Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy változzak meg?

Hogy változzak meg?

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok, súlyos megfelelési kényszerrel és magánnyal. Az életem során nem igazán tartoztam sehova és igazi barátságom soha nem is volt, mindössze néhány emberrel tartom a kapcsolatot, de mindenhol csak másodhegedűs vagyok. Egyetemre járok, de semmi értelmét nem látom az életemnek mert alapvető szükségleteim hiányoznak (értsd emberi kapcsolatok), így nem tudok előre tervezni csak arra várok mikor üt el a busz. Szociális vagyok, szeretek emberekkel lenni, de mégsem megy a barátkozás. Megfelelési kényszerem van, emiatt unalmas vagyok. Végtelenül kedves vagyok és néha minden szavamat patikamérleggel mérem ki mivel a legnagyobb félelmem az elutasítás. Szinte fóbia szinten. Én csak végre fontosnak szeretném magamat érezni, nem az lenni aki ha eltűnik, senki sem veszik észre. Szinte senki nem ír rám,vagyis senkinek sem számítok. Van hogy csakülök és a telefont nézem hogy mikor ír valaki. Ez tudom hogy beteges. Ez így nem maradhat mert bele fogok őrülni. Aki olyan teszetosza és érdektelen, annak nincs jövője.
ápr. 5. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológussal elkezdeni egy terápiát. Egyedül nem fog menni.
ápr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Azt mondod lenne értelme?
ápr. 5. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolkodtál rajta valaha, hogy jó lenne megtanulni motorozni ?

Kitisztítja a fejedet és az esélyed is növekszik egy kicsit arra, hogy összebarátkozz valakivel.

ápr. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

és még a busz is elütheti, ha a kanyarban előz:) Nem vicces, amit írtam, de eszembe jutott egy ismerős.


Amúgy meg el kell magad helyezni, de nem oda, ahova most teszed magad, hanem rendesen és magadat értékelve. Az, hogy egyetemista vagy azt jelenti, hogy nem a legbutábbak közt vagy, van eszed, képes vagy tanulni, érdekelnek a dolgok. Azt itt nem látjuk, hogy mi a kapcsolatmentesség oka, de hogy vágysz ilyesmire az azt jelenti, hogy egészséges vagy. Hobbid van, érdekel valami tevékenység? Azt lenne szerintem érdemes megnézni. Mostanában még a vak macskák idomítására is lehet társakat keresni, ha az érdekel.


Egy időben mindig rosszul adtam el a régi autóimat, mert nagyon el akartam adni őket és ez azonnal látható volt. Aztán rájöttem, hogy nem így kell ezt csinálni. Ma már úgy adom el, hogy szinte hagyom, hogy a vevő rábeszéljen, hogy pont neki adjam, mert amúgy nem adom oda. Szóval úgy látszik, mintha meg kéne arról győznie, hogy neki kell adjam. Kicsit így van a kapcsolatokkal is. Nem kell megfelelni, erős vagy, értékes vagy, bárkivel nem adod össze magad. Ha akarja az ismeretséged, akkor ok, ha nem, akkor is rendben van. Ez működik szerintem.

ápr. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"Hobbid van, érdekel valami tevékenység?" Kirándulni szeretek, pontosabban várost nézni. Valamint eljárok néha kondizni.
ápr. 6. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Ott se semmi kapcsolat?
ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. Nemrég még ki sem mozdultam. Mostanában elkezdtem elmászkálni, sajnos csak egyedül. Falun lakom, van egy kis konditerem, de oda csak 40 körüliek járnak rajtam kívül. Meg cigányok... Semmi degradáció, csak hogy is mondjam? Más hullámhosszon élünk. Van valaki akivel néha eljárok kondiba, de azon kívül nagyon ritkán találkozom vele mert van dolga. Ő is egyetemista, de nagyon sokat dolgozik mellette. Próbáltam hozzá közeledni, de ő fontosabb nekem mint én neki.
ápr. 6. 15:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Koltozz varosba
ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!