Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hozott már ki valakit a...

Hozott már ki valakit a gyúrás depresszióból és magányból? Ha igen, hogyan történt mindez?

Figyelt kérdés

márc. 15. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Depresszióból nem, de szorongásból, önértékelési problémából, testképzavarból igen.

(Anorexia >> gyúrással +20 kilót felszedtem 3-4 év alatt)


Depressziós is voltam 2 évig, de annak pont az a lényege, hogy élni sincs kedved, felkelni se reggel, nemhogy nekiállni edzeni....

márc. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Időt töltöttem gyúrassal minden nap,jártam kocogni is . Lényeg,hogy felkészültem arra,hogy lesz idő,amikor lesz 1-2 barátom vagy párom. Mindig úgy készülj,hogy nem mindig lesz ennyi időd a sportra.
márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az egy dolog hogy az embernek se elni nincs kedve, se felkelni reggel. Mégis megteszi. Az emberek legnagyobb részének dolgozni sincs kedvük, mégis megteszik (a legtöbben). Ehhez sem kell feltétlen kedv szerintem...
márc. 15. 16:03
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Az edzés egy kicsit más...

Én is depressziósan mentem dolgozni, mert az kötelező.

márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem konkrétan gyúrás, de általában fizikai munkákat végzek és nagyon jó hatással van a mentális egészségemre, egyszerűen kell az agynak a mozgás, hogy elég oxigén szabaduljon fel. Sokkal jobb a közérzetem olyankor, mikor ilyen melóm van, mint amikor csak ücsörgök. Persze az ücsörgős meló mellett is el lehetne menni edzeni, csak azt már a szabadidőmből kellene megoldani, amihez nyilván már kedv kellene.

Szóval mindegy, mit csinálsz, nem feltétlen kell gyúrni, igazából akármi jó, ami mozgatja a tested, mehetsz futni, úszni, választhatsz valami harcművészetet, stb, sokféle mozgásforma létezik szerencsére.

márc. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

A depressziónak és a szorongásnak is vannak azért fokozatai. Vannak, akik nem süllyednek olyan mélyen bele a depresszióba, hogy nem hagyják el az otthonukat, de fáradtabbak, mint szoktak, elvesztik az emberek és a hobbijaik iránt az érdeklődést stb.

A testmozgás segít egyébként a mentális problémákon. Eltereli a figyelmed, jobb lesz a közérzeted, úgy érzed, valami hasznosat csinálsz. Viszont a depresszióból egyedül kijönni nagyon nehéz. Pont a depresszió az az állapot, amiben egy szakember kellene, hogy segítsen. Vannak jobb és rosszabb időszakok, de ha már volt egy depressziós szakasza az életednek, az könnyen újra megismétlődhet. A sport egy jó mankó lehet, de ha van lehetőséged, mindenképp kérj orvosi segítséget! Kitartást neked!

márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
ha valaki igazán depressziós,az valóban az ágyból se tud felkellni,ha mégis,és pl el megy dolgozni,ott ez meglátszik,többek közt a munka teljesítményén,sokáig nem lessz munkája,fact vagytok ti depressziósok
márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6# és hogy megy a munka? Ezt most nagyon komolyan kérdezem.

Mert én jelenleg itthon vagyok, és van hogy napokig nem tudok felkelni az ágyból. Egy csekkbefizetés is gondot jelent, általában addig halogatom, hogy már csak az utolsó nap fizetem be vagy utána egy két nappal, mire végre el tudok kászállódni a postára. Boltba is akkor megyek amikor már egy napig nincs semmi kajám itthon....

Lassan munkát kell keresnem, mert a spórolt pénzem is véges, semmilyen ellátást nem kapok, de fogalmam sincs hogy fogok reggel felkelni és bemenni bármilyen munkahelyre is, és ott legalább annyit dolgozni mint a másik.

Amúgy ez segélykiáltás is, ha bárkinek bármilyen ötlete van szívesen fogadom magában.

márc. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Jót tesz
ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!