Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Joga van ehhez a munkáltatónak...

Joga van ehhez a munkáltatónak? Túlreagálom?

Figyelt kérdés
Egy szakosodott autóalkatérsz felújító mühelyben dolgozom, és a főnököm ilyen amatőr mühelyvidókkal reklámozza a céget különböző felületeken. Nemrég odajött hozzám épp egy ilyen "forgatás" alkalmával, és videózta ahogy épp dolgozom, közben meg kommentálta, hogy így-úgy csináljuk, stb. Mindez nem is volt megbeszélve, csak úgy odajött videózgatni, merthát ő a főnök, joga van a saját mühelyében videózni bla-bla. Mondtam, hogy ehhez nem járulok hozzá, nem akarok szerepelni sehol. Szakember vagyok, nem színész. Végül odáig fajult ez a vita, hogy végül bedobtam, hogyha ez a munkakör része, akkor inkább felmondok. Persze ez nem valósult meg, és végül egy másik kollégával csinálta meg az anyagot.

febr. 7. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem volt benne a munkaszerződésben és ehhez te már ott hozzájárultál az előírással valamilyen formában, akkor rá lehetne fogni, hogy erről tudtál és ennek ismeretében vállaltad a munkát.

Ha nem volt ilyen, akkor nyugodtan kérd el az érdekmérlegelési tesztet amit az adatkezeléssel kapcsolatban csináltak és amivel igazolja az adatkezelés jogos érdek jogalapját (ebben van megmagyarázva és alátámasztva, hogy az ő kamerázási eljárása miért magasabb rendű érdek, mint a te személyiségi jogod) - garantáltan nem lesz ilyen, úgyhogy nemcsak a Ptk. szerinti személyiségi jogaid sérülnek, de az adatkezelése is kifogásolható lehet amiért nemcsak büntet a hatóság, de sérelemdíjra is jogosult lehetsz.

Természetesen ezt nem borítod így rá nagy mellénnyel, hanem egy szakemberrel előre egyezteted. Most így ránézésre egy ügyvédre már most szükséged lehet, még egy adatvédelmi tanácsadót megérne megkérdezni (ez specifikus terület, az ügyvéd ezt semennyire vagy csak felületesen érintheti, hacsak nem képezte magát külön).

febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nincs. Jó nyomorék a főnököd. XD
febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!