Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudom a stresszt...

Hogyan tudom a stresszt feldolgozni, amit a havi számlák befizetése jelent, amivel mindig egyedül kell megbírkózzak?

Figyelt kérdés

Egyedul élek, aminek sok elônye van, de hátránya is. Peldaul nem tudok arra gondolni, hogy majd a szamlaim ígyis úgyis kifizetôdnek, peldaul, ha kicsit többet költök.

Nekem iszonyat ijesztö minden hónapban egyedul nyitni a szamlakat es szembesülni veluk es ki is fizetni egyedul . Mindig felek hogy egyszer nem lesz eleg penzem ra. Ez a legnagyobb félelmem, hogy egyszer nem lesz penzem es nincs ki segítsen.

Mas hogyan bírkózik meg ezzel az érzéssel ?


márc. 3. 10:31
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Ja, 12 éve csinalom ezt. Hó végén kifizetek mindent es hó elejéb van par nyugodtabb napom. Utána már esnek be megint az újabb számlák

Sosincs vége, amíg élek.

Olyan h kifizetek valamit es fél évig nyugtom van, az volna a jó.

márc. 3. 10:34
 2/36 anonim ***** válasza:
90%

Hat tegyel felre annyit amennyi az eves szamlaid koltsege, es nyugid lesz.


Hat nemtudom amugy, bennem ez nem merul fel, de talan mert tudom hogy van eleg megtakaritasom, hogy evekig ellegyunk belole ha olyan van.

márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%

Jól értem, hogy az a módszered, hogy az utolsó fillérig elköltöd a nélkülözhető pénzed?

Mert így valóban borítékolva van a csőd, pár éven belül.

márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%

Rosszul csinálod. Ne az utolsó, hanem az első dolgod legyen kifizetni a kötelezőket, és a maradék pénz az, amit utána elkölthetsz.

(Bár nem ártana a kötelezők közé sorolni némi megtakarítást sem, amihez nem nyúlsz, nem szerencsés hónapról hónapra élni.)

márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
úgy, hogy többet keresek mint 1 havi számláim összege.
márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

1. Először mindig a számlákat fizesd be, utána költhetsz a maradékból.

2. Ahol lehet, állítsd be automatikus fizetést.

3. Ha esetleg megszorulsz és egy-egy hónappal elmaradsz, vagy átcsúszik a következő hónapra a fizetés, az még nem a világ vége...

márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem tudom hány szolgáltatást fizetsz, hogy neked folyamatosan esnek be a számlák, de én szimplán azonnal befizetem mindig és kész, így nem kell agnoziálni rajta.
márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Persze, hogy a havi kötelezöket fizetem elsönek, házbér, villany, mobil, biztosítás.

Nem arról van szó, hogy össze vissza fizetek es esztelenul költök es utána állok neki a kötelezö szamlaknak.

De miuran mindent kifizettem es kajat is vettem, felretenni mar nem tudok. Csak ha valaki nyakára költöztem volna, úgy igen

márc. 3. 11:05
 9/36 A kérdező kommentje:

Mindenki mindent félre értett látom, már amit lehetett.

Nálam ahol lakom, az új szamlak 5 ike es 15 ike közt jönnek es hó vegen kell fizetni öket

márc. 3. 11:09
 10/36 A kérdező kommentje:
Nem kérek több választ, köszönöm az eddigieket
márc. 3. 11:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!