Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyünket nem fűtik.Van...

A munkahelyünket nem fűtik.Van ehhez joga a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Ez egy szabadban levő épület,ha kint minusz van akkor bent is.

2022. dec. 7. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ott milyen munkát végeztek?
2022. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A pontos joszabályt nem tudom hogy van, de ha kinti munka, illetve fűtetlen épületben dolgoztok akkor kell biztosítson melegedő helyiséget munkaközi szünetek idejére, az lehet egy kis bódé is akár ahol elfértek kellően, vagy mentek felváltva.


Én olyan raktárban dolgozom ami nincs fűtve, nem is lenne értelme mert folyamatosan nyitva a beálló terület a folyamatos szállítmányozások miatt. De van olyan helyiségünk ahova bemehetünk melegedni az 21 fokra van felfűtve és úgy is tartjuk hogy ne hűljön lejjebb. Egyedül hétvégére vesszük le a fűtést 15 fokra most hogy spórolni kell, de régen is hasonlóan csináltuk.

2022. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én kertészetben dolgoztam diákmunkásként, nyáron volt egy sátor, amiben 30-35 foknál kezdődött a reggel!, max 11 óráig dolgozhattunk bent (ekkora olyan forróság volt, hogy a hőmérő nem tudta kimutatni - kb 45 fok lehetett). Ősszel pedig a krizantém szezonban a nagy sátorban 8-9 foknál kezdődött a reggel, ami max 15-16 fokra melegedett fel. Ez van, a virágoknak ez kell. Virágboltban is dolgoztam, ott a műhelyben 16-17 fokra fűtöttünk, de a virágoknak ez is majdnemhogy sok volt. A hűtőszobában szerencsére max 10-15 percet kellett eltölteni néhányszor a nap során.

Nem tudom milyen munkakörben vagy, de mielőtt elvállalsz egy munkát tudnod kell, hogy mi mivel jár. Szerintem nincs rá jogszabály. Az építkezéseken sincs fűtés...

Milyen munkahelyed van? Bódé, kioszk?

2022. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az épület egy csomagküldő logisztikai cégé,ott pakoljuk a küldeményeket éjjel-nappal.A gázkonvektorok be vannak szerelve,csak nem inditják be őket.
2022. dec. 7. 13:40
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Építkezéseken sincs fűtés (főleg nem, amíg csak a falak állnak meg még azok sem), kukásoknál sincs fűtés, áruházak hűtőházaiban, raktáraiban sincs... szép is lenne, a húsok,halak, miegyebek megromlanának)... erre esetleg valamilyen pótlékot lehet kérni. (De szerintem elküldenek melegebb éghajlatra, ha ezt megteszed,de ha nem létfontosságú a munka, akkor a zord munkakörülményekre hivatkozva szerintem meg lehet próbálni.)
2022. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

4: Nem is csodálom, hogy nem indítják be, most, hogy lecsengett a koronavírus, olyan gazdasági válságot hagyott hátra maga után, hogy minden cég ott spórol, ahol tud.

Nem nagyon van cafetéria sehol (brutális rajta az állami adókulcs, szinte minden fajtáján), ahol lehet, ott maradt a home office (a számítógépek áramköltsége így nem a céget, hanem a munkavállalót, a dolgozó embert terheli)

2022. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez nagy cég nagy vezérkarral (milliós fizetésekkel),ne a mi gázszámlánkon kezdjék a spórolást,hanem az ő fizujukon...
2022. dec. 7. 14:00
 8/18 anonim ***** válasza:
Nincs
2022. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
7: Ez még elméletben sem így működik, gyakorlatban meg aztán pláne nem.
2022. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hat eleg sokan vegeznek kinti melot vagy futetlen raktarba stb.. szval a "hideg" miatti panaszokat nemhinnem h komolyan vennek
2022. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!