Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miert vagyok mindig rosszkedvu?

Miert vagyok mindig rosszkedvu?

Figyelt kérdés

Mindig lehangolt, rossz kedvu, szomoru vagyok minden ok nelkul. Mar egeszen kicsi korom ota. Csak akkor tudok igazan nevetni ha a legjobb baratnommel vagyok de akkor szo szerint mindenen. Mar kiskorom ota ugy erzem, hogy en masok alatt vagyok, tehat mindenki jobb nalam, en pedig egy utolso szerencsetlen senki vagyok. Sok mindenrol van velemenyem de nem nagyon szoktam elmondani foleg akkor ha sokan vagyunk. Peldaul az osztalyban. Csendes vagyok ha nincs ott a baratnom. Ritkan tudok igazan orulni dolgoknak de ha egyedul vagyok, szoval nem lat senki akkor nagyon hamar elerzekenyulok es sokszor sirnom kell de nem tudok. Utalok emberek koze menni foleg egyedul. Ugy erzem, hogy mindenki engem nez es rolam beszelnek, rohognek rajtam pedig le merem fogadni, hogy alig vesz eszre valaki. A sajat hulyesegemnek koszonhetoen nincsenek is barataim. Nincsenek ellensegeim, olyan semleges emberi kapcsolataim vannak. Van 2 megbizhato baratom, a tobbiekkel csak beszelo viszonyban vagyok meg neha hulyeskedunk. Nincs hobbim, keves sikerelmenyem van mert ha tortenik valami az legtobbszor csalodast okoz. Ha nem sikerul valami akkor szomorubb leszek es elmegy a kedvem mindentol. Neha szeretnek meghalni de kozben van bennem olyan erzes, hogy nem akarok mert meg nem tortent velem semmi igazan jo az eletben es tudom hogy van valamilyen feladatom amit teljesiteni kell de nem tudom, hogy mi. Minden napom egyforma, nincs semmi izgalmas/erdekes az eletemben. Nem szeretem a valtozasokat. Keveset beszelek, de neha kifejezetten sokat ertelmetlen dolgokrol de az altalaban akkor van amikor nagyon unatkozom. Nem is tudom mit irhatnek meg magamrol... kerdezhettek ha tudtok segiteni. Miert vagyok ilyen? Nem akarok ilyen lenni de nem tudok megvaltozni.

16/L


2013. máj. 18. 22:34
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Es bocsi a hibakert csak telorol vagyok.
2013. máj. 18. 22:35
 2/18 anonim ***** válasza:
emos vagy
2013. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Pszichológus? Depresszió
2013. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok emos. Utalom az emosokat.
2013. máj. 18. 22:39
 5/18 Csonti95 xD ***** válasza:

Mindent ki lehet nőni..., meg fogsz változni :) hogy milyen irányba azt nem tudni, de mindenképp lesz változás.


Hobbi sem ártana, a eltereli a gondolataidat a "problémákról", bár 16 éves lányként nem vágom milyen problémáid lehetnek :D

2013. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Milyen hobbi? Semmi sem erdekel. Ami meg igen ahhoz nem ertek es 1-2 probalkozas utan abbahagyom az egeszet. A rajzolas erdekel de amikor mar huszadjara radirozok ki egy vonalat osszegyurom a papirt es honapokig nem huzok rajzolas celjabol egy vonalat sem mert csak ideges leszek.

Szerintem en tudom h milyen gondom van 16 evesen? Meg ugy egeszen szuletesem ota idaig. Nem mostanaban kezdodott ez hanem amiota az eszemet tudom.

2013. máj. 18. 22:48
 7/18 Csonti95 xD ***** válasza:
51%

Szerintem nincs veled gond, max a világról alkotott képed.. (bár erről még nem beszéltél szóval szúrj le ha tévedek:)


Semmi nem mehet elsőre, de a kitartás meghozza a gyümölcsét, ezt elhiheted! Próbálkozz és össze fog jönni, ne add fel azt ami tetszik és szereted!

2013. máj. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Mintha saját magamat olvastam volna 16 évesen.

Én 37 vagyok.

Szerintem nagyon hajlamos vagy a depresszióra, akárcsak én.

Sajnos én sem kezeltetem a dolgot a mai napig, és ha csalódás ér rettentő erővel tér vissza.

Ma már azt mondom, hogy az akkor lelki fájdalmak 16 évesen, ami mint ahogy írod nálam is tulajdonképpen ok nélküliek voltak javarészt, semmik azokhoz képest ami utána következett.

Én csak azt tudom javasolni, hogy egy pszichológushoz kellene elmenned, mert ha emlékeid szerint kisgyerekként is volt ez, akkor kellett, hogy valami akkor kiváltotta. Ezeket mind fel kellene tárni.

Egyébként én most a homeos bogyókon gondolkodom szorongás ellen, mert nekem kimondottan az van. Majd a gyakorin rá is keresek kinél mi hatott. Kimondottan pszichiátriai gyógyszerektől nagyon tartok, mert sajnos ismerek olyat aki már tök függő tőle, nagyon rossz passzban van, amikor már kezd hatástalanná válni, akkor írnak neki másikat. A titok című filmet ismered? Én amikor az abban hallottakat megpróbáltam használni tényleg jó lett minden körülöttem. Csak nem tudom megtartani. Nem tudom saját magamat legyőzni, hogy gondolkodjak pozitívan. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ja, az emberi kapcsolatok nagyon fontosak, próbálj meg nyitni mások felé. Amikor felfedezed, hogy jó visszajelzéseket kapsz saját magadról a másik szemében, akkor vond le a következtetést, hogy ez az, ilyennek kell lennem. Nekem is idő volt mire rájöttem, hogyan legyek szimpatikus bárkinek elsőre. Én általában az vagyok, most már. De akkor.... Én is egyedül voltam.

Ha eléred azt hogy legyenek barátaid újra, ne felejtkezz meg arról, hogy azokat meg is kell tudni tartani.

Én is hónapokra, majd évekre egy haláleset miatt (meghalt a párom) befordultam. Senkiről nem akartam tudni sem. Hát le is épült mellőlem szinte mindenki. Újra kellett kezdenem mindent.

Soha ne feledd, nincs olyan, hogy nincs tovább... mindig lehet újra kezdeni.

Győzd le önmagad. Ez lesz a legnehezebb. A többi gyerekjáték.

Boldog életet kívánok neked.

2013. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ismerem a titkot, olvastam is rola de fogalmam sincs hogyan kell hasznalni. Lattam a leirast es a filmet is de nem tudom hasznalni.

Sajnos alkalmam sincs baratokat szerezni, nem vagyok olyan akihez csak ugy odamennek vagy ra mosolyognak. A legjobb baratnomet meg masodikos koromban szereztem de n tudom hogyan, a masikat pedig kilencedik evelejen ugy hogy ram mosolygott en pedig vissza.

Sajnalom a parodat.

2013. máj. 18. 23:10
 10/18 anonim válasza:

"alkalmam sincs baratokat szerezni".

Én is így voltam vele. Aztán belülről megváltoztam, elhesegettem a negatív gondolatokat.

Néha azt gyakorlom, most is, hogy ülök és mosolygok. Minden ok nélkül. Egyszerűen megerőltem az arcizmaimat és mosolygok.

Lehet hülyeség, de már attól legalább egy kicsit vidámabb minden. Próbáld ki légyszí, és írd meg történt- e változás. Természetesen csak abban a néhány percben.

Figyeld meg magad, és hogy mire gondolsz akkor, akkor is olyan negatív minden?

Nálam nem. Inkább semleges lesz, majd pozitív.

2013. máj. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!