Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is érzi úgy hogy fél az...

Más is érzi úgy hogy fél az emberektől, és ezzel ellentétben mégis iszonyatosan fél a magánytól, folyton vágyik emberi kapcsolatokra, és az emberi kapcsolatok tartják egyben?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kapcsolatban kell lenni valakivel, mindig közel kell kerülni az emberekhez. Mintha ez gyógyítana, nyugtatna meg, hogy vannak emberek körülöttem, vannak kapcsolataim. Mint egy szivacs úgy vágyom emberek társaságára, néha sok is vagyok. Mégis félek az idegenektől, az új helyzetektől, kicsit szocfóbos vagyok. Ez olyan ellentmondásos, ezért nem is értem hogy van ez, mi okozhatja ezt.


Ti hogy vagytok ezzel?



2013. jún. 3. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valahogy én is így vagyok ezzel,beteg vagyok a gondolattól hogy egyedül maradok,közben feszült vagyok társaságban,csak arra tudok gondolni hogy nincs rám szükség,nem szeretnek. Nem egyszer ki is akadtam emiatt,volt hogy hetekig alig bírtam aludni mert egész éjjel azon sírtam hogy mennyire egyedül vagyok. Odáig lovalltam magam az egészben hogy már a végén depressziós és evészavaros lettem,most annyira befásult vagyok hogy ha csak tudom,kerülöm a társaságot mert jobban esik csöndben egyedül lenni. Pedig jó lenne megint felszabadultan pörögni mint régebben,de tompa vagyok nagyon :(

18/L

2013. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
16 éves félénk természetű srác vagyok (ezért sokan elítélnek)én is félek az emberektől idegenektől ennél fogva nem igen van sok barátom...de ha találok új barátot az biztos olyan barátra vágyik min pl én:nyugis,meghalható,érzelmes,nem vágyik semmi extrára...bár ez így elég lányosan hangzik de felvállalom..
2013. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen,én is sokszor érzem ezt,sokszor van,hogy valahogy inkább elkerülném az embereket,még a barátaimmal sem akarok beszélni,de egy idő után már túl magányosan érzem magam,nem értem miért ragaszkodom olyankor ennyire az emberekhez...
2013. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, csak én annyira besokalltam a magánytól, hogy szerintem a magány bárminél félelmetesebb, még az embereknél is. Azóta még társaságban is megszólalok, pedig erre sose volt példa.
2013. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

értem. jó de az már nem normális, hogy pl. egyáltalán nem tudok egyedül lenni, annyira félek tőle. Nagyon rá kell kapaszkodnom az emberekre, páromra, barátaimra, hogy nehogy egyedül maradjak. Ha a barátom mondja, hogy ma nem jön át, vagy ha nem zöld skypon, már teljesen rosszul vagyok szétesek. Rettegek, szorongok, ilyen roham jön rám. Ha egyedül megyek az utcán, fel kell hívnom valakit, csak hogy addig is beszéljek valakivel. Ha hazajövök egyből információt keresek, ingert, hogy valakivel chateljek, mert megőrülök.


rájöttem "félek magammal lenni" ... talán.


De mindig kell hogy valami emberi inger érjen, benne legyek a társadalomban, emberi kapcsolatokban. érjenek érzések, hatások, emberekkel kapcsolatban, emberektől. Hogy rám figyeljenek, hogy legyen kinek adni, kivel foglalkoznom.


Emellett mégis van egy kis szocfóbom. És rájöttem, hogy ez nagyon ellentmondásos.


Hogy félhetek az emberektől, ha közben meg pont az emberi kapcsolatok vannak rám nyugtató és gyógyító hatással?

2013. jún. 3. 21:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez gond, jó lenne neked egy pszichológus. Meg kellene találnod magadban azt, akivel szeretsz egyedül maradni...
2013. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én jól érzem magam egyedül. Ma rendeltem meg az Absolute Sandmant-t, tökéletes napom van!
2013. jún. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os, most nagyon jót mondtál! ez ilyen formában még nem jutott eszembe. járok terápiára egyébként, majd elmondom neki ezt.
2013. jún. 5. 09:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülök!

Egyedül lenni nagyon érdekes, ha valamelyest jóban vagy magaddal. Találkozhatsz önmagad mélyebb rétegeivel, amelyek csak a csendben hozzáférhtőek. Írhatsz, rajzolhatsz, festhetsz, szimbólumokat kereshetsz, fantáziálhatsz. És mindezt beviheted a terápiába.


"Ha valaki megtalálja önmagát olyan palotába jut, amelyben élete végéig méltósággal lakhat." (James A. Michener)

2013. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szuper! sokat segítettél. most már csak meg kell találnom önmagamat magamban :)
2013. jún. 6. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!