Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen nehezen elérhető,...

Milyen nehezen elérhető, társadalmilag hasznos célnak szentelnétek az életeteket, ha teljesen kikerülne a képből a szerelem/párkapcsolat, gyerek/család, stb?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, van egy diplomám de az semmire nem jó.


Viszont nincs akadálya annak, hogy mindent elölről kezdjek, elmondjak az anyagi javakról és úgy éljek mint mondjuk egy taoista, azzal a különbséggel hogy valami nemes célnak szentelhetem az életem, a fentiek helyett.



máj. 26. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nevelőszülő lehetsz. 14 éven felülieket kapsz bőven. Az is nemes cél. Nem kell hozzá férj vagy párkapcsolat.
máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Semmilyennek, nincsenek ilyen céljaim.
máj. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Hát, ha nem ütközne erkölcsi korlátokba, akkor a maffiavezér politikai térből való kivonása elég hasznos lenne társadalmi szempontból az ország jelentős hányada számára. :)

Esetleg a diplomádhoz kapcsolódó valamilyen karitatív tevékenység? Pl. pedagógus diplomával szegény gyerekek oktatása Afrikában vagy eü diplomával segítségnyújtás valamelyik fejlődő országban? Vagy nem tudom milyen diplomád lehet, de a legtöbbhöz biztos tartozik olyan civil tevékenység is, ami mellé jó szívvel oda tudnál állni.

NANE bántalmazott nők, titkos menedékházak? Szociális munka? Hajléktalanellátás? Nyugdíjasotthon? Gyermekotthon? Háborús menekültek megsegítése? Állatmenhely?

máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden társadalmilag hasznos cél közül a legnemesbiknek tartom a nevelést. Az embert emberré nevelni. Hogy találjon vissza a természethez, egymáshoz; élje meg azt, amitől több, mint az állat. Hogy forduljon vissza arról az önpusztító ösvényről, amin elindult.


Persze ehhez érzék és némi tudás is kell. Úgy kérni, hogy hallgassanak rám. Úgy beszélni, hogy higgyenek nekem. Úgy mondani, hogy azt megértsék.


Sokféleképpen elérhető e nemes cél. Lehetsz tanár, nevelő, politikus, pap, de akár író vagy zeneszerző is.


Hajrá. Szükség lenne ilyen emberekre.

máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a társadalom nem érdemli meg, hogy tegyél érte, inkább azért élj, hogy te jól érezd magad. Mellette persze lehetsz kedves, segítőkész az emberekkel, már azzal is többet teszel, mint sok bunkó ember.
máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A társadalom te is és én is vagyunk. És a társadalom viszontformál minket. Ha másban nem, azzal, hogy megkeseredünk, mint te is. A gyermekeinket meg pláne formálja. Ezért sem mindegy, milyen társadalomban élünk.
máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nevelés, környezetvédelem.

Nagyon szimpatikus gondolatot vetettél fel!

jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!