Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért égetik máglyán nálunk...

Miért égetik máglyán nálunk azokat a szülőket akik hamar visszamennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha adva van egy nő (aki 29-38 éves kora között vállalt három gyereket, direkt nagyobb korkülönbséggel, hogy a munka ellenére mindegyikkel tudjon külön foglalkozni) és mindhárommal pár hónapos kor után visszament dolgozni, először nagymamai és bébiszitter, majd bölcsődei ellátással.

Nem én vagyok, egy barátnőm, akit emiatt megszólnak. Pedig szerintem nagyon jó anya. A nagyobbak értelmes nyitott gyerekek.

Miért kell mindent elítélni? Azt is ha fiatalon szül, azt is ha idősebben, azt is ha a semmire, azt is, ha már letett valamit az asztalra korán, és ezt szeretné megtartani.

Nyilván nem lesz a gyereknek semmi baja tőle, és lehet nagyon jó anya-gyerek kapcsolat. Ha csak abból indulok ki,hogy édesapámmal ugyanolyan jó a kapcsolatom, ugyanúgy szeretem (és még jobban is megértjük egymást:)), pedig ő dolgozott.


2013. máj. 17. 09:05
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
97%
Aki ítélkezik az irigy. Egyébként mindenki azt mond amit akar, mert szerintem saját magánügyünk, hogy hogyan neveljük a gyerekeinket!
2013. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
25%
Ez talán azért van így, mert elsősorban a gyerek érdekeit kell nézni, akinek pedig az az érdeke, hogy legalább 2 éves koráig az anyukája mellett legyen, legalább 1 éves koráig anyatejet kapjon. Nem véletlenül alakul át a nő szervezete erre az időszakra, a hormonok is másképp dolgoznak, szülés után az anyukának és a babának is nyugalomra és kiegyensúlyozott életre van szüksége. Az anyukát nem fogja pótolni sem nagymama, sem más. Persze, hogy fel lehet nőni így is, de szerintem ezeket a drága napokat, perceket kár feláldozni, ha nem feltétlenül muszáj, mert nagyon ritkán adatik meg.
2013. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
69%
Csak nálunk divat 3 éves koráig otthon ülni a gyerekkel. Más országokban érdekes elég fél év is. Szerintem jól csinálja a barátnőd.
2013. máj. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
10%
A gyereknek legalább 4 éves koráig az anyja mellett lenne a helye. Aki az 1 éves, pelenkás, beszélni sem tudó kisdedet bölcsibe adja, az képzelheti/hirdetheti magáról, hogy jó anya, csak éppen nem elégíti ki a gyerek szükségleteit.
2013. máj. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
53%
Azért itélik el mert irigyek rá, mert ők 1 gyerekkel sem képesek fenntartani normálisan a családot, ellátni magukat, és az otthonuk egy koszos kupleráj, ami csak akkor van rendbe ha takaritónőt fogadnak.Ezért.
2013. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
83%
4 Egy gyereknek 1,5-2 éves korától szüksége van a saját korosztályára, hogy fejlődni tudjon, és ne egy papa-mama elkényeztetett, erőszakos, hisztigéppé váljon 4 éves korára, akitől képtelenség a szülőknek és senkinek egy épkézláb felnőtt beszélgetést lefolytatni.
2013. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy valaki attól lesz jó anya, hogy ellátja a gyereket. A kicsik ellátása/elláttatása egy alap dolog, ami mellett még lehet valaki jó vagy rossz anya.
2013. máj. 17. 09:25
 8/51 anonim ***** válasza:
31%

Ezért nem érdemes egy kérdésre sem válaszolni, mert amint az ember olyan véleményt mond, ami nem tetszik egyeseknek, egyből lenullázzák. El kell fogadni, hogy a természet és az ösztönök úgyis mindig erősebbek lesznek, akárhogy is próbálnak az emberek közbeavatkozni. Aki már szült gyereket, az tudja a legjobban, hogy micsoda változások mennek végbe a testébe. Aki fél évesen elmegy dolgozni, az már nem igazán tudja megoldani, hogy szoptassa a babáját. Miért kell megfosztani ettől az értékes ajándéktól a gyereket? Hiszen tudósok állapították meg, hogy az anyatejnél nagyobb immunerősítőt még nem sikerült feltalálni, a legjobb minőségű tápszerek sem érhetnek az anyatej nyomába.

Én sem annak vagyok a híve, hogy éjjel-nappal otthon kell üldögélni, akár egy pár órás munkát is el lehet vállalni, én annak vagyok ellene, ha valaki önszántából (tehát nem azért, mert rá van szorulva) alig várja, hogy lepasszolja a gyereket és mehessen nap mint nap dolgozni, másra hagyva közben a kicsit.

Mindig jót nevetek, amikor külföldi példákkal jönnek egyesek, szerintem meg is lehet nézni, hogy sok gazdag, külföldi országban milyen gyerekek nőnek fel. Mindenük megvan az anyai törődésen és szereteten kívül.

2013. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 Kései Sirató ***** válasza:
61%

Minden relatív az életben, a dolgokat sokan feketén-fehéren látják, vagy így, vagy úgy, pedig szinesebb a skála.

A lényeg:

A gyereknek jó, ha az anyja mellett van legalább 1 éves koráig, de az is jó, ha nem éheznek és a szüleinek van munkahelye. Aki teheti , maradjon legalább 1 éves koráig otthon sztem, de akinek ettől függ, hogy megmarad-e az állása, vagy pedig megélhetési gondjai vannak, az menjen vissza dolgozni. Arra is a gyerek érdekében van lehetőség, hogy a nagymama menjen gyes-re például. Nem láthatunk bele egy-egy család életébe, mindenki maga tudja az okot, hogy mit miért tesz. Én inkább azon vagyok kiakadva, aki 4, vagy több gyereket vállal, mert nem tudom elhinni, hogy minden gyerekkel rendesen foglalkozik, egyszerűen nincs a gyerekekre elég ideje. Hiába van otthon egy anyuka, ha 4, 5, vagy 6 gyereke van.

A barátnődnek nem lesz könnyű, mert amikor haza megy, akkor jó lenne, ha csak a gyerekkel foglalkozna, és hanyagolná a házi munkát. Jó lenne, ha apuka sokat segítene a házi munkában.

2013. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Én még most várom az első gyermekemet, úgy tervezem 2 éves koráig itthon leszek vele, de én utálom a munkám:) és ebből ki lehet szállni egy időről, míg az övéből nem igazán. Akkor húzhatja le a rolót. A sok okos azzal jön, hogy ott a férje aki jól keres, de én nem hinném, hogy egyrészt csak a pénz miatt csinálná, másrészt ha valakinek van pénze akkor az egy kicsit ördögi kör, mert mindent megtesznek hogy ne kelljen lejjebb adni, még akkor is ha a férj bevételével is jócskán átlag felett élnének. Szóval látom én hogy megvan ez a része is, amit lehet önzőségnek beállítani. De szerintem inkább becsülendő hogy nem a könnyebb utat választotta és szült egyet.
2013. máj. 17. 09:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!