Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek miért van minél...

Szerintetek miért van minél több magányos ember?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Két oka van.

Az egyik, hogy az emberek mernek váltani, míg sok éve ciki volt ha egy házasság felbomlott, vagy X ideig nem volt esküvő.

A másik, hogy egyre több a gond az országban ami feszültséget, veszekedéseket szül, és sok esetben a szakítás, válás lesz a vége.

2013. szept. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Az iskolában egyre többet várnak már a gyerekektől is ami a szülőkre is nagyobb terhet ró, jóformán a legtöbb felnőtt embernek sem ideje sem energiája nincs a másikra, állandó a rohanás, a feszültség, így ahogyan az első válaszoló is írta nehéz egy normális kapcsolatot kialakítani/fenntartani.
2013. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Magányos vagy egyedülálló? Nem mindegy.
2013. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

munka miatt - nem marad szinte semmi idejük másra


internet, számitógép miatt - ahelyett hogy elmennének valahova, leülnek a számitógép elé. báár az internet összekötheti az embereket, a magányosak is kommunikálhatnak rajta keresztül, úgyhogy ennek 2 oldala van, jó és rossz is.

2013. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Azért, mert így lettek manipulálva. A hatalomnak az a célja, hogy az emberek ne legyenek együtt. Csak simán szolgálják a rendszert, ezalatt értem azt hogy dolgoznak, forgatják a pénzt a világban és így élnek birkaként. Ha megnézed manapság egyre több a válás és a komolytalan kapcsolat. A következő generáció még rosszabb lesz mivel a média által sugárzott népbutítás erre ösztönzi őket illetve még azt se tudják hogy szubliminális üzenetekkel vannak bombázva nap mint nap.
2013. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A fentebb leírtakkal egyetértek,és csak annyit tennék még hozzá,hogy kiveszett az emebrekből a szeretet és egymás felé fordulás képessége.Minden elgépiesedett és mindenki folyton rohan.
2013. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen úgy gondoltam,hogy magányos ,hiszen egy házasságban is lehet valaki magányos.Egyetértek a válaszolókkal,rohanunk ,nincs időnk egymásra,-ha van időnk akkor meg nem törődünk egymással.Engem megdöbbentett,hogy mennyi tini érzi magát magányosnak, ahogy itt olvasgatom a kérdéseiket.
2013. szept. 27. 07:06
 8/13 anonim ***** válasza:

Elnezest, hogy ekezet nelkul irok.

Egyet ertek a fenti valaszokkal, de en most bemutatnam a magany egy masik formajat. En nem a politikai elnyomas, nem a technologizalt vilag, sot nem is az elszemelytelenedett kapcsolatok miatt erzem husz eves letemre egyedul magamat. Inkabb azert, mert a gondolkodasmodom valahogy semmi aron nem akar egyezni az engem korulvevokevel. Ennek oka szamomra is ismeretlen - azzal viszont tisztaban vagyok, hogy egy alarc ala bujtatott szerepet eljatszanom nagyon nehez, igy az esetek tobbsegeben egyedul vagyok. Aztan egy nap eddig midnen tarsasagbol tarsultak hozzam masok. Nehanyan azert, mert rauntak a megjatszott, mu kapcsolatokra, s szukseguk volt valakire, ki ønmagat adja (ok mondtak ezt) - mig masok csak egyszeruen kesobb eszmeltek ra arra, hogy bennunk bizony vannak kozos dolgok.

Most kezdtem az egyetemet kulfoldon (ezert irok ekezet nelkul, amiert elnezest is kerek), eltelt egy honap s egyelore a szia-szia kapcsolatokon kivul nem sok mindennel rendelkezem. Ez biztosan valtozni fog. Csak gyozzem kivarni.


Hogy valaszoljak a kerdesre - az elozo valaszokon kivul, azert is van meg sok maganyos ember, mert vannak akik egyszeruen nem tudnak masokkal lenni.

Beszamolomat a Hey Arnold c. rajzfilmsorozat egyik mondataval zarnam:


"A legtobb ember arra szuletett, hogy masokkal legyen. Am nehanyan, mint peldaul en, egyszeruen csak egyedul elnek - mar ameddig tudnak."


21 f

2013. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én 29 éves vagyok,van jópár ismerősöm,akik a barátnőmnek-barátomnak tartsák magukat,DE valami megmagyarázhatatlan oknál fogva mégis sokszor érzem magam magányosnak.Úgy érzem-ahogy te is írod 8-as-,hogy csak én gondolkodom máshogyan...vagy ,hogy az emberek többsége álarcot visel.
2013. szept. 27. 17:08
 10/13 Mankesz válasza:
70%
Az emberi értékek mára kivesztek. Aki még a "régi" szellemben nevelkedett, annak ma már sajnos esélye nincs. Manapság csak azok érvényesülnek, akik átgázolnak másokon.Ezt látva az emberek önbizalma a mélypontra süllyed, és inkább magukba fordulnak.A kör pedig bezárult.
2013. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!