Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon gáz ha 24 évesen nincs...

Nagyon gáz ha 24 évesen nincs egy ismerősöm se (nem még haverok barátok)?

Figyelt kérdés

18 éves korom előtt a középiskolában nagyon sok haver volt. Meg volt egy barátom, akivel egy lányon vesztünk össze örökre. Próbáltam vele kibékülni, de Ausztráliába költözött. Azóta már beszélünk néha Skypeon, jó élete van. Az egyetemre Pestre költöztem, de valahogy nem sikerült beilleszkedni. Nem vagyok az a féktelen, bulizós fajta, így ki voltam közösítve végig. Senki nem köszönt nekem, a csoportos feladatoknál úgy kellett odakönyörögnöm magamat valakikhez, akik amikor otthon együtt átbeszélték valakinél a dolgokat, engem soha nem hívtak meg. SZánalomból mindenre odakerült a nevem, de le se sz*rt*k. Mosolygós srác vagyok, mindenkivel kedves. A baj, hogy túl udvarias vagyok, nem tudok "felnőttesen poénkodni". Meg nem vagyok partyarc sem. Nagyon sok társaságnál próbáltam bevágódni, de kudarc lett a vége mindig. Jártam emiatt 1 évig pszichiáterhez, a vége a kezelésnek az lett hogy szerinte nincs semmi bajom, mindössze olyan az agyam, felfogásom mint egy 40-es férfinek, ezért nem találom a hangot a velem egykorúakkal.


Egyetemnek vége lett azóta, most már jóideje munkát keresek. Egyedül élek, szüleim soproniak. Mindenhova eljárok egyedül, koncertre, kondiba, kiállításokra. Még egy sportkocsmába is eljárok a meccseket nézni. Néha elbeszélgetnek velem emberek, gyakran megszólítok sokakat normálisan, de ezekből nem lesz barátság vagy semmi. Elvagyunk pár percig, aztán otthagynak és a saját barátaikkal törődnek. Múltkor megkérdeztem egy társaságot (mert nem volt szabad hely) hogy leülhetek e hozzájuk. Furcsán néztek de belementek, de végig éreztem hogy nem kivánatos személy vagyok. Úgy néztek rám mint egy őrültre.


Facebookon nem vagyok fennt, mert nem lenne kit bejelölnöm a szüleim meg a tesóm kivételével.


Szeretnék már végre élni mint egy normális ember, de valahogy bármilyen kedves, rendes, alkalmazkodó vagyok, taszítom a többi embert.


Az idősebbek meg nem vesznek férfi számba, mert nincs még munkám, családom, fizetésem.


Mit tehetek? Törődjek bele?



2013. dec. 21. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Semmi gond,kezdj el itt a GYK oldalon pl jól beszólogatni egyeseknek,mondjuk az Ezotéria kategóriában,azt lesz annyi barátod,hogy még hesegethetsz is el belőle. :))
2013. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így van itt a GYK-n próbálj ismerkedni. Én is hasonlóan vagyok vele mint te, csak fiatalabb és van állásom, kollégáimmal kijövök, de idősebb korosztály velük így kint az életbe munkán kívül nem lennék el. Pár haverom van de ennyi.

Én is itt a GYK-n igyekszem hozzá szólni dolgokhoz, emberekkel ismerkedni, párat már itt meg is ismertem de mindenki messze lakik, főleg a csajok akiknél lenne esélyem. Én is próbálom keresni a társaságokat de sajnos a dolgok nem úgy alakulnak. A régi társaságomat akarom újra összerakni de már mindenki elköltözött messzire és csak ritkán tudnánk összejárni, pedig jó csapat voltunk akkor volt sínen igazán az életem akkor éreztem jól magam. De most okádék minden.

Én igyekszem menteni a menthetőt, kevés sikerrel, de próbálok pozitívan hozzá állni a dolgokhoz, csak az a kínzás ami bennem van nyomaszt hogy senkim sincs.

2013. dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, írok neked privát üzenetet,szerintem sokmindenben hasonlíthatunk, kitudja.
2013. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
77%
Na jó, figyelj ha tényleg olyan kedves es udvarias vagy, akkor ennyi ember biztosan nem fog kiközösíteni. Elhiszem hogy nem találtad a helyed az egyetemen, velem ugyanez volt a helyzet, csak középiskola 11. Évében, amikor is rosszban lettem ofommel, a "barátaim" ..pedig azért, hogy benyaljak magukat, nélkülöztek...de ettől független iskolán kívül voltak barátaim és mivel iskolát váltottam, az újban is. Emelett nekialltam diákmunkát végezni és ott is szereztem barátokat. Szóval szerintem gondold át mégegyszer, lehet hogy te leszel a mű kahelyen majd a legnépszerűbb, akivel mindenki barátkozni akar. Ja és az öngyilkosság a lehető legrosszabb megoldás!!! Én megkíséreltem és azóta édesanyám egy nap ötször hívogat, pedig nem vagyok már csecsemo :)...sok sikert!
2013. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

GYK-n annyira nem akarok barátkozni. Voltam tagja egy autós topiknak egy másik fórumon. Évekig. Mindenki nagy haver volt, ment a hülyülés, stb. Aztán az első topikos találkozó olyan volt, hogy mindenki ült mint a sült hal, senki nem úgy viselkedett mint a neten. El is ment tőle a kedvem. Próbáltam élőben összebartákozni velük, de nem jött össze.


GYK-n meg leveleztem hónapokig egy nálam 2 évvel idősebb lánnyal, aztán a személyes találkozókor kiderült hogy egy 48 éves hölgy igazából. Én meg elmondtam neki minden titkomat, teljesen kiadtam magam. Küldtem neki képeket a mindennapjaimból pár hónap után (végig arra gondoltam, hogy ki tudja ki ő igazából, de a sok idő alatt annyira őszintének tűnt, olyan jól hozta a szerepét hogy elhittem mindent), ő is küldött képeket (mint kiderült a lánya idősebb nálam 2 két évvel, úgy csinált mintha ő lenne az). Szóval itt nem szeretnék annyira kapcsolatot kialakítani.


Tényleg kedves, rendes vagyok, mindenki megállapítja mindig. Csak azt mondják rám, hogy ezért túl modoros vagyok és furcsa. Az emberek úgy beszélnek velem mintha egy állásinterjún lennénk.

2013. dec. 21. 13:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy taszítod az embereket, csak egy barátsághoz több kell, mint a kedvesség, és hogy néha jól elbeszélgettek pár percig.

Én is hasonló helyzetben vagyok lányként. Sok helyre eljárkálok egyedül, de barátságok nem születnek.

Őszintén én sem tudom, hogyan lehet barátkozni huszonévesen. Talán egy új közösség, aminek rendszeresen tagjai lennénk.

2013. dec. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én 3 lehetőséget látok arra, hogy barátokat szerezz!


1. munkahelyen - tudom, hogy még nincs munkád, de majd ha lesz meglásd ott majd lesznek haverok, akikkel bizony el kell járni bulizni, még ha nem is szeretsz, aztán idővel megismered a kollégáid barátait is, stb stb és sok új emberi kapcsolatra tehetsz szert.


2. sport/hobbi - az ilyen közösségek is igen befogadóak, bár tudom, hogy ha nincs munkád, akkor pénzed sem nagyon és úgy nagyon nehéz bármit is sportolni a futáson és az otthoni magányos fekvőtámaszokon kívül, de ha eljárnál valamit sportolni egy közösségbe ott ráadásul hasonszőrűekkel lehetnél.


3. ha lenne egy csajod (akit akár társkereső oldalon is találhatsz, vagy pl egy koncert után a bárpultnál) akkor az ő barátaival is jóban lehetnél. nekem pl. van olyan egyik legjobb barátom, akit expasimtól "loptam" :) (tehát a szakítás után velem maradt jóban, nem a sráccal)



Nekem az elmúlt mondjuk 10 évben csakis e 3 kategóriából kerültek ki új barátaim, de mivel már előtte is voltak, így ezek inkább mind haverok, de ha nem lettek volna régi barátok, akkor ezek közül lett volna kivel szorosabbra fűzni.


viszont egy jó tanács - te akarsz barátokat, neked kell nyomulnod! én őszintén megmondom, ha megismerkedem egy új emberrel, aki szimpatikus, sőt tök jó fej, jó darabig akkor sem hívom el haverkodni, dumálgatni, mivel arra gondolok, hogy biztos vannak saját barátai, de ha ő hív, akkor megyek! legyél kezdeményezőbb, járj társaságba és használd az internetet is, amennyire csak lehet!

2013. dec. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban. Nekem sincs túl sok barátom, sőt, legtöbbször egyedül vagyok. Gimiben még voltak, de azóta nagyon elromolhatott valami, mert velük már rég nem tartom a kapcsolatot és azóta újakat még nem találtam. Pedig kitanultam egy szakmát azóta és most egyetemre járok. Jó fej emberekkel találkoztam, akik rendesek voltak velem, tehát nem voltam kiközösítve, viszont hiába voltak kedvesek, nem volt bennünk semmi közös, így nem éreztük jól magunkat együtt és nem lettünk barátok. Ráadásul abban az időszakban hatalmasat csalódtam az emberekben és annyira bezárkóztam, hogy kb nem szóltam senkihez. Rossz volt, mert társaságkedvelő vagyok, ilyen az alaptermészetem, viszont annyira féltem attól, hogy megint palira vesznek, hogy nagyon sokáig nem mertem nyitni új emberek felé. Ezért elröppent felettem ez a pár év anélkül, hogy új kapcsolatokat építettem volna ki. Pedig lehet, hogy volt rá esély, csak nem nyitottam...ezt már sajnos nem tudom visszacsinálni. Egyetemen pedig olyan csoporttársakkal kerültem össze, akik nagyrészt idősebbek nálam, ezért egy jó nagy szakadék van közöttünk. Ők is kedvesek, viszont le se tojnak, amikor ott vagyok velük a társaságban és nem érdeklődnek, amikor odamegyek hozzájuk beszélgetni, sőt, ott is hagynak a francba. Úgyhogy megint jól kifogtam...át fogok menni másik egyetemre. Nagyon rosszkor jöttek ezek a csalódások, mert így éveket vesztegettem el az önsajnálattal. Ráadásul elég értékes éveket, mert lehet, találtam volna barátokat, csak nyitottnak kellett volna lennem...Most meg tök egyedül vagyok. Vagy egy pár barát, velük tartom a kapcsolatot, de nekem nem elég ilyen kevés program...lehet, én vagyok hülyén összerakva, de többet igénylek, több kimozdulást. El szoktam menni egyedül is ide-oda, de az nem az igazi. Megszoktam, de utálom, sokkal jobb volt társasággal menni. Úgy érzem, nem egészséges a magány. Akkor volt a legjobb, amikor gimiben minden délután volt hova, kihez, vagy kivel elmenni valahová.


Amúgy szerintem azért van ez, mert nem vagy kibékülve magaddal.

2013. dec. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!