Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A depresszióból tényleg csak...

A depresszióból tényleg csak pszichológussal lábalhat ki az ember?

Figyelt kérdés

Írtam egy oldalra ahol orvosok válaszolnak és azt írta nekem a doki hogy depresszióm lehet/van meg hogy látszik hogy nem találom az utamat...

Megadta a honlapjának a címét, de a felmérő beszélgetés nála 24 rugó, és kezelésenként 8 rugó / óra.

Szerintetek ez nem túl sok? Nekem egyenlőre nincs ennyi pénzem :S

Van esetleg valami ötletetek hogy hogyan lábalhatnék ki ebből "házi módszerekkel"?


2013. aug. 24. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hallgassál olyan zenet,amely segit, hogy elfelejtsd a gondjaidat, sportoljal,fussal ez nagyon jót tesz, menjel õszinte emberek közé.Nagyon fontos, hogy miért érzed depressziósnak magadat, mert lehet csak bebészeled magadnak, az orvos meg akar egy kis lórét keresni.
2013. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Meg az is nagyon sokat tud segíteni, ha van egy személy, akiben feltétel nélkül megbízol, aki támogat és kiöntöd neki a lelked.
2013. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen orvos hozzá,elég ha csak akarod hogy ne légy depis,és valami csoda folytán nem is leszel az.Nézd meg magad külső szemmel,és döntsd el te hogy van e értelme a rossz kedvnek.Egyszer élünk,te vagy önmagad ura,olyan leszel amilyen akarsz lenni.Ha a depit választod akkor nincs sok agyad,inkább élj ahelyett hogy mindog rossz kedved van,örülj annak amid van.Az egész attól függ hogy mit akarsz,mert minden lehetséges,csak akarni kell.
2013. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Van olcsóbb is.

Az igazi depressziót nem a kellemes zene meg a táncikálás gyógyítja, az csak a sima rosszkedvre és lehangoltságra jó.

Manapság már mindenki "depis" mert az olyan "trendi", holott az igazi depresszió betegség és segítséget igényel. Sajnos nekem volt, nem egyedül jöttem ki belőle.


A netes doki célja az, hogy menj hozzá és fizess, naná hogy azt fogja mondani, hogy depressziós vagy. Ugyanígy ismerek fejlesztő központot, ahol az összes felmért gyereknek valami baja van, amit kezelni kell, persze súlyos ezrekért.


Előbb keresd fel a háziorvost, vele meg tudod beszélni hogy tényleg depressziós vagy-e és hová tudsz fordulni.

2013. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem szükséges feltétlenül a pszichológus.Szerintem elég,ha magadba nézel először,aztán utána a környezetedre,utána meg a nagyvilágra.Ezerféle igazi gond,probléma lehet az életben.
2013. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Manapság mindenki depressziós, de kb. ténylegesen a 10%-uk az. Egyáltalán nem biztos, hogy depressziós vagy, de ha igen, abból tényleg CSAK ORVOSI SEGÍTSÉGGEL van kiút.

Egyébként meg vannak jóval olcsóbbak is.

2013. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Justicar ***** válasza:

Vagy nézd végig ezt a filmet:

http://www.youtube.com/watch?v=xeiZTso2Zws

Több mint biztos vagyok benne, hogy sikerrel jársz vele.

2013. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Annyit írtam a levélben neki hogy mindig újra és újra szeretném kezdeni az életemet mert nem sikerül elérnem azt amit szeretnék. Erre írta hogy depis vagyok... Megnéztem hogy mi az a depresszió, nem alszok többet/kevesebbet mint szoktam, találkozok a barátaimmal és sokat nevetünk.

Inkább önbizalomhiányom van, de azon évek óta nem tudok segíteni.

2013. aug. 24. 19:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a csávó egy kókler (ez mondjuk abból is látszik, hogy neten keresztül "diagnosztizál").

Ennyiből nem lehet megállapítani, hogy depressziós vagy-e vagy sem, véleményem szerint inkább nem.

2013. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Szerintem előbb tisztázzuk, mi az a depresszió.


A tartós szomorúság állapot.

A depresszió betegség, amit kezelni kell.


Ha depressziós vagy, akkor az agyad nem termel (elég) dopamint és szerotonint, ami miatt alacsony a dopamin és szerotonin-szinted. Ezért betegség.


Ha mániás-depressziós vagy, akkor két stádiumod van. Az egyik a depressziós, a másik a mániás. A mániás időszakban indokolatlanul nagyon jól vagy, pörögsz, motivált vagy, jókedvű, elszánt, ambiciózus, stb., de ez is ártalmas, mert egy mániás-depressziós ember mániás időszakban meggondolatlan dolgokat tesz. Annyira önbizalommal teltté válik, hogy egyik nap eldönti teljesen komolyan, hogy ő meg fogja nyerni a lottót. Aztán lovaggá üti a brit királynő. És ha ez nem sikerül neki, az remek ugródeszka a depressziós stádiumhoz, ahol mélyen depresszióssá válik.

Ez köszönhető az össze-vissza termelődő szerotoninnak és dopaminnak. Mikor magasan áll ez a két szint, akkor mániás. Ha lecsökken, akkor depressziós. Általában pár napig tart 1-1 stádium, és állandóan váltakozik.


Ha depressziós vagy, semmihez nincsen erőd, semmihez nincsen motivációd, semmi nem indít be sehogyan. Semmi nem érdekel. A depressziós anyát nem érdekli, ha a gyereke kint a konyhában éhezik, nem eteti meg, mert depressziós, és egész nap fekszik, semmit nem csinál.


Pszichiátrián az egyik módszer a depresszió kezelésére a virrasztás. Ha nem alszol, az agyadban olyan kémiai folyamatok indulnak be, amiktől jó kedved és pörögsz másnap. Aztán persze fáradt leszel, és nem is lehet ezt minden nap.


Hangulatjavítókkal fenn tudják tartani a szerotonin és dopamin szintet, de az nem meggyógyít, hanem egy esélyt ad neked, hogy tiszta fejjel kezdhess valamit magaddal. Kigyógyulni a betegnek kell, például azzal, hogy elfoglalja magát, társaságot keres, vesz valamit amivel törődhet (kisállat, növény) stb.



Kétlem, hogy depresszióról lenne szó, drága kérdező. Interneten meg ne fizess semmilyen dokinak. Ha úgy érzed baj van, menj pszichiátriára.

2013. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!