek megérteni, elfogadni a gondolkodásmododat, elképzeléseidet. Ugy is mondhatnám nagyon öntörvényü vagy és zárt, ráadásul ezt el is fogadod magadtol, eszedbe sem jut ellene tenni.
jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten hasonló vagyok,bàr intelligencia tetén elég messze vagyok tőled,plusz àtlag alatti kinézetű vagyok. Ha ezek elle ére megismernél ìrj.

27 f

jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szóval akkor olyan 19 éves vagy, és még tanulsz..


Mi a probléma a társ kapcsolattal? Zárkózott vagy? Félsz kimutatni magad? Gondolod nem akarna senki ha megismerni?


Vagy, ha már dolgozol ott kijössz a többiekkel?


Esetleg van hasonló gondolkodású rokonod? Vagy, tesó vagy barát?

Egy barátra vagy rokonra lenne szükség aki hasonló képpen gondolkodik és türelmes.

jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlóak vagyunk. Bár én most töltöm a 29-et, szintén nem szeretnék gyereket, biológusnak tanultam bár én genetikát, nem izgat különösebben a szépítkezés, szintén nem vagyok oda a radió 1ért, hobbiból festek és varrok, nem ciki ha valaki a szüleivel él, az viszont igen ha nem képes önellátásra, sötét humorom van és én is értékelem a keményen dolgozó embereket.


Csakhogy, a barátaimmal egy hobbim vagy érdeklődési köröm sem közös. Amiben össze illünk, az a temperamentumunk, a humorunk és a világlátásunk. Egy közös hobbi vagy szakma jó kezdés, de nem lesz erős alapja a kapcsolatodnak.

jan. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 a temperamentummal lesz a baj, mert én nagyon-nagyon csendes és magamba forduló vagyok (mondjuk nincs is miről beszélgetnem másokkal, nem tudom, miért, de mindenki halálra unja magát, ha beszélek vele). Viszont ez nem azt jelenti, hogy nem szeretnék társaságot.
jan. 29. 16:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs veled semmi baj sőt az értékrendeddel is teljesen tudok azonosulni

Nagyon alaposan leírtad magad viszont azt elfelejtetted megemlíteni, hogy Te mit teszel annak érdekében hogy ez változzon?

jan. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 nem sokat, mivel nem tudom, hogy mit lehetne azon kívül, hogy megjátszom magam. Ezzel az a baj, hogy előbb-utóbb akkor is kiderülne, hogy milyen vagyok valójában.
jan. 30. 08:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Dolgozol most valamit vagy tanulsz? Vagy mindkettő?
jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!