Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen munkát tudnék végezni,...

Milyen munkát tudnék végezni, ahol nem kell emberekkel érintkeznem (közgazdász diplomám van)?

Figyelt kérdés
A lényeg az lenne, hogy ne legyenek közvetlen kollégáim, akikkel "bájologni" kell, formálisabb munkakapcsolatok kezelése nem esik nehezemre.
2013. júl. 14. 19:51
 1/6 anonim válasza:
Miért kell bájologni egy kollégákkal? Én soha nem teszek ilyet. Megszokták, hogy cinikus vagyok:-) Ha nem egy bank ügyfélszolgálatán dolgozol, akkor semmi gond. Bájolgást bármikor be lehet fejezni és annyi is elég, ha nem piszkálod a többieket túl sokat. Átmenetnek bele kell temetkezni a munkába, persze csak látszólag. Elég a sok közül egy-egy normálisat kiválasztani, akivel egy kicsit közelebbi kapcsolatot tarthatsz.
2013. júl. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor tanulhat az ember és formálódhat igazán emberré, ha emberek közé veti be magát, még ha néha karmok közé is kell ugornia.
2013. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, de ha folyamatosan ilyenek közt vagyok, megkeményedek, és én nem akarok megkeményedni.
2013. júl. 15. 13:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor legyen ez egy feladat, kihívás neked: közösségben is menjen, ami egyedül már megy!
2013. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az egyik ideális foglalkozás -de ehhez át kell képezni magad,(valamit valamiért)- a kertész szakma.( kertépítés,fenntartás)Én az vagyok,hidd el,folyton egyedül dolgozhatsz!és csak diplomatikus üzleti kapcsolatban kell állni a megrendelővel.-a növények sokkal hálásabbak mint az emberek...csak bírni kell,a magányt..de ha elég antiszociális vagy,bírni fogod.
2013. júl. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Munkahely nem terem minden bokorban, különösen nem manapság. Ha jó a fizetésed, nem utálod túlságosan a munkád és nem dolgoztatnak kíméletlenül sokat, akkor a munkahelyváltást el kell felejteni. Kivéve, ha nem akad az utadba egy sokkal jobb, de akkor se a kollégákra kell koncentrálni, mert azok kezelhetők.

Nem egészen értem ezt a "megkeményedek" dolgot. Nem félrehúzódónak, vagy keménynek kell lenni, hanem egy más pozíciót kéne felvenni. A legjobb kifejezés erre a mozizás:-) Nem kell sokat beszélni, hanem inkább beszéltetni a másikat, de higgadtan. Az a gond, hogy Te részese leszel a beszélgetésnek. Pl. ha a kolléga mesél valamit, akkor úgy érzed, hogy neked is meg kell nyilatkoznod ebben a témában, valamit mondanod kell a témához kapcsolódóan és ehhez semmi kedved. Nincs is erre semmi szükség, csak hallgatni kell őket, esetleg tovább kérdezni. Hidd el, hogy a kollégáid leginkább magukról szeretnek beszélni, csak mellékes számukra a Te mondandód:-) Ők beszélnek-beszélnek, csak néha kell nekik adni egy kis "segítő kérdést":-) Nem kell neked koncentrálni arra amit mondanak, csak felszínesen hallgatni. Inkább nézd a kezüket, mimikájukat, lábuk mozgását stb. (óvatosan) Meglepő dolgokat fogsz felfedezni , amit eddig észre sem vettél. Figyelj inkább a testbeszédre, ha utána olvasol egészen szórakoztató. Persze ez nem megy egyszerre, de lehet fejleszteni a képességet. A férfiaknak ez sokkal jobban megy, sokaknál a házasság alatt automatikusan kialakul. Hallgatják feleségük mondandóját, okosan bólogatnak, de ha rákérdeznek, akkor fogalmuk sincs, hogy miről is van szó:-)) Jó-jó... nem általánosan mindenhol van ez így, de gyakori. Ki kell dolgozni valami módszert az adott helyszínre és még szórakoztató is lehet, ha utánaolvasol bizonyos dolgoknak.

2013. júl. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!