Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A zárkózott, csendes, visszahú...

A zárkózott, csendes, visszahúzódó embereket általában nem kedveli a többségi társadalom? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Szerintetek is kivannak közösítve ezek az emberek vagy nem? Legalábbis a nagyrészük? Ennek szerinted mi az oka? Ha te nagyhangú, beszédes stb. típus vagy, hogyan vélekedsz róluk?

márc. 7. 15:12
A kérdező szavazást indított:
Ezeket az embereket általában kiközösítik, megvetik stb.
Ez egy hülyeség, nem közösítik ki őket, max néhány személyt
55 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Én nem szoktam ezt érezni, igaz én nem is a szélsőségesen zárkózott típusú vagyok, az még engem is idegesít.
márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
12%
Aki csendben van általában nem bántják.
márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

Aki zárkózott, az nehezen ismerkedik. Ez kívülről furcsa, főleg egy átlagosan, vagy nagyon beszédes embernek. Márpedig ami furcsa, azt az emberek kerülik általában, mert azt gondolják, h baj van vele, azért furcsa.

Én nagyon zárkózott típus vagyok, hetekig képes vagyok 1 szó nélkül együtt dolgozni valakivel, ha az nem szól hozzám. Onnantól kezdve viszont, h nyitnak felém én is elkezdek nyitni és egy idő után full normálisan beszélgetek bárkivel.

Több ismerősöm is megjegyezte már, h eleinte eléggé ferde szemmel tekintettek rám, mert mindig kicsit félreálltam a társaságból, amíg lassan meg nem ismertem őket. Aztán mikor kiismertek, megkedveltek, már normális vagyok a szemükben, de idáig eljutni velem sokkal nehezebb, mint egy átlagemberrel. Leginkább párkapcsolati téren jelent ez problémát sztem, az egy pokol, eleinte. Leszólítani egy idegen lányt az mindig olyan óriási nehéz dolog volt az életemben.

márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Általaban nem szándékos a kiközösítés, csak a közös téma, érdeklődési kör hiánya miatt így alakul.
márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem mindig ennyire egyértelmű. Ha egy közösségben többségében nyitottak az emberek, felfedik magánéletük apróbb részleteit, akkor óhatatlanul fókuszba kerül az aki hallgat, akit nem ismernek. Ez okozhat kibeszélést, akár kiközösítést, hiszen a másik nem vesz részt ebben. S hogy törődnek-e ennek az okával? Frászt! Egyszerűbb címkézni. Amúgy akik között látszólag megvan az összhang a beszédtéma, és ismerkedés miatt, azok között is kialakul az ellenszenv, azért mert megismerik a másikat :D
márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
46%
Többségében le vannak igen nézve
márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
43%
Nincsenek sem lenézve, sem kiközösítve. Annyiról van szó, hogy nehéz olyannal teniszezni, aki nem szívesen szervál és a labdákat sem mindig üti vissza - meg egy idő után azt is fogod gondolni, hogy ő nem is szeret teniszezni.
márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%
7# Én szeretnék teniszezni, csak épp nincs senki sem a másik térfélen. Olyankor mi van?? 🤔🤔
márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%

#8, szerintem ez valahogy úgy van, hogy az emberek oda-odaütnek labdákat az embereknek, és van aki visszaüti, van aki nem, van aki túl nagyot, stb. Azzal maradsz egy pályán, akivel jót sikerült ütögetni egymásnak.


A csendes emberek nehezebben ütnek oda labdát másnak, és ha odaütnek nekik egyet, nehezebben adják vissza. Aztán mindig jön egy extravertáltabb, akivel meg jó a játék, és a csendes ott marad egyedül. Az igazán rossz, hogy ez öngerjesztő, mert így egyre kevésbé lesz önbizalma az illetőnek adogatni, mert már úgy gondolja, úgysem lesz játék.


Ez szomorú, de szó sincs arról, hogy kiközösítenék.

márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
9# Hát én sokszor szerváltam, de a sok paraszt képtelen volt visszaütni.. 😆😆😆😂
márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!