Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyi idő alatt épül le az...

Mennyi idő alatt épül le az ember kommunikációs képességer ha magányban él?

Figyelt kérdés
Én már lassan a falakkal berszplgetek és már nem is mernék mkásokkal. Régen humorom is volt, mostmeg nincs senki, akivel gyakorolhatnám. Szóval olyan, mintha nem léteznék.
2013. okt. 16. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb olyan 1-2 év alatt.
2013. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 1-2 éve vagyok magányos. Vagyis inkább 3 éve, de kezdetben még nem volt ilyen laza a suli és minden nap be kellett járni. Én az első fél év után azon kaptam magam, hogy nincs kedvem semmihez és nem érdekel semmi. Ma már odáig jutottam, hogy olvasni sincs kedvem. Ez hatással van a kommunikációmra is. Romlott, bár én ezt így magamon nem látom, mások mondták. De elhiszem nekik, mert hát ha alig vesznek körül emberek, akkor mit várnak tőlem?
2013. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én is kb. fél év után épültem le teljesen (előtte sem éltem valami hihetetlen szociális életem). Agresszív lettem, elment a kedvem mindentől, kommunikációs képességem romlott, nem tudtam megfogalmazni a gondolataimat. Ez kb. egy 2-3 hónapos elég kemény időszak volt. Azóta már nem vagyok annyira stresszes, de a átlagos rosszkedv-, levertség megmaradt, ill. sokszor hangulatingadozásom van és persze nincs kedvem semmihez. Bár az olvasást elkezdtem magamra erőltetni, majd így folyamatosan, ha lassan is, de több tevékenységet is elakarok kezdeni amitől fejlődök. 19/F (Ja amúgy 1 évet voltam otthon összesen.)
2013. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat! Én azért is olvasok rengeteget, hogy ki tudjam fejezni magam.
2013. okt. 16. 22:58
 5/7 A kérdező kommentje:
És akkor mondjuk mit tudok tenni ez ellen? Ha mondjuk pl. tesóm sincs, kevés rokon van, nem jár senki, barátom is van egy kettő, de tudjátok az milyen... Igy mit lehet tenni?
2013. okt. 16. 23:07
 6/7 anonim válasza:

Én ahogy írtam abszolút, de nem vagyok tapasztalt ilyen téren így csak logikus, talán kissé sablonos választ tudok adni.


Régebben egy kérdéssel kapcsolatban, azt tanácsolták, hogy spontán menj oda az utcán emberekhez és kérdezz tőlük dolgokat (tehát nem kell velük hosszasan beszélgetni, hanem egyszerű kérdéseket feltenni, pl. merre van a posta). Nem próbáltam ki, de elméletileg kezdésnek megteszi.


Ha tanulsz idegen nyelvet akkor pl. Budapesten azt hiszem van egy ilyen kávézó szerűség ahol lehet beszélgetni (természetesen a célnyelven, de szerintem ez is sokat segítene).


Az érdeklődésednek megfelelő közösségbe mész. Pl., ha érdekel a rajzolás akkor elmész egy rajszakkörre. Ha érdekel a japán kultúra (anime, manga, meg maga a kultúra) akkor elmész egy japán moziestre vagy egy ilyen találkozóra (szoktak lenni).

Keress rá interneten, Budapesten szinte mindennel kapcsolatos közösséget találni.


Menj el sportolni, ez talán a legkézenfekvőbb. Tudsz ismerkedni a csapat- vagy csoport társaiddal.


Meg ehhez hasonló dolgok, ahol végül is egy kicsit arra kényszerülsz, hogy túllépj a komfortzónádon. Tehát ahelyett, hogy kerülnéd a kellemetlen szituációkat, inkább direktben keresd őket.



Nekem pont az utóbbi gátol meg mindebben amit leírtam. Hihetetlenül gátlásos vagyok és ezért kerülöm a számomra kellemetlen konfrontációt.

Szóval egyikről sincs tapasztalatom.

2013. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A lényeg, hogy ne feltétlen úgy menj, hogy barátokat akarsz szerezni, hanem egyszerű kikapcsolódásként gondolj rá. Így megszabadulhatsz a felesleges nyomástól és nem kergeted magad alaptalan ábrándozásba. Először csak beszélgetni akarj, ne várd, hogy rögtön az első emberrel barátok legyetek.
2013. okt. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!