Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi segíthetne rajtam?

Mi segíthetne rajtam?

Figyelt kérdés
Mostanság olyan egyedül érzem magam. kb 1 éve öngyilkos is akartam lenni egy hatalmas bűnöm miatt amit azóta nem tudok elfelejteni. Ugyanis Orálisan közösültem egy férfival , fiatal srác létemre. Azóta nagyon rosszul és magányosan érzem magam. Na meg családi és pénzügyi gondok. ! éve nincs senkim mindenki vissza utasít. Vajon mi segíthetne rajtam? Főként a baklövésem szeretném mielőbb elfelejteni valahogy amíg a bűntudat fel nem emészt és nem gondolom jobb megoldásnak az életnél az öngyilkosságot. Talán pszichológus segíthetne? Vagy elmennék egy Anonim szervezetbe kicsit beszélgetni? Rettentően mardos a bűntudat. Akkor jó döntésnek tűnt hisz 3 éve nem volt párom de most inkább megölném magam. 17/F
2013. szept. 3. 06:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Semmilyen bunt nem kovettel el. Ez az elso, es legfontosabb. Talan egy pszichologus segithetne ezt megertetni veled.

Viszont, lehetoleg egy masik varosba, vagy legalabbis messzebb toletek kerj pszichologus segitseget, mert az egyik videki kisvarosban megtortent, hogy az asszisztens szetkurtolte a paciensek problemait - es keves elegtetel volt, hogy utana kirugtak. Szoval, menj tavol a lakohelyedtol pszichologushoz, ha lehet.

Es meg egyszer, a legfontosabb: hidd el, nem kovettel el semmilyen bunt.

(en BI vagyok - van egy baratnom, es neha egy baratom. Nem tudnak egymasrol, de ez igy jo nekem. Es nem erzem bunnek, csak elvezem az eletemet, ahogy jolesik - tedd te is ezt :) 28F

2013. szept. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Micsoda remek tanács.. remélem majd a nemibeteg gondozóba együtt mész a csajoddal és a fiúddal, te korcs!
2013. szept. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

Hahahaha, te sem hallottal még óvszerröl :D

Primitiv dedós kisgyerek :D:D:D:D:D

2013. szept. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Hahaha és te hallottál már hűségről, hepatitisről, HPV-ről?
2013. szept. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
21%

Második válaszoló, te nagyon buta vagy.

Én megértem a kérdezőt is és az első válaszolót is.

Én nő létemre vagyok bi. Annakidején nekem is szörnyű bűntudatom volt, és nagyon sokáig nem tudtam túl lépni azon, hogy időnként vonz egy lány is, nem csak a fiúk.

Ma van egy férjem, két gyerekem, és havonta egyszer egy barátnőm.

Elsőnek van igaza, élvezzük az életet, mert így szép ♥

2013. szept. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Elsővel értek egyet, felejtsd el a bűntudatot. Nem követtél el semmiféle bűnt, akkor sem, ha meleg vagy, akkor sem, ha biszex vagy, és akkor sem, ha heteró vagy, csak volt egy ilyen kalandod.

Szerintem is érdemes pszichológushoz fordulnod, de csak amiatt, hogy ezen a bűntudaton, ami nyilván a nevelésed hatása, segítsenek neked átlépni.

2013. szept. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

A társadalmi normák okozzák a stressz ,a fóbiák, bűntudatok stb jelentős részét, pl azt is ,amiről írsz, kedves kérdező.


Abszolut semmi gond nincs avval, h kipróbáltad a nemi életet egy veled egyneművel. Engem speciel ez nem vonz, mármint h én egy másik velem egyneművel, de mi baj lenne avval, h vannak, akik kipróbálják? Egyébként ettől még nem feltétlen vagy kifejezetten homó, se feltétlen biszex. De ha meg az vagy, akkor egészségedre. Őszintén mondom.


Tudom, megértem, nevelési, és társadalmi hatásra bűntudatod van emiatt. Ha találsz egy jó pszichológust, lehet h segít. Vagy drámapedagógiai módszerrel eljátssza(t)ni egy társaságban, ami nyomaszt téged? Ilyesmi módszer is létezik.


Szurkolok neked, h megoldódjon a lelki problémád. Ugyanis nem a tetteddel volt/van baj, hanem avval, h sajnos beléd nevelték, h legyen bűntudatod e féle természetes dolgok miatt. De a bűntudatod el tud múlni, tehát ehhez tudatodat, és tudatalattidat szükségles feldolgoznod és megértened, akár szakember segítségével például.

2013. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Abban egyet értek az elsővel, hogy nem kéne olyan nagy bűnként kezelned ezt. Egyszer megtörtént, na és?


Viszont szánalmas az első válaszoló, plusz még valaki, akit itt írt utána, hogy egyszerre több emberrel kavarnak, úgy, hogy azok nem is tudnak egymásról.


Remélem egyszer kiderül és mindkettőt elvesztitek örökre.

2013. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy felejtsd el a bűntudatot, mert semmilyen bűnt nem követtél el. Sajnálom, hogy ilyen bigott környezetben nőttél fel - próbáld megszerezni a Mérgező szülők (Susan Forward) című könyvet, én úgy tudom, hogy megjelent magyarul is. Vagy keresd meg a neten, talán letölthető ingyen is innen: moderátor kiszedte

Én sokmindenre választ kaptam a könyvből - rádöbbentem, hogy a szüleim bármennyire is szeretetből, de bizony megmérgezték a bigottságukkal az életem. Most mondjam, hogy 18 évesen otthon kellett lennem este 8-kor? Hogy a mai napig rosszul érzem magam, ha csókolózni kell és a szexuális életem sem tökéletes (ez anyám "tanítása") - nevetséges "szülői szeretet" ez, majdnem öngyilkosságba hajszolt engem is. Olvasd el a könyvet! Nem a szexről szól, hanem az okokról.


Én egy kúltúrált országban élek, itt a második válaszolót és a hasonlókat simán kiröhögik, de legalábbis válaszra sem méltatják, annyira primitívek, annyira kiskölykök.


Kérdésem azokhoz, akik megvetik a biszexualitást, hogy a bi elfogadott, ha két nő és egy férfi, de undorító, ha két férfi és egy nő? Vagy megengedett, ha hármasban, ne adja ég, négyesben folyik a szex, de tiltott, ha a feleség vagy a férj nem tud a harmadikról? Illetve tud a "bi"-ségről, de nem ismeri a harmadikat? Nevetséges érveitek vannak. Írom ezt úgy, hogy nem vagyok sem homo, sem leszbi, sem bi.

2013. szept. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt írod, akkor jó döntésnek tűnt.Ha akkor jó volt, akkor most ne bánkódj rajta, visszacsinálni úgy sem lehet.

Előre kell tekinteni, miközben a múlton nem bánkódunk, hanem okulunk belőle, levonjuk a tanulságot.

A te esetedből a tanulság az, hogy az ilyen kapcsolatok nem neked valók.Tehát nem mész bele többet ilyesmibe és nem lesz több lelkiismeret furdalás.

Nem jó az, ha az ember azért keres párt magának "mert más régen volt" és belefut az első adandó alkalomba, mert az balul sülhet el.Határozd el, milyen kapcsolatot, milyen párt szeretnél nagyjából és olyat keress, várd ki.

Mindig azt tedd, amit valóban jónak és helyesnek érzel.Akkor meglesz a lelki nyugalmad is.

2013. szept. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!