Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » SOS! :S ma kezdem ez így...

SOS! :S ma kezdem ez így lehetséges?

Figyelt kérdés

Viszonylag nagyon rövid idő alatt szedtem fel 10 kg-ot.

15 éves vagyok és 70 kg ,lány ://.

Nagyon szeretnék Karácsonyig lefogyni 56 kg ra.

a bőröm meg fog nagyon nyúlni?:/

napi 1200-1500 a kalória keretem .Mármint azokon a napokon amiken edzek azokon 1500 amikor nem meg 1200.

Hal, zöldség , gyümölcs, teljes kiörlésű lisztből készült dolgok. gabona szelet. ( étrend kiegészítő )

Lehetséges hogy sikerülni fog?



2013. aug. 24. 09:41
 1/8 TwiceAsNice ***** válasza:
92%

Végre egy értelmes kérdés, értelmes fiatal lány, aki nem hülye módon 1 hét alatt akar 80 kg-tól megszabadulni.

Persze, hogy lehetséges. Arra figyelj csak, hogy étrend-kiegészítő kevesebb legyen, a szilárd kaja pedig a több. A bőröd miatt ne aggódj...15 évesen még ilyenek miatt nem kell izgulni, 20 éves kor felett már esélyesebb a lehetősége (pláne, hogy egészségesen és hosszútávon akarsz fogyni, a heti 0,5 kg fogyást pedig még kontrollálni tudja a szervezet, így biztos nem marad hátra feles bőr).

Ehetsz kicsivel többet is (főleg, ha sportolsz is), így biztosan nem lassul le az emésztésed és nem kezdesz raktározni (15 évesen még amúgy is jócskán fejlődő státuszba vagy, így nem vonnám meg a tápanyagokat magamtól). Egyél többet, mozogj többet, és szépen lassan (ÉS VÉGÉRVÉNYES), egészségesen lefogyhatsz!

2013. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm , sokat segítettél:) ment a zöld kéz .
2013. aug. 24. 09:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, ha figyelsz a táplálkozásra (amit akarsz) és rendszeresen mozogsz mellette, akkor sikerülhet.:)

Ha rám hallgatsz, a heti 1 kg-t se akarod elérni, mert nekem picit megnyúlt mikor a sport mennyisége kissé elvadult.:D

Pedig csak 18 éves vagyok. Legalább 1 év szerintem, mire újra rám tapad a bőröm, de amúgy annyira nem látványos szerencsére.


Bár én azt mondom az 1200 kevés, nem lenne bajod attól, ha 1500 lenne minden nap, és mondjuk akkor is mozognál egy minimum fél órát.

2013. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha rövid idő alatt szedtél fel viszonylag sokat, akkor érdemes lenne megnézetned magad endokrinológussal vagy nőgyógyásszal is, simán lehet, hogy nem stimmel valami a hormonháztartásoddal.


A bőrödet meg krémezd, tápláld, akkor nem lesz vészes a nyúlás, főleg, hogy szépen, lassan fogysz.


Hajrá, szorítok, hogy minden jól menjen!

2013. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A bőr nem fogyáskor nyúlik meg, hanem hízáskor. Fogyáskor nem tudja követni a súlyvesztést és kinyúlt marad. Ezért nem célszerű túl gyorsan fogyni.

Nem érdemes különbséget tenni kalóriában a sportos és nem sportos napokon,ha mindig 14001500 kalóriát eszel, az már bőven kevesebb, mint amit korod és életkorod alapján kellene, és ehhez pluszban jön a mozgás is.

Az alapanyagcserénél 500-zal kevesebb kalória, egészséges és változatos táplálkozással, mozgással kiegészítve hozza a heti fél-egy kiló fogyást.

Sok siekrt!

2013. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
na jó 14001500-at ne egyél mégse, inkább csak 1400-1500-at :)
2013. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szergej55 ***** válasza:

Ez egy reális cél. Ha diétázol napi 5-6 étkezéssel és mellé még beraksz heti 4-5 egy órás aerob edzést (gyors gyaloglás, kocogás, esetleg biciklizés), lesz eredmény. Hogy mire kell figyelni: a fehér lisztet és a cukrot kerüljük, így a gabonaszelet és a gyümölcs nagy része azt javaslom, hogy essen ki. A gabonaszeletben van cukor bőven, a cukor úgyszintén glükózt, tehát gyümölcsCUKROT tartalmaz. Ha edzel, a napi szénhidrátodat tartsd napi 2-3g/testsúlykilogrammon. Ezt vidd be teljes kiőrlésű gabonából, zöldségekből, hüvelyesekből, ha rizs, akkor basmati vagy barna legyen, mert a fehéret diétában kerüljük. A fehérje naponta legyen legalább 1,5 ,de inkább 2-2,5 g/tskg, mivel edzel, így gondolom nem szeretnél izomból fogyni. Fehérjét sovány húsokból (csirke, hal, marha, pulyka) tudsz a legjobban bevinni. A ch nagyját az első 2-3 étkezéssel vidd be, utána leginkább zöldség, hús és esetleg tojásfehérje menjen, az utolsó kaja 2 órával lefekvés előtt legyen. Az 1200-1500 kalóriát én nagyon kevésnek gondolom, 2300-2400-at is bevihetsz, főleg edzés mellett, hiszen zsírból szeretnénk fogyni, ugyebár. Ehhez egy mintaétrend:


1. étkezés: 35g zabpehely vagy hajdinapehely + 8tojás fehérje vagy 20g (1 kanál) protein+ 1 kanál lenmagolaj, vagy még inkább halolaj - kb 20g szénhidrát, 20g fehérje és kb 15 g esszenciális zsír

2.: 50g csirke, pulyka vagy hal+70g barna vagy basmati rizs - kb 10g fehérje, 50g szénhidrát

3.: 50g csirke, pulyka vagy hal+50g lencse - kb 10g fehérje, 25g szénhidrát,

4.: 50g csirke, pulyka vagy hal+200g zöldség - kb 10g fehérje, 5g szénhidrát

5.: 50g csirke, pulyka vagy hal+200g zöldség - kb 10g fehérje, 5g szénhidrát

6.: 50g csirke, pulyka vagy hal, vagy 100g sovány túró+200g zöldség, 1 evőkanál lenmagolaj vagy halolaj - kb 10-15g fehérje, 5-10g szénhidrát, kb 15g zsír


Ha nagyjából ezt tudnád tartani, jó esélyed van a sikerre, heti max 1 kg fogyás mellett.

2013. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szergej55 ***** válasza:
Frissítés: a minta nem edző emberre vonatkozik, tehát te ezt kibővítheted, hogy a szükséges napi makrotápanyag mennyisége meglegyen.
2013. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!