Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak? Nem birok...

Mit csináljak? Nem birok túllépni a jelenlegi állapotomon.

Figyelt kérdés

Még csak 19 éves fiú vagyok, de már 165 kg-t nyomok. A túlsúlyomból adódóan nincs életem. Itthon vagyok a négy fal között. Nincsenek barátaim.

Nem tudok lefogyni sehogy sem. Kiskoromtól kövér vagyok. Középiskolás koromtól kezdve fokozatosan kezdtem elszakadni az emberektől. Mára teljesen egyedül vagyok. A szüleim sosem támogattak a fogyásban, akkor sem ha kértem őket. Őket okolom a jelenlegi állapotom miatt. Már nagycsoportban is a csoporttársaim dupláját nyomtam.

A legszörnyűbb az, hogy hiába fogok lefogyni, utána lógni fog a bőröm mint egy shar pei-nek.

Az anyám folyton azt mondta, hogy majd lefogyok. Általános iskolában azt mondta, hogy ballagásig lefogyok. Középiskolában ugyan ez, folyton azt mondta, ha szerelmes leszek lefogyok, csak nehéz csontozatú vagyok. Mostanában pedig engem hibáztat a súlyomért. Múltkor szó szerint elkezdett velem üvölteni, hogy miért hagytam el így magam. Máskor azt mondja miért nem megyek futni. Az apám csak (ritkán) megjegyzéseket tesz, hogy dagadt vagyok. A bátyám kiskoromtól piszkált, ez miatt nem egyszer sírógörcsöt kaptam és neki is mentem többször.

Tudatosan csak 14 éves koromtól (szakközépiskola megkezdésekor, akkor kb. 120 kg voltam) kezdtem el fogyózni. A legrosszabb, hogy borzasztó ételeken élünk. Tészta, palacsinta, pizza, fehér kenyér, felvágottak, rizs stb.. Többféle módon próbáltam már kiiktatni ezeket és mással pótolni, különféle variációkat kitalálni, de egyszerűen képtelen vagyok ellenállni az ételnek. Ha megérzem az illatát valami finomnak vagy csak tudom, hogy anyám valami jót fog készíteni mintha teljesen elborulna az agyam. Nem tudok addig másra koncentrálni amíg nem ettem belőle. Evés után mindig úgy érzem, hogy eltűnnek a problémáim vagyis nem érzem a súlyukat, csak úgy jól elvagyok (itt inkább zabálásra mint sem evésre kell gondolni).

Egyszer sikerült 23 kg-t fogynom, de nem sikerült megtartanom vagy továbbfogynom.

Mára teljesen össze vagyok zavarodva, ha diétára gondolok, automatikusan a koplalás jut az eszembe. Nem tudom mit kellene tennem, képtelen vagyok ételeket kiiktatni.

Úgy érzem, hogy csak akkor tudok lefogyni, ha elmegyek innen.

Most fogok OKJ képzésre járni, de csak estire.

Akartam dolgozni is menni, de nem tudtam. 5 óra munka után szinte összeestem és szó nélkül leléptem a munkahelyről és hazavánszorogtam.


Egész nap nyomás alatt érzem magam. Folyton pörög az agyam, hogy mi lesz velem, miért lettem ilyen, miért hagyták a szüleim, mit vétettem, hogy tudok lefogyni, miért nincsenek barátaim, mi lesz a jövőmmel stb. stb. A szüleimet hibáztatom, de ezért lelkiismeret furdalást érzek. Miért? Nincs igazam? Akkor mégis miért én bánkódom azon, hogy haragszom rájuk emiatt?


Százfelé van a fejem, diétával kapcsolatban nem tudok tisztán gondolkodni. Szinte már mindent megtennék csak nem birok. Próbáltam már koplalni stb, de nem megy.


Mit csináljak?



2013. aug. 26. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Mindamellett, h nincs eleted, 165 kg borzaszto egeszsegtelen. Tisztara el lehet a szived hajasodva, ereid stb.

Megertem, h valahol a szuleidet hibaztatod, h idaig fajultak a dolgok, pedig te is hunyo vagy.

Van viszont egy rossz hirem. Senki nem fogja helyetted leadni.

Mozgas, eletmodvaltozas. Mindent meg kell ragadnod, h valtoztathass, mert korai meg 20 evesen a szobad foglyakent elni.

Muszaj erot venned magadon es nemet mondanod az etelre es igent az eletre!

2013. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy szemelyi edzot, aki segit neked osszeaalitani egy etrendet, amit kokemenyen be kell tartani. Ha csokken a sulyod, akkor mar elkezdhetsz mozogni is, fokozatosan. Futas, uszas, erosites stb.

Ha ezt megcsinalod, olyan mertekben fog megvaltozni az eleted, h az elkepeszto, onnantol nem lesz lehetetlen!

Hajra! :)

2013. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is! Türelem! Nem fog menni hetek alatt,lehet hónapokig is eltart,de megéri! Semmi ételt nem kell megvonnod magadtól,ha anyukád finomat főz,csak az eddigi adagod felét edd meg! Persze a sütik meg a cukros üdítők meg a nasik azok nem játszanak! Este 6 után ha lehet akkor semmit vagy csak almát! És ami a lényeg! Első nap sétálj el egy közeli célig! Ne legyen messze! Aztán növeld a távolságot! Ebből lesz kérlek szépen majdan a futás! Baromi nehéz lesz,de ha kell minden este nézd meg azokat a filmeket amiken daruval viszik ki a házból a többszáz kilós embereket,akik már maguk wc-re se tudnak elmenni,hogy a többi dologról ne is beszéljünk!Fiatal vagy még,a bőröd rugalmasabb,ha nem hirtelen fogysz akkor talán megúszod a plasztikáztatást is!

Mindezeket nem én találtam ki,hanem a tv-ben mesélte el egy rock-énekes (akinek most nem jut eszembe a neve),ő megcsinálta teljes sikerrel! Hajrá!Csakazértis!

2013. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb lépés, hogy lefogyj.

Ehhez két dolog kell megfelelő étrend és sport.

Étrend: A lényeg, hogy csökkentsd a szénhidrátot. Ne egyél kenyeret, tésztát, palacsintát, cukros ételeket. De nem is kell koplalnod, rengeteg zöldséget és húst ehetsz. Mértékkel gyümölcsöt is, nézz utána majd a GI-értékeknek is.

Sport: Hát futni gondolom nem tudsz ilyen súllyal, így kezdésnek jó lehet valamilyen lazább torna, vagy egyszerűen csak jó hosszú 1-2 órás séták.

2013. aug. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

" A szüleimet hibáztatom, de ezért lelkiismeret furdalást érzek. Miért? Nincs igazam?"

Nincs, egyáltalán nincs igazad. Te eszel, nem ők helyetted, te tudod mennyi az elég és nem ők. Ne is próbálj mást hibáztatni azért, mert rossz döntéseket hoztál, és a kajához fordúltál. Ez a te sarad, fogd fel és viseld el( legalább így az otthoni légkör jobb lesz ).

Én is voltam "hasonló" cipőben...kb 110-ről sikerült lefaragnom 73-75-re.

Lényegében mozogtam...napi 20 perc futkározás volt eleinte, majd több, és később egy kis súlyemelgetés. Meg persze kalória számolgatás (nem mágia), meg önutálat ami segített, mert mindenkinek fel akartam mutatni a középső ujjam, hogy "nesztek b*zdmeg!".

(ergo motiváció).

De a legfontosabb, hogy...... csak egyszer, de ki tudd kimondani hogy nem.

Akármilyen késztetést érzel az evésre, mikor tudod, hogy nem kellene....elég nemet mondani, ha egyszer kimondod, mi akadályoz meg téged abban, hogy a következő alkalommal is kimond? Szerintem semmi. Csak egyszer mondj nemet, ha késztetést érzel a FELESLEGES evésre (nem amikor éhes vagy). Nem más támogatása kell ehhez, hanem a sajátod.

Remélem kicsit tudtam segíteni.

2013. aug. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem a fizikai és a lelki részről is kereshetnél orvost ha eddig nem cibáltak el.

mivel fizikailag ez van van rajtad felesleg és egészségtelen ez tény, DE az hogy ezt meg akarod e ténnyleg változtatni az inkább rajtad múlik mint a szüleiden.

szóval szerintem a lelki témára is keress gyógymódot, mivel ha nem is akarsz helyrejönni legalább az egészséged érdekében, és nincs semmi ami motiválna ezért, ha nincs életcélod akkor semmi sem fog menni.

szóval szerintem keress bármilyen célt ha élni akarsz.

ha pedig nem akarsz élni akkor tedd amit jónak látsz és nyugodtan fetrengj az önsajnálatban, mint ahogy énis azt tettem, vagy teszem mostis még de már csak részben.

2013. szept. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hol laksz?

Ha a közelben,én szívesen sportolnék veled!:)

2013. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!