Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Titkos helyek építése?

Titkos helyek építése?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy kitalálok egy egyszerű szerkezetet, mondjuk valami ilyesmit:

[link]

2-3 haverommal hátizsákra dobjuk a rudakat, ponyvát, stb.


Keresünk 1-2 kietlen helyet (erdők, mezős, bokros részek, susnyák) akár egészen közel bizonyos városokhoz, néhol tényleg a semmi kellős közepén, akár külföldön is.


És ha megvan a hely, telepítjük.


Ez a következőképpen nézne ki:

1 megássuk a szerkezet kerületét 1,5 méter mélyre, 1-2 óra munka, ásó kell hozzá meg esetleg fűrész a gyökerekhez.


2: összeillesztjük a vázat, erre már megvan a megoldás.

Majd fóliával letakarjuk alul-felül, majd összehegesztjük.

Ezzel kívülről vízszigetelnénk. Utána beraknánk a gödörbe és beásnánk földdel.

A bejárat terepviszonyoktól függően helyezkedne el, de leginkább egy aknafedő szerű bejáratot tudok elképzelni, ami természetesen álcázva lesz.


Belülre kapna egy be és egy kiszellőzőt, amit pc-hűtő ventillátorok működtetnének, illetve kapna egy újrahasznosított anyagokból készült szigetelést, amit gyakorlatilag (hungarocelldara) gyakorlatilag mint a kárpitosok, ráfeszíteném a falra egy másik, de fehér fóliával.


A fóliák közé led-szalagokat tennék elvétve, ezzel megvilágíthatnám a falat. Belül lenne egy nagyon kényelmes és tiszta fekhely, tartós élelmiszer, innivalók, konzervek, száraz levesek, italporok, csokoládék, chipsek, szárazbab, rizs, stb. És egy akkumulátor.


5-10 ilyet létrehoznék az országban.

[link]


Az összhatás ilyesmi lenne.

Az elsődleges cél egy kísérlet, tehát nem őrültem meg, egy építészeti kísérlet lenne arra, hogy az otthonunkban megszokott szobánkat, környezetet mennyire lehet kiragadni és áthelyezni egy kietlen területre. Mennyire lehet ezt megszokni.


Mennyi idő lenne mire azt tudnám mondani, hogy van egy házam mondjuk tokajon, de valójában mégsincs, viszont egyre gyakrabban járnék le oda akár a párommal és a "földházunkban" aludnánk.


Technikailag kivitelezhető, értek hozzá, az ára olyan 30.000 forintot rúgna és 3 ember + 1 nap kellene az összeszereléshez. Cserébe konfortos lenne, vízszigetelt, és a cél elsősorban egy "terem", egy "szoba" létrehozása, ami csak a tied, mégsem a lakásodban, házatokban van.


Őrültség? Volt fent hasonló téma amúgy a napokban a gyakorin.


2013. okt. 31. 16:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah, egészen kicsi esély lenne a behatolásra, de arra az esetre, hogy mégis nyugodtan tudjon az ember aludni, beraknék egy olcsó kínai riasztót, amibe sim kártyát kell tenni, és sms-t küld, ha behatolást érzékel. Párezerért lehet ilyet venni. Így mindig tudnám, hogy "tiszta"-e még az apartmanon, sőt, én vallom, hogy feltörés, betörés szempontból még biztosabb is lenne mint egy bejegyzett ingatlan.
2013. okt. 31. 16:51
 2/7 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy a legelhagyatottabb területek sem gazdátlanok, tehát ahhoz is kell engedély, hogy pl. egy erdőben felhúzhassatok egy ilyet. (Hogy az adott terület kié, annak utána kell járni - általában a helyi önkormányzaté vagy az erdészeté.)

Vagy vegyél egy telket valahol, és azon olyan bunkert húzol fel (nagyjából), amilyet akarsz. Lehet, hogy ha a terület a sajátod, akkor egy ilyenre nem is kell építési engedély, hiszen ahhoz se kell, amikor a bácsi 3 deszkát összetámaszt a szőlőben, és kész a csőszkunyhó. Hogy mekkora alapterülettől, vagy milyen kritériumok esetén kell építési engedély, azt nem tudom, de az mindenesetre nem kivitelezhető, hogy kimentek az erdőbe, és ott építkeztek, ahol rátok jön.

Amúgy jópofa ötlet szerintem.

2013. okt. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megint én, az első válaszoló. Áramot hogy oldod meg? Ha nem lopni szeretnéd (amit szívből remélek), akkor megint csak engedélyköteles a dolog. Ahogy egy gázbekötést sem lehet házilag megcsinálni, ahhoz is terv kell, engedély, ami pedig pénz. (Bár a gáz nélkülözhető, meg nem is írtad, hogy szeretnél.)

Én javaslok még a közelbe egy fúrt kutat is (ami megint csak elektromos áramot feltételez). Inni ebből nyilván nem tudtok, de tisztálkodásra, mosásra alkalmas.

2013. okt. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Őrültség?"


Igen, az!

2013. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első, köszi a válaszokat, de leírtam, hogy az áram például akkuról menne, gyakorlatilag csak a szellőzéshez és a világításhoz kéne áram. (annyira kéne bele áram max mint egy sátorba)


Azt is leírtam, hogy a földbe lenne beépítve. Vannak bizonyos békés falvak környékén eleve elhagyatott pincék, de azokat nem merem bepróbálni, mert nem lehet tudni ki ismeri őket. Tehát a földbe lenne építve, ráadásul olyan helyen, ahol senki sem keresné (nem turistaút közepén, vagy annak az egyik oldalában, hanem olyan szúrós susnyában például amibe épeszű ember nem hatol be)


Vannak ilyenek a balaton környékén is például, de az alföldön és külföldön is sok hasonló van.

2013. okt. 31. 17:31
 6/7 A kérdező kommentje:

Kút sem hiszem hogy kell. Bedobnék 2-3 karton ásványvízet, aztán azzal megoldanánk.


Egy lakóépület vízesblokkokkal már nagyobb falat.... Szerintem az megoldható lenne több ilyen gömbhelyiséggel a föld alatt, csak olyan helyet kell választani ahol nem feltűnő, az építkezés.


1-3 nap kell amíg nem vesznek észre, utána az alap már megvan, már csak be kell dobálni a cuccokat.


A hajléktalanok is egész pofás viskókat szoktak építeni egyébként, de nekik nincs annyi eszük, hogy a földbe ássák, vagy ha igen, sosem fog kiderülni, de én nem hajléktalan vagyok és civilizált megoldásokat szeretnék alkalmazni, még akkor is, ha az ötletből nem ez jön le.


A mosdásnál probléma a szennyvíz elvezetése, stb. A fúrott kút meg nem mindenhol egyszerű téma. talán hegyoldalban megoldható lenne a dolog úgy, hogy egy jó hosszú csövet beások fél méterre a földbe, a végére pedig egy szikkasztógödör, és oda folyna a szennyvíz, zuhanyozólé, de ez már jóval összetettebb.

2013. okt. 31. 17:35
 7/7 anonim válasza:
Szia, egyáltalán nem vagy őrült már én is gondolkodtam sokszor ezen csak még nem vágtam bele :) .Csak annyit szeretnék kérdezni hogy mi lett végül (és igen tudom ez a kérdés 2013-as :D)
2019. júl. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!